مشاوره دکوراسیون فضای عمومی آپارتمان

سلام.من مدیر ساختمانی 5 طبقه و در هر طبقه دو واحد هستم. در هر طبقه بین درهای ورودی فضایی داریم که عکس آن ارسال شده. قبلا گل مصنوعی گذاشته بودند که هم زیبایی نداشت و هم به مرور منبع آلودگی شده بود. لطفا راهنمایی کنید که چه طرحی برای این فضا بکار بریم. درضمن راهروها نورگیر ندارند و نمیتوانیم از گل طبیعی استفاده کنیم.ممنون
مشاور: انستودیوز 17 دی 1394 تکمیل شده
17 دی 1394

سلام جناب نیکخواه گرامی
بسیار خرسندیم از اینکه سوالتون رو در انستودیوز مطرح کرده اید.


برای تصویری که ارسال کرده اید، راه حل های متفاوتی قابل پیشنهاد است، مسائلی مثل بودجه، ترافیک عبور و مرور طبقات و نظر ساکنین خانه ها در این تصمیم تعیین کننده هستند.
معمولا در طبقات 1 و 2 عبور و مرور از راه پله ها بیشتر از سایر طبقات است و احتمال آلودگی و ریختن زباله در آن قسمت کمی بالاتر است و با بالارفتن طبقات این مساله کمتر به چشم می خورد.
ساده ترین راه این است که آن قسمت پاگرد را تخریب کرده و به یک سکو تبدیل کنید و دیوار ها را به رنگی مناسب تغییر بدهید تا فضا متفاوت و زیبا شود.
حالت بعد که کاربردی تر است، تبدیل این قسمت به فضایی کمد مانند است، دو کمد کوچک با قفل برای ساکنین هر خانه، که برخی وسایل کوچکشان را در آن قرار بدهند.
حالت سوم که هزینه ی بیشتری دارد اما زیبایی طبقه را تامین می کند، ایجاد یک آکواریوم کوچک در این قسمت است که در صورت نگهداری مناسب و نورپردازی، می تواند بسیار به افزایش کیفیت فضای راهپله کمک کند.
حالت چهارم، مرتب کردن این قسمت، بالا تر بردن سطح آن و استفاده از گلدان گیاهان طبیعی است که در نور کم مقاومد دارند، گیاهانی مثل دیفن باخیا و سانسوریا شاید گزینه ای مناسب برای این قسمت باشند. ساکنین طبقات می توانند یک یا دو روز در هفته این گیاهان را در معرض نور قرار بدهند تا گیاه آسیب نبیند. در این سایت اطلاعات بیشتری در خصوص این گیاهان کسب کنید.


پیشنهاد ما حالت دوم و سوم می باشد که گزینه هایی کاربردی و مناسب هستند


چند پیشنهاد برای فضای مورد نظر


اگر احساس می کنید توضیحات بیشتری نیاز است، یا خودتان ایده ای دارید که لازم است در خصوص آن مشورت کنید، حتما مساله را با ما در میان بگذارید تا پاسخگویتان باشیم.


پیشنهاد میکنیم در تلگرام و اینستاگرام نیز nStudioz را دنبال کنید تا با ایده های جدید و مطالب متنوع شما را در مسائل پیش رویتان همراهی کنیم.