نقشه

سلام. خسته نباشید. نظرتون در مورد نقشه دوبلکس ارسالی اینجانب میخواستم بدونم. نقص ها و ایرادات احتمالی. پیشنهادات شما
مشاور: انستودیوز 5 خرداد 1395 پاسخ داده شده
5 خرداد 1395

سلام جناب آقای فرهاد گرامی


از حضور شما در جمع مخاطبان انستودیوز بسیار خوشحالیم.


متاسفانه در نقشه ی ارسالی محل پنجره ها مشخص نبود، امیدواریم به مساله ی نورگیری فضاها به خوبی توجه شده باشد. حمام های خانه نیز تنها از اتاق خوابها دسترسی دارند که بهتر به نظر می رسد یک حمام برای کل خانه نیز در طراحی در نظر گرفته شود.


در پلان همکف، تفکیک فضاهای خواب از نشیمن و استخر به خوبی انجام شده است. اما فضای راهرویی وسط به صورتی است که ظاهرا نورگیری خوبی ندارد و بدون لامپ تاریک خواهد بود.  نکته ی دیگر در مورد حمام است که مساحت کمی دارد و با قرارگیری ستون در میان آن، فضای مفید موجود کمتر شده است. سایر نکات مثل منحنی ها و اختلاف ارتفاع ها در طراحی سلیقه ای هستند و بسته به توافقات طراح و کارفرما دارند، ما نیز در این مساله ی سلیقه ای اظهار نظر نمی کنیم.
مشاوره تحلیل مسائل نقشه و پلان خانه دوبلکس

بررسی پلان پایین


در پلان طبقه ی بالا نکات بیشتری دیده میشود. وجود ستون ها در پاگرد، مساحت مفید پاگرد را کم کرده است، همچنین درصورتی که تیر ریزی شود، قسمتی از تیرها در راهپله بیرون می زند و عرض مفید پلکان را کاهش می دهد.


سرویس بهداشتی خانه از نور و تهویه ی طبیعی برخوردار نیست که شاید این مساله برایتان مطلوب نباشد. نشیمن کنار اتاق خوابها در مسیر رفت و آمد بین اتاق ها، راهپله، آشپزخانه و ورودی خانه قرار دارد، چیدمان چنین فضایی به صورتی که جلوی مسیر های عبور و مرور را نگیرد کار ساده ای نیست.


همچنین ممکن است بسته به شیوه ی ساخت، پلکانی که به طبقه ی بالا میرود مسیر کم نوری داشته باشد و لازم باشد چراغی در مسیر آن قرار بگیرد. اتاق بالا سمت راست مساحت کمی دارد و از کمد برخوردار نیست.


بهتر می بود ستونی که در آشپزخانه قرار دارد در طراحی فضا هضم میشد، اما در میان کابینت ها قرار گرفته و سطح مفید در دسترس را کاهش داده است. در میان فضای پذیرایی نیز یک ستون قرار دارد که ایده آل نیست،همچنین چیدمان فضای بزرگ یک تکه شاید آسان نباشد و باید برای طراحی مناسب بهتر است پذیرایی حتما از طراحان داخلی کمک بگیرید.
مشاوره بررسی نقشه ی منزل

بررسی نقشه ی بالا


مسائلی نیز در خصوص قرارگیری ستون ها و مسائل سازه ای قابل طرح به نظر می رسد که از محدوده ی تخصص ما و اطلاعات ارسالی شما خارج است.


پلان ارسالی شما نشانگر این است که قصد دارید فضایی لوکس و زیبا بسازید و میخواهید به خوبی در آن هزینه کنید. بررسی های ما نشان میدهد که با این مساحت شما امکان داشتن پلان های بسیار بهتری را دارا هستید. و به شما پیشنهاد میکنیم حتما طراحی پلان را به مهندسین معمار حرفه ای بسپارید تا پس از ساخت و اجرا فضای مناسب تری داشته باشید.


امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان راهگشا بوده باشد، در صورتی که احساس میکنید توضیحات بیشتری لازم است حتما سوالات تکمیلی را مطرح کنید تا اطلاعات دقیقتری به شما ارائه کنیم.

5 خرداد 1395

با سلام. ممنون از پاسخ های جامع و کامل شما. از شما خواهشمندم که پلاندساختمات مذکور را مجددا شما طراحی فرمایید. متاسفانه تلفن تماس مستقیم با شما در سایت وجود نداشت. اما در نقشه مذکور نکات زیر وجود دارد:

1- پلان مذکور پلان طبقه 6 و 7 یک واحد اپارتمات

ست و ستون ها اجرا شده اند و امکان جابجایی وجود ندارد.  امکان جابجایی راه پله ساختمانم وجود ندارد.

2- پلان طبقه 6 به مربوط به پلانی است که شما پلان طبقه بالا زده اید. پلان طبقه بالا, پلان طبقه اول دوبلکس است. یعنی پلان طبقه پایین

3- در طبقه بالا استخر رو باز می باشد. حیاط و استخر در ان طبقه روی پشت بام قرار دارد.

4- منزل جنوبی است و از عر دو طرف نور می گیرد.

5- راه رو طبقه دوم دوبلکس بین خواب ها و حیاط , کنار استخر , سقف شیشه ای دارد و مشکلی از لحاظ نور ندارد.
5 خرداد 1395


  •  لطفا نقشه را مجددا طراحی کنید. متاسفانه امکان تماس مستقیم با شما وجود ندارد. در صورت امکان شماره تماس شرکت را برایم ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم. ممنون از زحمات شما

5 خرداد 1395

جناب آقای حسن بیگی گرامی


طراحی مجدد نقشه ی منزل شما باعث خوشحالی ما خواهد بود. توجه داشته باشید که این کار چیزی فراتر از مشاوره می باشد و باید ترسیمات نرم افزاری صورت بگیرد و فضای منزلتان رسما طراحی شود، مخصوصا که محدودیت هایی از پیش تعریف شده مثل پلکان و ستون ها در فضا هستند و این مسائل باعث زمانگیر شدن کار می شود و آن را از مشاوره فراتر می برد. در واقع خواسته ی شما در دسته ی «خدمات طراحی» سایت قرار می گیرد و برای انجام آن لازم است فرم اصلاح و بازبینی پلان را پر کنید. 


همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، پس از تکمیل فرم توسط شما ما نقائص و مسائل نقشه را به دقت بررسی میکنیم و برای تکمیل اطلاعات با شما تماس میگیریم و سایر مراحل مانند تصویر زیر انجام می شود. محدوده ی هزینه ها نیز در صفحه ی لیست قیمت ها آمده است.برای رفتن به صفحه ی فرم بازبینی پلان روی این متن کلیک کنید


لطفا هرگونه سوالی در این خصوص دارید با ما در میان بگذارید تا احساس رضایت و اطمینان لازم را در شما ایجاد کنیم.درخصوص عدم وجود شماره تماس نیز لازم به ذکر است ارتباط تلفنی تنها برای مخاطبانی در نظر گرفته شده که از خدمات طراحی استفاده می کنند و متاسفانه تیم انستودیوز در حال حاضر امکان پشتیبانی تلفنی از تمام مخاطبان سایت را ندارد.

5 خرداد 1395

جناب آقای حسن بیگی گرامی
فرم اصلاح و بازبینی پلانی که پر کرده اید به دست ما رسیده است. پس از بررسی های اولیه جهت تکمیل اطلاعات با شما تماس خواهیم گرفت. ظاهرا به سبب اشکالی فنی پیام مبتنی بر ارسال موفقیت آمیز فرم برایتان نمایش داده نشده است.
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: