هزینه نمای ساختمان

سلام.خسته نباشید .ما در حال ساخت خونه دوبلکس می باشیم.می خواستم ببینم برا نمای ساختمان از چه ماتریال استفاده کنیم که هم شیک ومدرن باشه هم خیلی گرون نباشه.اطلاعاتی درمورد قیمت سنگ تراورتن وانتیک واجر نسوز وچوب ترموود می خوام با تشکر
مشاور: انستودیوز 11 اردیبهشت 1395 پاسخ داده شده
11 اردیبهشت 1395

با سلام خدمت شما و خیلی خوشحالیم که سوالتان را با ما در میان گذاشته اید.

طراحی نمای ساختمان به مسائل زیادی از جمله موقعیت جغرافیایی ، شکل بنا ، موقعیت بنا در منطقه  و بسیاری دیگر بستگی دارد که در انتخاب نوع مصالح نیز موثر هستند. همچنین قابل ذکر است که می توان با همه مصالحی که شما نام برده اید نمای بسیار زیبا داشت به شرطی که  طراحی آن توسط فردی آشنا به اصول معماری انجام شود زیرا علاوه بر متریال عواملی مانند تکنیک های اجرا ، نوع ترکیب متریال ، شکل قرار گیری آن ها تاثیر گذار می باشند بنابراین حتی می توان مصالحی ارزان را برای نما انتخاب کرد و نمایی زیبا داشت در صورتی که طراحی آن به درستی انجام شود.

در ادامه حدود قیمتی مصالح را برای شما بیان کرده ایم.

جدول حدود قیمتی مصالح نما

جدول حدود قیمتی مصالح نماسنگ : تفاوت قیمتی سنگ بسته به جنس ، ابعاد برش  ، میزان یکدست بودن سطح آن و ... می تواند تغییر کند.

سنگ آنتیک : بهتر است این سنگ در نما با مساحت زیاد استفاده نشود زیرا در موارد مشاهده شده نتیجه خوبی حاصل نمی شود اما می توان در دیوار های کوچک و مهم و به همراه نورپردازی مناسب از آن استفاده کرد.

اجر نسوز : تفاوت قیمتی آجر به عواملی مانند رنگ و ابعاد آن بستگی دارد به عنوان مثال رنگ های تیره قیمت بالاتری دارند.این مصالح در ترکیب با سنگ یا فلز می تواند نتیجه خوبی داشته باشد و همچنین نحوه چیدمان آن در نما تاثیر زیادی در زیبایی ساختمان دارد.اجرای این نوع نما به دلیل ابعاد کوچک آن طولانی تر از دیگر مصالح می باشد.

آجر های نسوز ساختمان

آجر های نسوز ساختمانچوب : این نوع مصالح در صورتی که به شکل مناسبی در نمای ساختمان به کار رود  می تواند نمای زیبایی را ایجاد کند اما با توجه به قیمت بالاتر از نسبت به دیگر مصالح کمتر از آن در ساختمان ها استفاده می شود. همچنین باید توجه کرد که برای سالم مانند چوب در نما به صورت دوره ای و هر 6 ماه می بایست به آن رسیدگی شود و رزینی مخصوص روی آن زده شود تا زیبایی خود را از دست ندهد.همچنین باید توجه داشت که بهتر است این نوع متریال در شهر هایی پر باران به دلیل فرسوده شدن آن کمتر استفاده شود.

رنگ های مختلف چوب در نمای ساختمان

رنگ های مختلف چوب در نمای ساختمانپیشنهاد ما به شما این است که شکلی از ساختمان و محل قرار گیری آن را برای ما ارسال کنید تا برای شما مصالح و رنگ مناسب را انتخاب کنیم . بی صبرانه منتظر عکس های ارسالیتان هستیم.
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: