چه رنگ فرشی با مبلمان طوسی ست میشود؟

سلام.قصد دارم مبلمان به رنگ طوسی و کوسنهای لیمویی بگیرم.چه رنگ فرش و پرده با این مبلمان ست میشود.متراژ اتاق ۳۰.هیچ وسیله دکوراسیونی در اتاق نیست.
مشاور: انستودیوز 19 آذر 1395 پاسخ داده شده
19 آذر 1395

سلام دوست گرامی


بسیار خوشحالیم که شما را در میان مخاطبان انستودیوز مشاهده می کنیم.


سایه های رنگی خاکستری که طوسی هم جزشان است، از کارآمد ترین رنگهای خنثی هستند که امروزه در طراحی های مدرن طرفداران زیادی دارند و طراحان داخلی به سبب خنثی بودن آن و امکان هماهنگ شدن این رنگ با رنگ های مختلف ترجیح می دهند ان را انتخاب کنند.


برای مثال ترکیب طوسی و لیمویی  ترکیب بسیار محبوب، مدرن و هیجان انگیزی است.این ترکیب رنگی برای تمام طول سال مناسب است.چرا که طوسی زمستانه و زرد تابستانه و بهاره است.


لازم به ذکر است که در چنین ترکیبی اگر رنگ سفید،بژ و  طوسی تیره نیز وارد کار شوند،ترکیب متعادل تری ایجاد خواهند کرد. این ترکیب رنگ کاملا فضای شما را شیک و در عین حال سرزنده میکند.


شاد کردن فضای خاکستری

چیدمان فضا با رنگ های طوسی و زرد


رنگ زرد لیمویی بیانگر حس تازگی و سرزندگیست.استفاده از رنگ زرد خانه ی شما را خاص خواهد کرد. نقاط زرد نقاط پر انرژی خانه شما هستند و حضور آن ها در گوشه و کنار خانه می تواند باعث گردش نگاه افراد در فضا شود و به پویایی فضا بیفزاید. به این منظور پیشنهاد ما این است که علاوه بر کوسن،اکسسوری های کوچک دیگر مثل شمع، گلدان ،گل و... را نیز به رنگ زرد  انتخاب نمایید تا این وظیفه رابه خوبی انجام دهند. تکرار حضور رنگ زرد در نقاط مختلف، کاملا خانه را سر زنده خواهد کرد.


فرش میتواند ترکیبی از رنگهای اصلی مورد استفاده باشد : طوسی روشن با خطوط طوسی تیره ،کمی زرد لیمویی و بژ به مقدار زیاد. اضافه کردن یک کاناپه بژ میتواند رنگ طوسی را سبک تر کند. همچنین فرش میتواند تک رنگ و یا نقش دار باشد که در تصاویر حس نهایی فضا نشان داده شده است. البته بهتر است در این انتخاب به رنگبندی کف منزل نیز توجه داشته باشید، در منازل بزرگتر پیشنهاد می کنیم که اگر پوشش کف به رنگی خنثی و روشن است، فرش رنگی تیره تر داشته باشد و اگر کف به رنگی تیره است فرش رنگی روشن داشته باشد. اما در فضای منزل شما به نظر می رسد نزدیک تر بودن شدت تیرگی رنگ فرش و کف بتواند به بزرگتر به نظر رسیدن فضا کمک بیشتری کند.


در انتخاب هایتان به یاد داشته باشید که پرده ها میتوانند نقش مهمی را در حس کلی فضای شما ایجاد کنند.پرده های حریر زرد با دیوار طوسی تیره ترکیبی مناسب و چشم نواز به نظر میرسد اما باید این را مد نظر داشت که دیوار تیره انعکاس نور را کمتر کرده و از روشنایی فضای اتاق کاسته می شود. پس اگر روشنایی فضای منزلتان کم است، بهتر است دیوار ها رنگی روشن داشته باشند. در حالت پیشنهادی وقتی پرده ها کاملا پنجره را پوشانده باشند میزان رنگ زرد در فضا زیاد خواهد شد که ممکن است برای بعضی افراد خوشایند نباشد اما بسیار به حس و حال و سلیقه افراد خانه بر میگردد  که چنین نتخابی داشته باشند یا نه.


به نظر ما استفاده از رنگ زرد در پرده ها نیز به صورت محدود خوشایند تر است.


برای مثال میتوان:
  1. پرده های تزیینی کناری پنجره را به رنگ زرد انتخاب کرد. و بر روی خود پنجره برای سایه اندازی و محدود کردن دید از شید سفید استفاده کرد.

  2. پرده هایی به رنگ سفید با حاشیه های زرد.

  3. پرده های طوسی تیره

  4. پرده های نقشدار با ترکیب رنگ های اصلی مورد استفاده


استفاده از رنگ زرد در طراحی داخلیچیدمان فضا با رنگ های طوسی،زرد


[adv2]
در انتخاب رنگ وسایل منزلتان تردید دارید؟
[/adv2]

حضور رنگ زرد به گرم شدن فضای خانه کمک زیادی میکند. میتوان این احساس  را با چند کار دیگر قوی تر نمود :
  1. افزودن بافت برای گرم تر کردن فضای خانه مانند استفاده از کوسن های طرح دار و یا دارای بافت کاموایی،پشمی ویا..

  2. وسایل چوبی.

  3. استفاده از کاغذ دیواری :برای ایجاد ترکیب های نو میتوان تنها یک دیوار (برای مثال دیوار پشت تلویزیون )را با طوسی تیره رنگ امیزی کرد و یا از کاغذ دیواری طوسی بافت تیره و روشن و شاید با گلهای زرد کوچک استفاده کرد.


توجه کنید که فقط یکی از عناصر فرش ، پرده ویا کاغذ دیواری به صورت بافت ترکیب رنگها (طوسی-طوسی تیره و زرد) باشند.یک عنصر حتما ساده باشد و عنصر سوم میتواند ساده باشد و یا طرحی داشته باشد که میزان ترکیب رنگ متفاوت باشد و زیاد خود نمایی نکند.


استفاده از بافت در اتاق پذیرایی

اگر احساس می کنید تمایل دارید رنگ دیگری نیز به چشم بیاید، پیشنهاد ما فیروزه ای است که میتواند برای رنگ پرده ها و چند اکسسوری کوچک دیگر به چشم بیاید.


 

فضای پذیرایی به رنگ سبز-آبی

چیدمان فضای پذیرایی با رنگ های طوسی،زرد و فیروزه ای


استفاده از گیاهان هر فضایی را شاداب تر میکند و صد البته در کنار طوسی و لیمویی تاثیری مثبت و نشاط بخش بر فضای منزل شما خواهد گذاشت.


تاثیر گیاه در دکوراسیون خانه

استفاده از گیاهان برای شاداب تر کردن ترکیب طوسی و زرد


در پایان نحوه همنشینی دو رنگ مورد علاقه تان با تنالیته بنفش  نیز در چند تصویر برای شما اورده شده است.


رنگ های بنفش و خاکستری در طراحی پذیرایی

افزودن رنگ بنفش به ترکیب طوسی و زرد


امیدواریم موارد ذکر شده در این مشاوره برای شما دوست گرامی کارآمد و مفید واقع شده باشد. در صورتی که در خصوص همنشینی رنگ خاکستری با سایر رنگ ها سوال دیگری نیز دارید حتما آن را از همین طریق با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: