مشاوره چیدمان

با سلام و احترام با توجه به تغییر منزل چیدمان را مطابق عکسهای زیر با وسایل موجودم انجام داده ام.فضای هال و پذیرائی مجموعا ۶۰مترمربع و آشپزخانه ۱۶مترمربع می باشد.خواهشمندم در موارد زیر بنده را راهنمائی فرمائید: ۱-نظر شما نسبت به چیدمان فعلی و رنگ های بکاررفته چیست؟ ۲-نظر شما نسبت به تعویض جای نشیمن با پذیرائی چیست؟ ۳-برای قسمت کوچک ورودی چه پیشنهادی دارید تا از حالت فضای پرت خارج شود و کاربردی تر شود؟ ۴-اگر قصد تغییر رنگ در منزل و تغییر بعضی از وسایل(فرشها ، والان پرده و قالیچه و پشتی های تخت سنتی) و خرید وسایل جدید مانند میز ناهارخوری و مبل تکی برای نشیمن را داشته باشم چه رنگی را در کنار رنگ سبز موجود پیشنهاد می کنید(البته علاقه زیادی به رنگ آبی دارم)؟ ۵-خرید چه وسایلی را برای زیباتر کردن فضا پیشنهاد می کنید؟ ۶-در خصوص استفاده از قالیچه در وسط آشپزخانه چه نظری دارید؟اگر نظرتان مثبت است چه رنگی را پیشنهاد می دهید؟ با تشکر فراوان
مشاور: انستودیوز 17 مرداد 1395 پاسخ داده شده
17 مرداد 1395

سلام خانم مرجان گرامی

از حضور مجدد شما در انستودیوز بسیار خوشحالیم و صمیمانه بابت مشکلاتی که پیشتر باعث شده بود نتوانیم به صورت مناسبی پاسخگوی شما باشیم عذرخواهی می کنیم.

اما پاسخ به سؤالات شما:

۱-نظر شما نسبت به چیدمان فعلی و رنگ های بکاررفته چیست؟

منزل شما فضایی وسیع با نورگیری بسیار مناسب دارد، البته یکسره بودن فضاهای منزلتان(ارتباط مستقیم آشپزخانه،غذاخوری، پذیرایی و نشیمن) که به خاطر معماری ساختمانتان است، کمی چیدمان ایده آل فضا را سخت کرده است.


مبلمان استیلی که خریدادی کرده اید پتانسیل آن را دارد که در فضای وسیع منزلتان به خوبی خود را جلوه بدهد، اما این ست مبلمان به دو آباژور رو میزی زیبا نیاز دارد تا بتواند به شما ترکیبی ایده آل ببخشد. همچنین فرشهای منزلتان حاشیه ی زیادی دارند و وقتی جفتی در کنار هم قرار گرفته اند، مرز بین آن ها بسیار مشخص است و این دو تکه بودن فرش ها چندان ایده آل نیست و در این حالت پیشنهاد میکنیم فرش ها را طوری انتخاب کنید که وقتی کنار هم قرار میگیرند حاشیه ی آن ها خیلی مجزا نباشد. چیزی مانند دو تصویر زیر، تصویر بالا حاشیه هایی دارند که مجزا بودن آن ها را مشخص می کند و تصویر پایین کمتر این مساله را نشان می دهد.


چیدمان فرش ها در فضای منزل


رنگ های مورد استفاده تان به طور کلی مناسب هستند، اما از نظر ما فرش ها میتوانستند طرح و رنگ متناسب تری (مثلا کرم و قهوه ای روشن، یا کرم و سبز، یا همین رنگ فرش با طراحی متفاوت) داشته باشند، و اگر تمایل داشتید از رنگ قرمز در فضا استفاده کنید، امکان این را داشتید که این رنگ را با نصب تابلوهایی روی دیوار پشت مبل ها به فضا وارد کنید.
۲-نظر شما نسبت به تعویض جای نشیمن با پذیرائی چیست؟


با توجه به این که محل تلویزیون در منزلتان مشخص شده است، چندان این اتفاق را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

۳-برای قسمت کوچک ورودی چه پیشنهادی دارید تا از حالت فضای پرت خارج شود و کاربردی تر شود؟

تصویری که ارسال کرده اید اطلاعات دقیقی از ابعاد و فاصله های ورودی به ما نمی دهد، اما به نظر می رسد امکان قرار دادن یک کنسول و آینه به همراه دو چهارپایه ی زیبا در این نقطه فراهم باشد. با قرار دادن این وسایل در نزدیک ورودی هم فضای نشستن ایجاد می کنید، هم افراد هنگام ورود و خروج به خانه امکان مشاهده چهره شان در آینه را دارند، هم سطحی برای قرار دادن قبض ها، کلید ها یا وسایلی که باید در این نقطه قرار داشته باشند ایجاد کرده اید.۴-اگر قصد تغییر رنگ در منزل و تغییر بعضی از وسایل(فرشها ، والان پرده و قالیچه و پشتی های تخت سنتی) و خرید وسایل جدید مانند میز ناهارخوری و مبل تکی برای نشیمن را داشته باشم چه رنگی را در کنار رنگ سبز موجود پیشنهاد می کنید(البته علاقه زیادی به رنگ آبی دارم)؟

در حال حاضر شما سعی کرده اید از تضاد بین رنگ گرم و سرد در فضایتان استفاده کنید، این روش باعث می شود فضا جذابیت پیدا کند، اما ایجاد این هماهنگی کمی سخت است و جزییات متخلفی می طلبد. با توجه به علاقه تان به رنگ آبی، شما امکان این را دارید تا از همنشینی این رنگ ها بهره ببرید، ولی روش استفاده از رنگ ها مساله ی مهمی است، شما در حال حاضر تنها با مبل و فرش رنگ را در فضا وارد کرده اید، در حالی که رنگ می تواند با پرده، رومیزی، کوسن، رنگ آمیزی دیوار، گلدان های تزیینی و... وارد فضا شود.

برای همنشینی با رنگ سبز می توانید از آبی های روشن، انواع تیره تر سبز ها(حتی سبزآبی)، رنگ های روشن و پاستلی مثل صورتی یا delicate rose، صورتی مایل به سفید یا cotton candy و صورتی هلویی استفاده کنید.
۵-خرید چه وسایلی را برای زیباتر کردن فضا پیشنهاد می کنید؟

تقریبا در سوالات قبلی پاسخ این سوال ارائه شد، استفاده از آباژور، تابلوهای رنگی، یک میز برای بخش نشیمن، گلدان و رومیزی می تواند فضای منزلتان را پخته تر جلوه بدهد. قرار دادن یک فرش فانتزی با اندازه ی مناسب در زیر میز غذاخوری هم گزینه ی مناسبی است.

برای ورودی نیز ذکر کردیم که کنسول و آینه و چهارپایه ها می توانند برای این قسمت استفاده شوند.

در قسمت آشپزخانه امکان ساخت یک صبحانه خوری 4 نفره وجود دارد، این کار حریم آشپزخانه را از بقیه ی فضاهای منزل جدا می کند و اگر چند چراغ آویز زیبا بالای صبحانه خوری نصب شود، فضا بسیار زیبا خواهد شد.
۶-در خصوص استفاده از قالیچه در وسط آشپزخانه چه نظری دارید؟اگر نظرتان مثبت است چه رنگی را پیشنهاد می دهید؟


این مساله به سبک زندگی شما بستگی دارد، معمولا به سبب آشپزی و ریختن مواد مختلف بر کف آشپزخانه  یا امکان ریختن آب روی زمین، استفاده از فرش را چندان پیشنهاد نمی کنیم، اما اگر شما به صورتی زندگی می کنید که امکان لک شدن و خیس شدن این فرش کم است، می توانید یک فرش در این قسمت قرار بدهید. رنگ فرش بهتر است چرکتاب باشد تا اگر لک شد کمتر به چشم بیاید و مجبور نباشید هر چند ماه آن را به قالیشویی بسپارید. رنگ های کرم و قهوه ای کم ریسک هستند، اما رنگ هایی مثل آبی و سبز هم برای این قسمت قابل استفاده هستند، مخصوصا اگر صبحانه خوری به آشپزخانه اضافه شود امکان استفاده ی راحت تر از رنگ های مختلف را خواهید داشت.امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان کارامد بوده باشد، در صورتی که سوالات دیگری نیز دارید حتما آن ها را از همین طریق با ما در میان بگذارید.

17 مرداد 1395

با سلام و احترام

بسیار متشکرم از این جواب کاملی که ارائه شد.در مورد سوال 2 خواستم خدمتتان عرض کنم که جای تلویزیون ثابت نیست و من یک نمونه عکس از تعویض جای نشیمن با پذیرائی را خدمتتان می گذارم.خواهشمندم در مورد اینکار نظر خود را به من بدهید.

بسیار ممنون
17 مرداد 1395

مزایای حالت جدیدی که ارسال کرده اید به حالت قبلی از دید ما به شرح زیر است:


کولر بالای تلویزیون نیست و جلوه ی بهتری ایجاد شده.
جلوه ی نورپردازی سقف سمت تلویزیون بیشتر شده است.
همنشینی غذاخوری 4 نفره با نشیمن بهتر از حالت قبل است.
دید مهمانان به آشپزخانه و راهروی اتاق خواب ها کمتر شده است.
فاصله ی تلویزیون از اتاق خواب ها بیشتر شده و تماشای تلویزیون افرادی که در اتاق خواب هستند را کمتر تحت تاثیر قرا می دهد.


و یکی از معایب آن این است که:


رادیاتور کنار تلویزیون بیشتر به چشم می آید.این موارد باعث می شوند به طور میانگین، حالت جدیدی که ارسال کرده اید را نسبت به حالت قبلی بهتر ارزیابی کنیم اما ممکن است مسائلی در این بین باشد که از دید ما مغفول مانده و شما که ساکن خانه هستید آن ها را بهتر احساس کرده باشید، در این صورت حتما این موارد را نیز برای ما بیان کنید تا بتوانیم ارزیابی بهتری از شرایط موجود در منزلتان داشته باشیم.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: