نصب درب راهروی ورودی

با سلام و احترام خیلی ببخشید که بخاطر پاسخهای کمک کننده و راهگشای شما من هر بار که با مشکل دکوراسیون روبرو می شوم مزاحم کارشناسان محترم سایت خوب شما می شوم. بخاطر اینکه درب ورودی آپارتمان از نظر عایق صدا چندان مناسب نیست و همچنین بمنظور جدا کردن دستشوئی از هال تصمیم به نصب درب چوبی جداکننده راهروی ورودی و هال را دارم(البته با مصالح چوب و شیشه) که به این منظور از شما خواهشمندم با توجه به عکسهای ارسالی به سوالات اینجانب پاسخ دهید: 1-نظر شما نسبت به نصب این در چیست؟ آیا بنظر شما اینکار باعث دلگیر شدن فضای هال نمی شود ؟ 2-در صورت امکان چند نمونه ار تصاویر مشابه را برای ایده گرفتن در اختیار بنده قرار دهید 3-در صورت نصب چه رنگی را برای این در پیشنهاد می کنید ؟ رنگ درب ورودی یا همرنگ پانل چوبی دیوار؟ 4-نظر شما راجع به دو در(2لت) بودن و یا یک تکه بودن درب چیست؟ 5-به نظر شما آیا بهتر است درب به سمت بیرون باز شود یا به سمت هال ؟ 6-آیا اینکار هدف ما را برای عایق صوتی بودن تامین می کند؟برای اینکه عایق بهتری باشد از چه شیشه ای استفاده شود و یا چه پیشنهاد دیگری دارید؟ بسیار ممنون میشوم اگر پاسخ فوری بدهید چون برای قرار با نجار نیاز به نظرات شما دارم
مشاور: انستودیوز 1 شهریور 1395 پاسخ داده شده
1 شهریور 1395

سلام خانم مرجان گرامی


حضور چندباره ی شما در سایت و اعتمادتان به انستودیوز باعث خوشحالی ماست. به علت اینکه این روزها سایت در حال تغییر و به روز رسانی بود امکان ارسال پاسخ فوری برای سوالتان نبود که از این بابت از شما عذرخواهی می کنیم. در ادامه پاسخ سوالاتتان را برایتان ذکر کرده ایم:


1-نظر شما نسبت به نصب این در چیست؟ آیا بنظر شما اینکار باعث دلگیر شدن فضای هال نمی شود ؟


نصب این در به شرطی که مزاحم باز و بسته شدن در کمد نشود می تواند مناسب باشد و بعید است باعث دلگیر شدن فضای هال شود، چرا که هال مساحت مناسبی دارد و در عین حال پنجره ی آن نور را به خوبی تامین می کند.


اما پیشنهاد ما به شما این است که در ورودی فعلی را تعویض کنید و از دری که عایق صوتی باشد استفاده کنید، این کار دردسرهای کمتری دارد و احتمالا به لحاظ جلوگیری از ورود صوت، نتیجه ای مشابه به شما می دهد. در این خصوص حتما با فروشندگان درهای عایق صوتی مشورت کنید تا اطمینان بیشتری به شما بدهند. همچنین میتوانید در جلوی پاگرد ورودی منزلتان موکت یا کفپوشهای عایق صوت و ضد لک و رطوبت نصب کنید تا هنگامی که همسایه ها از جلوی در رد می شوند صدای پایشان وارد خانه تان نشود.


همچنین می توانید برای جداسازی سرویس از هال، از پاراوان ها و پارتیشن های متحرک استفاده کنید تا هم دید را محدود کرده باشید، هم زیبایی فضا را بدون ایجاد مانعی دائمی بیشتر کرده باشید.
2-در صورت امکان چند نمونه ار تصاویر مشابه را برای ایده گرفتن در اختیار بنده قرار دهید


با توجه به عرض و ارتفاع موجود، بعید است بتوانید طراحی ویژه ای برای این قسمت داشته باشید، زیبایی فضا به دری که انتخاب می کنید بستگی دارد، البته بالای این در می توانید از بلوک های شیشه ای عایق صوتی استفاده کنید که هم نور را عبور دهند هم با وجود آن ها فضا کمی بازتر به نظر برسد.
3-در صورت نصب چه رنگی را برای این در پیشنهاد می کنید ؟ رنگ درب ورودی یا همرنگ پانل چوبی دیوار؟


به نظر می رسد اگر وجه داخلی در رنگی روشن داشته باشد و وجهی که رو به فضای هال دیده می شود رنگ تیره ای داشته باشد بهتر باشد. چرا که وجه روشن داخلی باعث می شود فضای کوچک بین دو در روشن تر به نظر برسد و رنگ تیره ی وجه پشتی با ایجاد کنتراست باعث شود فضای داخلی خانه روح بیشتری داشته باشد.
4-نظر شما راجع به دو در(2لت) بودن و یا یک تکه بودن درب چیست؟


این در باید عرض مناسبی داشته باشد تا زمانی که میخواهید وسایل بزرگی مثل گاز، یخچال، مبل و... را از آن رد کنید به مشکلی بر نخورید. با توجه به اینکه در ورودی اصلی یک لنگه است، شما می توانید از هر دونوع یک لنگه و دولنگه استفاده کنید، البته با توجه به عرضی که ورودی فعلی دارد، به نظر ما استفاده از در یک لنگه بهتر می باشد.
5-به نظر شما آیا بهتر است درب به سمت بیرون باز شود یا به سمت هال ؟


با توجه به اینکه فضای باقی مانده بین دو در محدود است، بهتر است در رو به فضای هال باز شود نه به فضای کوچک ایجاد شده، تا فضای مفید و قابل استفاده ی این قسمت بیشتر باشد.
6-آیا اینکار هدف ما را برای عایق صوتی بودن تامین می کند؟برای اینکه عایق بهتری باشد از چه شیشه ای استفاده شود و یا چه پیشنهاد دیگری دارید؟


بله، اینکار باعث می شود صداها کمتر به فضای داخلی منزلتان وارد شوند.


امیدواریم پاسخ ارائه شده را مثبت ارزیابی کنید. لطفا پیش از نصب در جدید حتما مواردی که در سوال 1 برایتان مطرح کردیم را بررسی کنید و در صورتی که سوالات دیگری دارید آن ها را نیز با ما در میان بگذارید.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: