با عرض سلام وادب . زوج جوانی هستیم و خونمون تک خوابه هست و مشکل کمبود فضا داریم . تصمیم گرفتیم از فضای ایوان که حدودو بیست متر مربع اضافه کنیم .طرحی برای دکوراسیون وتغییر آن میخواستم . بسیار سپاسگزارم

 • پرسیده شده توسط:

  کاربر مهمان
 • پرسیده شده در:

  23 مهر 1395
 • پاسخ داده شده در:

  همان روز
 • تعداد بازدید:

  382
 • پاسخ داده شده در:

  23 مهر 1395
 • پاسخ داده شده توسط:

  انستودیوز

سلام جناب کاویانی گرامی
از اعتماد شما به انستودیوز و مطرح کردن سوالتان در وبسایتمان بسیار خوشحالیم. فضای ایوان منزل شما مساحت مناسبی دارد، اما برای الحاق فضایی جدید، مسائل مهمی را باید در نظر گرفت.
برای مثال اگر ما نیمی از ایوان را اشغال کنیم تا فضایی جدید ایجاد شود، طبیعتا اتاقی که پشت فضای جدید قرار میگیرد، به لحاظ نورگیری دچار مشکل خواهد شد. مساله ی مهم دیگر در الحاق فضاهای جدید دسترسی هاست، این که درِ اتاق خواب جدید باید کجا قرار بگیرد و این مساله چه تاثیری بر فضاهای دیگر منزلتان می گذارد مساله ی مهمی است.
همچنین مورد بعدی همجواری فضاهاست، برای مثال شاید نخواهید اتاق خواب رو به پذیرایی باز شود، یا تمایل نداشته باشید تلویزیون به فضای خواب چسبیده باشد و صدای آن مانع آرامش کسی باشد که در حال استراحت است.


برای اینکه این مسائل را متوجه شویم، باید نقشه ی فضای منزلتان را داشته باشیم و بدانیم در فضاهای داخلی اتاق ها چطور در کنار هم قرار دارند، نورگیری به چه صورت و از چه جهاتی است و مسیر های حرکتی چگونه هستند. همچنین لازم است بدانیم چقدر به ما اجازه ی ایجاد تغییر میدهید، مثلا اگر صلاح ببینیم فضایی که در حال حاضر کاربری دیگری دارد را به اتاق خواب تبدیل کنید و فضایی که در تراس است را به آن کاربری اختصاص بدهید، با این عمل موافقت میکنید، یا میخواهید در تراس یک اتاق خواب ایجاد شود؟در حال حاضر فقط تصویری از ایوان داریم، ما میتوانیم در پاسخی غیر مسولانه به شما بگوییم اتاقکی با دیوارهای سبک در تراس ایجاد کنید و پنجره ای رو به حیاط برایش در نظر بگیرید. اما ترجیح می دهیم اطلاعات مناسب را از شما درخواست کنیم تا بتوانیم آن طور که شایسته ی شماست برای تغییرات منزلتان به شما طرحی مناسب ارائه نماییم.


در این صفحه می توانید آموزش رسم نقشه ی یک اتاق را مشاهده نمایید.