مبلمان راحتی متناسب با فرش سنتی

با سلام و عرص تشکر از مشاوره های خوبتان. من در قسمت کوچکی از هال خانه که ابعاد آن 3 در 5 متر است و از یک طول ترکیب پرده حریر کرم رنگ با گلهای ریز و پرده تافته آجری دارد و از سمت دیگر اوپن آشپزخانه است فرش های سنتی دست بافت با طرح های سنتی و زمینه قرمز دارم. می خواستم مبلمان راحتی برای این قسمت از هال بخرم. با مطالعه ای که در سایت شما داشتم متوجه شدم با وجود رنگ فرش بهتر است از ترکیب یک رنگ و خلوت و رنگ روشن استفاده کنم. می خواستم لطف کنید و چند رنگ ساده از مبلمان راحتی متناسب با این دکوراسیون برایم بگذارید.در ادامه دو عکس می گذارم تا وضعیت فعلی را ببینید.(فرشی که پسرم روی آن نشسته است منظورم است. دکوراسیون آن طرف هال هم با فرش دست بافت زمینه اناری و مبلمان کرم خیلی روشن پیداست) از زحمات شما سپاسگزارم.
مشاور: انستودیوز 9 آذر 1395 پاسخ داده شده
9 آذر 1395

سلام خانم زهرا گرامی
با تشکر از اعتماد شما به کارشناسان انستودیوز، به سبب تاخیر در پاسخگویی به سوالتان از شما صمیمانه عذرخواهی میکنیم.
برای انتخاب مبل جدید، با توجه به وضعیت موجود چند نکته را باید در نظر بگیرد:
۱.با درنظرگرفتن این نکته که مبلمان طرف دیگر نشیمن کلاسیک می باشد٬بهتر است در انتخاب مبلمان راحتی به چند مساله توجه کنید:
الف -سعی کنید در انتخاب مبل راحتی،مدلی را انتخاب کنید که در آن از چوب استفاده شده باشد(مثلا در پایه های مبل٬دسته ها٬تاج مبل و...).
ب -مبل کلاسیک شما کرم و قهوه‌ای رنگ است.پس شما در انتخاب رنگ مبلمان راحتی نیز باید از این طیف رنگ ها٬رنگی را انتخاب کنید.
پ -مبل های کلاسیک اصولا بزرگ هستند و فضای زیادی اشغال میکنند، پس بهتر است برای دلباز شدن و استفاده‌ی بهتر از فضای نشیمن از مبل راحتی جمع و جور و رنگ های روشن استفاده کنید.
کاناپه روشن در فضای نشیمن

استفاده از رنگ روشن برای مبلمان نشیمن۲.پس از درنظر گرفتن مبل کلاسیک نکته‌ی بعد رنگ و مدل فرش است‌. فرش منزل شما، دستباف سنتی با رنگ غالب قرمز و نارنجی است، پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ‌های خنثی و روشن است.اما دقت کنید که همزمان باید به مورد اول(رنگ مبل کلاسیک) هم توجه بفرمایید. پس رنگ‌هایی در خانواده کرم٬خردلی٬خاکی٬و...می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشد.

ترکیب رنگ مبل خاکستری روشن و فرش قرمز

استفاده از رنگ خنثی در مبلمان نشیمن۳.نکته‌ ی قابل ذکر دیگر در این میان قرارگیری دو فرش کنار هم و بدون فاصله است. با توجه به این که فرش های منزل شما حاشیه دار هستند، قرارگیری دو حاشیه ی فرش در کنار هم، جلوه ی ایده آلی ایجاد نکرده است و به شما پیشنهاد می کنیم در صورت امکان، در آینده، این دو فرش را با فرشی تک جایگزین نمایید.
نکته۱: اگر انتخاب شما برای مبلمان راحتی رنگ روشن است٬حتما به چرک‌تاب بودن آن توجه کنید.برای مثال پارچه‌های بافت‌دار چرک‌تاب‌تر هستند.
نکته۲: شما می‌توانید با مبل‌های تک رنگ راحتی ساده وتنها یک فرش دستباف چیدمانی زیبا و دلنشین برای نشیمن خانه‌ی خود فراهم سازید.برای مثال با انتخاب رنگ سبز که با رنگ فرش شما نیز تناسب دارد و یا حتی انتخاب اکسسوری هایی مانند کوسن به رنگ سبز و خردلی به فضا رنگ و رویی تازه ببخشید.ضمن اینکه انتخاب مناسب رنگ میز می تواند تغییرات عمده ای در فضا ایجاد کند.لطفا به رنگ مبل،میز ،فرش و کوسن ها در تصاویر زیر دقت بفرمایید.

مبل سبز نشیمن با پایه های چوبی

ترکیب رنگ سبز مبل با دیگر اکسسوری های نشیمنامیدواریم که اطلاعات ارائه شده در این مشاوره برایتان مفید واقع شده باشد.
ضمن عذرخواهی مجدد به سبب تاخیر در پاسخگویی، چنانچه سوالی در موارد ذکر شده داشتید آن را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.