چگونه طرح فضای داخلی را تغییر دهم؟

با سلام در فضای داخلی منزل دو مشکل اساسی دارم : ۱- اتاق ها و سرویس به فضای هال، نشیمن و پذیرائی دید مستقیم دارد و حائلی بعنوان فضای اختصاصی وجود ندارد. ۲- درب ورودی منزل نیز به فضای هال، نشیمن و پذیرائی باز میشود و چشم انداز مناسبی ندارد. در حال حاضر نیز چیدمان اسباب نیز بشکل فایل پیوست است. حال چگونه فضای ورودی و دید مستقیم دو مورد مذکور را با اضافه کردن دیوارهای حائل یا دیوارهای دکوراتیو شخصی سازی کنم ؟ لطفاً راهنمائی کنید.
مشاور: انستودیوز 14 شهریور 1395 پاسخ داده شده
14 شهریور 1395

سلام جناب آقای کامران گرامی

بسیار خوشحالیم که دغدغه ی بهبود فضای منزلتان را دارید و به خوبی درک کرده اید مشکلات نقشه ی منزلتان چیست. همچنین خرسندیم که این مساله را با ما در میان گذاشته اید.


برای بهبود فضای منزل شما راه حل های مختلفی  وجود دارد در تصاویر زیر 4 حالت را به شما ارائه نموده ایم در تمامی حالت ها پیشنهاد ما استفاده از پارتیشن های مشبک و طرح دار یا بلوک های شیشه ای است که به وسیله ی آن ها می توانید هم دیدها را کنترل کنید، هم مانع عبور نور در فضاهای منزل نشوید.


در چیدمان شماره 1، شما باید سیم کشی آنتن تلویزیون را انجام بدهید و پارتیشنی زیبا در مقابل در نصب کنید، در این حالت می توانید پشت پارتیشن آینه و جالباسی مهمان ها را نیز قرار بدهید و حتی یک طبقه ی افقی روی دیوار نصب کنید تا قبض ها، کلید ها و سایر وسایل ضروری را روی آن قرار بدهید. در این حالت دید ها تا حد امکان کنترل شده اند و چیدمان فضا نیز مناسب به نظر می رسد.


در چیدمان شماره 2، نیازی نیست برای سیمکشی آنتن کاری کنید چون محل تلویزیون ثابت است، فقط کافی است دو پارتیشن زیبا در دو نقطه ی خانه قرار بدهید و جاکفشی و آینه ای زیبا روی پارتیشن بلند تر قرار بدهید. هم دید ها کنترل می شوند، هم فضا زیباتر خواهد شد، هرچند مشکل ورود ناگهانی به فضای پذیرایی و نشیمن همچنان پابرجاست.




مشاوره دکوراسیون و جداسازی فضاهای منزل

حالت های پیشنهادی برای نقشه ی منزل شما



چیدمان سوم، ترکیبی مدرن و متفاوت است و برای افرادی با روحیه ای ریسک پذیر که به دنبال تجارب جدید هستند بسیار جذاب است. یک پارتیشن در میان خانه که تلویزیون روی آن نصب شده است، دید ها و حریم ها را تا حد امکان کنترل می کند و جلوه ای متفاوت به خانه تان می بخشد، البته، در این حالت باید قید تماشای تلویزیون هنگام کار در آشپزخانه را بزنید.(مگر اینکه از موتور گردان برای چرخش تلویزیون استفاده کنید که در این فضا چندان پیشنهاد نمی شود.)

اما چیدمان شماره ی 4، شباهت بسیاری با حالت شماره 2 دارد و تنها تفاوت آن در چیدمان مبل های فضای تماشای تلویزیون است.

مشاوره چیدمان منزل و استفاده از پارتیشن در خانه

حالت های پیشنهادی برای نقشه ی منزل شما


امیدواریم این پیشنهادات برای شما مفید بوده باشند، طرح های مختلفی برای پارتیشن ها وجود دارد، مشبک، شیشه ای، میله ای و... که هرکدام زیبایی و جذابیت خاصی به منزلتان می بخشند، این شمایید که با توجه به بودجه و زمان در دسترستان می توانید تصمیم بگیرید کدام نوع برایتان مناسب تر است. در ادامه دو نمونه از انواع پارتیشن را برایتان آورده ایم. در صورتی که به نظر شما پاسخ ارائه شده نواقصی دارد و ننتوانسته ایم پاسخگوی شما باشیم حتما این مساله را با ما در میان بگذارید تا با پاسخی تکمیلی شما را همراهی نماییم.




پارتیشن مشبک با طبقه ای برای قرار دادن وسایل(میز)



پارتیشن بندی فضا با استفاده از کتابخانه

14 شهریور 1395

سلام

از پاسخ شما و زحمتي كه كشيديد بسيار سپاسگزارم.

 

با تشكر

معتمدي
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: