نقشه برای آتلیه عکاسی

سلام خدمت شما .ما یه زمین داریم 12- 30 روبرو به خیابون اصلی و پشت به کوچه که نزدیک دامنه کوه میشه و میخوام قسمتی که به خیابون اصلی میخوره یه اتلیه عکاسی بگیرم البته اگر قسمتیش زیرزمین باشه مشکلی نیست و در ورودی خونه هم کنارش باشه که حیاط هم پشت بخوره و تا حالا نتونستم یه نقشه خوب گیر بیام لطفا میشه راهنمایی کنید ؟
مشاور: انستودیوز 24 مرداد 1395 پاسخ داده شده
24 مرداد 1395

سلام خانم رزا ی گرامی


از حضور شما در انستودیوز بسیار خوشحالیم و متاسفیم که پاسخگویی سوالتان با تاخیر همراه شد، سوال شما زیر سوال یکی از مخاطبان دیگر سایت مطرح شده بود و به این سبب کمی دیرتر مشاهده شد و حالا آن را به صورت سوالی مجزا در سایت قرار داده ایم.


اطلاعاتی که در سوالتان مطرح کرده اید برای طراحی یک نقشه ی خوب، کافی نیست.


شما باید به ما این مسائل را اطلاع بدهید تا بتوانیم پاسخ بهتری به شما ارائه کنیم:


1- کشیدگی زمین در چه جهتی است؟ شمالی-جنوبی؟ شرقی-غربی؟


2- خیابان و کوچه در چه جهتی قرار دارند؟ خیابان در شمال و کوچه در جنوب؟ یا حالت های دیگر؟


3- آتلیه ی عکاسی شما چه فضاهایی لازم دارد؟ مساحت های مورد نیازتان به چه صورت هستند؟ مثلا اتاق عکاسی، اتاقی برای چاپ، سرویس بهداشتی، اتاق استراحت ...


4- در همسایگی شما چه ساختمان هایی وجود دارند و ارتفاع آن ها به چه صورت است؟ آیا فضاهای تجاری یک طبقه در همسایگی شما هستند؟ یا خانه های آپارتمانی چند طبقه؟


5- آیا به لحاظ قوانین ساخت و ساز منطقه تان اجازه ی ساخت فضای تجاری در این زمین مسکونی را دارید؟


6- در ورودی خانه ماشین رو است یا برای عبور افراد پیاده است؟به طور کلی امکان اینکه نقشه ای مناسب این فضا پیدا کنید یا به قول خودتان، «گیر بیاورید» بسیار ضعیف است، چرا که هر فضا احتیاجات خاص خود را دارد و نمی توان نقشه ی فضایی دیگر را در فضایی جدید قرار داد پس هرکس که نقشه ای از پیش آماده شده به شما ارائه کند، بعید است بتواند نقشه ی دلخواه شمارا ارائه کند،  در این حالت پیشنهاد ما به شما این است که طراحی نقشه را به معمارانی که در نزدیکی تان حضور دارند بسپارید تا فضا و نقشه ی ایده آل شمارا برایتان طراحی کنند. حالت دیگر که میتوانید از آن استفاده کنید این است که فرم بازبینی پلان سایت را پر کنید و با پرداخت هزینه ای مناسب در زمانی کوتاه و مناسب به نقشه ی ایده آلی که توسط کارشناسان سایت به صورت اختصاصی برای شما و فضای مد نظرتان طراحی شده است دست پیدا کنید.


اما اگر ترجیح می دهید در این خصوص تنها مشاوره داشته باشید با پاسخگویی به سوالاتی که بالاتر مطرح کرده ایم، ما را در ارائه ی پاسخ مناسب همراهی کنید.


مشتاقانه در انتظار حضور مجدد شما در سایت و ادامه ی انجام روند این مشاوره هستیم.


امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: