مشاوره رنگ داخل

من این مبل خاکستری که توی عکس میبینید رو تازه خریداری کردم. مشکلم اینه که رنگ خونه گرفته است. من دلم میخواد خونه ام رنگهای زنده و شاد توش باشه که به آدم انرژی میده. الان نمیدونم چه کاری میتونم انجام بدم چون فضای زیادی برای اضافه کردن وسایل دیگه ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
مشاور: مهسا فرزانه 10 دی 1397 پاسخ داده شده
10 دی 1397

باسلام خدمت خانم لیلای گرامی


از اینکه انستودیوز را برای مشاوره انتخاب کرده اید، سپاسگزاریم. در پاسخ به پرسش شما باید بگوییم هنگام دکوراسیون نشیمن یکی از مهم ترین مباحث انتخاب رنگ هاست. یکی از سوالاتی که مخاطبان ما معمولا مطرح می کنند این است که چطور رنگ مناسب را انتخاب کنند. رنگ مساله ای است که بر روان و ادراک افراد اثرگذار است و گاهی افکار و عکس العمل های ما تحت تاثیر رنگ های موجود در فضا قرار می گیرند. از این رو باید در انتخاب رنگ فضایی مثل نشیمن و پذیرایی که زمان بسیاری را در آن می گذرانیم با اطلاعات مناسبی تصمیم بگیریم. انتخاب رنگ به عواملی مانند سن و روحیه ی کاربر، علاقه به طیف رنگ های سرد یا گرم و ... بستگی دارد.


در رابطه با منزل شما باید بگوییم متاسفانه همه ی وسایل منزل از قبیل مبل، فرش، کوسن، کاغذ دیواری و ... را تهیه نمودید. رنگ غالبی که اکنون در فضای شماست، طوسی می باشد در حالی که شما به رنگ های زنده و شاد علاقه مندید. یکی از بهترین راه هایی که می توانید استفاده کنید رنگ کردن دیوار سفید پشت مبل دونفره است. رنگی شدن این دیوار تاثیر بسیار زیادی بر شاد و دلباز شدن فضا دارد. روش دیگر عوض کردن پارچه تعدادی از مبل ها به عنوان مثال دو مبل تکنفره و تغییر آن به رنگی روشن و شاد می باشد. به عنوان پیشنهاد سوم می توانید دیوار پشت تلوزیون را طراحی کنید و پانل های رنگی نصب کنید تا فضا از یکنواختی خارج شود. چنانچه قصد انجام دادن این روش ها را ندارید تنها یک کار باقی می ماند و آن خریدن لوازم دکوری مانند تابلوهای بزرگ، آباژور و کوسن های درشت ، گلدان و ... با رنگ های شاد می باشد. در صورتی که امکان رنگ کردن دیوار فراهم نیست، استفاده از تابلوی رنگی بزرگ را حتما مدنظر داشته باشید.


طوسی از دسته رنگ های خنثی محسوب می شود و به راحتی با رنگ های گرم و سرد ترکیب می شود. شما می توانید مطابق سلیقه خود رنگ مناسب را مطابق تصاویر زیر انتخاب کنید.
مبل خاکستری برای نشیمن

رنگ های مکمل مناسب برای مبلمان طوسی


بهتر است از رنگ های روشن مانند زرد و لیمویی روشن به عنوان مکمل طوسی استفاده کنید. از به کار بردن رنگ های تیره به شدت پرهیز کنید.


و اما در رابطه با چیدمان باید گفت طول و عرض نشیمن منزل شما به گونه ایست که به راحتی نمیتوان یک ست کامل 7 نفره را با چیدمان های دلخواه در آن قرار داد. به علت وجود درها و مسیر های متعدد در هر سمت نشیمن ، چیدن مبل ها مسیر های رفت و آمد را با مشکل مواجه می سازد. به دلیل این مسائل علاوه بر چیدمان فعلی می توان تنها دو چیدمان دیگر در نظر گرفت که در تصاویر زیر می بینید.
نشه ی چیدمان مبل

بررسی چیدمان منزل شما


چیدمان سمت چپ وضعیت فعلی منزل شما است. در گزینه ی اول میز تلوزیون پشت به دیوار که با کاغذ پوشانده شده قرار گرفته و مبل ها حول آن چیده شده اند. در این چیدمان مسیر رفت آمد تنگ و دشوار می شود. در گزینه ی دوم میز تلوزیون در دیوار مقابل گزینه قبل قرار گرفته است. استفاده از این چیدمان منطقی تر است چون مسیر ها نسبت به حالت قبل بهتر تعریف شده اند.


در انتها امیدواریم مشاوره ارائه شده شما را در تصمیم گیری برای انتخاب بهتر یاری کرده و فضایی سرزنده و آرامش بخش برای شما به ارمغان آورد. چنانچه در این خصوص یا موضوعات دیگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، مساله را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم. همچنین می توانید در صورت تمایل به مشاوره های دقیق تر می توانید از مشاوره حرفه ای ما نیز استفاده کنید.


ارسال پاسخ