مکان اشپزخانه در نقشه ساختمان

سلام من و همسرم برای منزل جدیدمان طرحی را در نظر گرفته ایم که طبق ان ورودی سالن دقیقا روبروی اشپزخانه قرار میگیرد به خاطر یه سری از محدودیت ها نمیتوانیم جای اشپزخانه را در نقشه تغیر دهیم .سوال من اینست که آیا این یک ایراد یا نقطه ضعف در نقشه ساختمان محسوب میشود یعنی در کل نیاز به تغییر هست یا نه؟؟؟
مشاور: انستودیوز 14 شهریور 1395 پاسخ داده شده
14 شهریور 1395

سلام خانم حیدری گرامی


با سپاس از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید


نقشه ی ارسالیتان به طور کلی نقشه ی مناسبی نیست، اتاق هایی با تناسبات نامناسب، ورودیتعریف نشده، سالن یک سره و بزرگی که چیدمان وسایل در آن سخت است، حمام و انباری که دسترسی آن ها تنها از اتاق خواب می باشد، توالت بدون تهویه و نور، آشپزخانه ی بدون پنجره برخی از مشکلات این نقشه هستند. از این رو درکل نیاز به تغییر در این نقشه احساس می شود و پیشنهاد میکنیم با کمک معماران و طراحانی که در منطقه تان دارید، نقشه ای ایده آل و مناسب طراحی کنید.


شما برای ساخت و اجرای این نقشه هزینه های بسیاری خواهید کرد و زمان زیادی اختصاص خواهید داد و نهایتا سال ها در این خانه زندگی خواهید کرد، پیشنهاد جدی ما به شما این است که یک هفته وقت و هزینه ای مناسب برای طراحی دقیق و حرفه ای این نقشه صرف کنید و سالها از این اقدام سنجیده و صحیحتان لذت ببرید.


طراحی نقشه کار آسانی نیست و طراحان سالها آموزش می بینند و در این رشته تحصیل و کارآموزی میکنند از این رو بعید است شما بدون گذراندن این مسائل بتوانید نقشه ای طراحی کنید که در آینده و پس از ساخت شما را اذیت نکند.

14 شهریور 1395


  • سلام ممنونم بابت توجه و پاسختون

  • حق با شماست

  • سپاس

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: