مشاوره درزمینه ی انتخاب رنگ

سلام لطفادرانتخاب رنگ کتابخانه باطرحی که انتخاب کردم کمکم کنید؛اتاقم رنگ صورتی ملایم هست باپرده های یاسی
مشاور: انستودیوز 15 آبان 1395 پاسخ داده شده
15 آبان 1395

خانم نیک منش گرامی


با سلام و خوش آمد خدمت شما بابت حضور در انستودیوز.


با توجه به تصویرو اطلاعات دریافتی، ما دو رنگبندی کلی را به شما پیشنهاد می دهیم. دقت داشته باشید که ما از میانگین سنی و سلیقه تان اطلاعاتی دریافت نکرده ایم، از این رو شاید قسمت اول مشاوره کمی با سلایق و نظرتان همسو نباشد.


در تصویر اول شما می توانید نمونه هایی را با ترکیب رنگ صورتی با خانواده ی سفید- خاکستری- طوسی مشاهده کنید.در اتاق شما الزامی به رنگ کردن دیوارها نیست، و شما میتوانید با انتخاب عناصر دکوراتیو دیگری همچون: یک عدد مبل، قاب روی دیوار، کوسن های روی تخت تان به این تعادل بصری و جذابیت فضایی کمک کنید.
چگونه یک اتاق با تنالیته صورتی طراحی کنیم؟

استفاده از رنگ های صورتی و خاکستری و سفید در مبلمان اتاق


در تصویر دوم نمونه هایی را با ترکیب رنگ صورتی با خانواده ی آبی فیروزه ای مشاهده میکنید. این ترکیب رنگی که دو خانواده ی رنگ های گرم و سرد را در کنار یکدیگر قرار داده، باعث متعادل شدن رنگ اتاق و عدم ایجاد خستگی بصری و روحی در فضا می شود. در این نمونه نیز شما میتوانید در صورت عدم انتخاب بخشی از سطوح کتابخانه به رنگ آبی فیروزه ای، با انتخاب عناصر دکوراتیوی همچون قاب، سرویس خواب (روتختی و کوسن) و ... به این تعادل بصری کمک کنید.
چگونه یک اتاق با تنالیته صورتی طراحی کنیم؟

استفاده از رنگ های صورتی و آبی فیروزه ای و سفید در مبلمان اتاق


نمونه های بالا تنها برای آشنایی شما با خانواده های رنگهای مکمل رنگ صورتی بود. در تصویر زیر شما می توانید تاثیر این رنگ ها را در کتابخانه و کمدهای تصویر ارسالی تان مشاهده کنید. رنگ های آبی فیروزه ای، سفید و خاکستری سه پیشنهاد ما برای ترکیب رنگی مکمل کتابخانه ی شما است، البته رنگ آبی را چندان پیشنهاد نمیکنیم، اما اگر مطابق با سلیقه ی شماست، می توانید به آن نیز فکر کنید.
چگونه یک اتاق با تنالیته صورتی طراحی کنیم؟

استفاده از رنگ های سفید- صورتی- خاکستری- آبی فیروزه ای در کتابخانه


طرح کتابخانه و کمدی که انتخاب کرده اید مناسب است و هم فضای کار، هم فضای نگه داری کتاب و هم کمد برای نگهداری لباسهایتان را به شما عرضه می کند. برای رنگبندی آن، با توجه به اینکه فضای اتاق رنگ ملایم صورتی و یاسی را دارد، دو رویکرد کلی به شما پیشنهاد میکنیم.
اول این که از رنگ های نزدیک به صورتی و یاسی در کتابخانه استفاده کنید و البته، این رنگ ها را در ترکیب با رنگ روشنی مثل خاکستری و سفید به کار ببرید.
در حالت دوم نیز پیشنهاد میکنیم اگر اتاقتان روشنایی کمی دارد و مساحت آن زیاد نیست از ترکیب رنگ های خنثی و روشن مثل سفید، خاکستری و کرم در طراحی این کمد استفاده نمایید.
همچنین برای در ها بهتر است از آینه استفاده نمایید با این کار هم فضا بزرگتر و پرنورتر به نظر می رسد، هم آینه با انعکاس دادن رنگ های موجود در اتاق، به ایجاد هماهنگی بیشتر کمک می کند. در هر دوحالت دقت کنید که رنگ های تند در این جداره به کار نبرید، رنگ های تند در چنین فضاهایی باعث می شوند پس از مدتی دلزده شوید و در عین حال ممکن است مانع تمرکز مناسب شما در حین انجام کار شوند.


امیدواریم توانسته باشیم به پرسش شما، پاسخ مناسبی را ارائه کنیم. اگر سوال دیگری دارید همینجا مطرح کنید تا در اولین فرصت شما را راهنمایی کنیم.