نقشه ساختمان

با سلام واحترام یک قطعه زمین با متراژحدودا 200متر مربع دارم که از سه طرف نور دارد وسر نبش است(عرض زمین 12 است) چند تا طرح برام کشیدند ولی خیلی راضیم نمی کنه.می خواهم زیر ساختمان پیلوت باشه وفقط یک طبقه بسازم .لطفا راهنماییم کنید.با تشکر فراوان
مشاور: انستودیوز 28 مهر 1395 پاسخ داده شده
28 مهر 1395

سلام خانم معصومه گرامی

از این که سوال خودتان را با ما در میان گذاشته اید از شما سپاسگزاریم.


طراحی نقشه مساله ای تخصصی است و بهتر است آن را به طراحان بسپارید تا بتوانید به طرحی رضایت بخش دست پیدا کنید. در طراحی نقشه ی مناسب باید به نورگیری فضاها توجه شود، مثلا نباید اتاق خوابی ۹ متری از جنوب نور بگیرد، چرا که این فضا در تابستان غیر قابل تحمل خواهد شد.


همچنین باید به نحوه ی کنار هم قرارگیری اتاق ها و کاربری ها توجه گردد، مثلا باز شدن در اتاق خواب به صورت مستقیم رو به سالن پذیرایی تداخل حریم های دو فضا را در بر دارد.


توجه به جزییاتی مثل کمد داشتن اتاق ها، قرارگیری مناسب ستون ها و نبودن ستون در وسط اتاق ها، تهویه ی مناسب سرویس های بهداشتی،  از بین نرفتن مساحت خانه با راهروهای طویل و کم نور، توجه به این که نشیمن و پذیرایی چگونه چیدمان خواند شد و بسیاری نکات دیگر باعث می شود نقشه ی طراحی شده نقشه ای ایده آل باشد.


در صورتی که تمایل دارید اشکالات نقشه ها را به شما اعلام کنیم لطفا تصاویر یا فایل آنها را از همین طریق برایمان ارسال نمایید تا شمارا همراهی کنیم و در صورتی که تمایل دارید نقشه مجددا طراحی شود،پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات بازبینی نقشه ی انسودیوز است، در این خدمات پس از پر کردن فرم مربوطه، طراحان سایت مسائل مختلف را بررسی می کنند و با هماهنگی و توجه به نظر شما، نقشه ای ایده آل و مناسب که همسو با سلیقه و نیازهای شماست را برایتان طراحی می کنند.


با توجه به تعدد پروژه های در حال رسیدگی، درصورت ثبت پروژه تان، پیگیری طراحی از روز یکشنبه انجام خواهد شد.


در آدرس زیر می توانید به فرم مذکور دسترسی داشته باشید.


http://nstudioz.com/plan-revision/


مشتاقانه در انتظار دریافت اطلاعات تکمیلی هستیم تا شمارا برای داشتن نقشه ای مناسب همراهی کنیم.