هماهنگ کردن رنگ ها

با سلام. فضای داخلی سالن پذیرایی خونه من حدود ۱۰۰ متره که با ی اختلاف سطح به دو فضای ۴۰متری و ۶۰متری تقسیم شده. برای فضای کمتر ی دست مبل کرم نیمه استیل با کوسن قهوه ای و فیلی و برا قسمت دیگه ی دست راحتی u فیلی با پشتی کرم . دیوار ها استخونی. پرده هم کرم قهوه ای . دیوار تی وی هم قهوه ای شده. احساس میکنم رنگ فیلی راحتیها هیچ هماهنگی با بقیه خونه ندار ه. نمیدونم چطوری هماهنگش کنم.
مشاور: انستودیوز 26 شهریور 1395 پاسخ داده شده
26 شهریور 1395

سلام خانم مریم گرامی
از حضورتان در میان مخاطبان انستودیوز بسیار خوشحالیم.

رنگ فیلی از دسته رنگ های خنثی می باشد که به راحتی با سایر رنگها هارمونی ایجاد می کند،ولی به سبب اینکه از جمله رنگ های خنثای تیره می باشد و با توجه به توضیحات شما رنگ قهوه ای و کرم رنگ غالب فضای منزلتان بوده، بنابراین این رنگ فیلی در اتاق به نظر ناهماهنگ می آید.

برای حل این مشکل پیشنهاد می کنیم از این رنگ در سایر لوازم دکوراتیو منزل استفاده کنید، برای مثال کوسن هایی با طرح متنوع با ترکیب رنگ های طوسی، کرم و قهوه ای، گلدان ها و آباژور هایی با رنگ طوسی و یا تابلوهای دیواری که در آن رنگ فیلی به صورت غالب در کنار در رنگ کرم قرار گرفته به کار ببرید تا تعادل میان این دو رنگ ایجاد شود. در ادامه نمونه هایی از فضاهای نشیمن با ترکیب رنگ مورد نظر را مشاهده می کنید.

مشاوره آنلاین معماری برای انتخاب رنگ

به کار بردن رنگ طوسی در لوازم دکوری منزلهمچنین راه حل جذاب تر این است که برای جلوگیری از یکنواختی فضا از رنگ دیگر بعنوان هایلایت در وسایل کوچک تزیینی استفاده کنید تا ارتباط دهنده رنگ فیلی و کرم باشد. همانطور که در نمونه های زیر می بینید، تنها با به کار بردن مقدار اندکی رنگ نارنجی یا قرمز در کوسن ها، به میزان زیادی از یکنواختی فضا کاسته شده و رنگ ها به شکل زیبا تری در کنار هم قرار گرفته اند. شما نیز می توانید رنگ سومی را وارد فضای منزل کنید که این رنگ واسطه ای برای ایجاد هماهنگی در محیط منزلتان باشد.

راهنمایی برای انتخاب رنگ مبلمان نشیمن

استفاده از رنگ قرمز و نارنجی برای ایجاد هماهنگی بیشترمطالب بیان شده راهکار هایی ابتدایی و با توجه به اطلاعات اولیه ای است که در توضیحاتتان فرمودید و ممکن است به طور کامل پاسخگوی مساله ی شما نباشد، بنابراین پیشنهاد می کنیم در قسمت مشاوره سایت یا در قسمت پاسخ های همین صفحه، تصاویری  از فضای نشیمن و پذیرایی منزل خود در اختیار ما قرار داده تا از این طریق بتوانیم به طور دقیق به مساله پرداخته، و با توجه به مساحت، نورگیری، رنگ دیوارها، رنگ کف و سایر مسائل موجود در فضا راهکار های جامع و با جزییات بیشتر به شما ارائه دهیم.
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: