فرش متناسب

با سلام و عرض تشکر از سایت خیلی خوبتون.من در زمینه طراحی فرش کار میکنم.بهترین کسانی که میتونن ما طراحان فرش رو یاری کنن شما مهندسین محترم داخلی هستید.با توجه به دیزاین و رنگهای متداول انتظار شما به عنوان کارشناس و خبره دیزاین از یک فرش به لحاظ رنگ بندی و طراحی چیست تادراکثر دیزاینها قابل استفاده باشد؟پیشنهاد شما چه سایز،چه طرح،چه رنگبندیه؟ممنون
مشاور: انستودیوز 4 خرداد 1395 پاسخ داده شده
4 خرداد 1395

سلام خانم لیلی گرامی


بسیار خوشحالیم که هنرمندانی چون شما در گروه مخاطبان انستودیوز قرار دارند.


متاسفانه به خاطر ترافیک کاری سایت پاسخگویی شما با تاخیر همراه شد که صمیمانه به این خاطر از شما عذرخواهی میکنیم.


همانطور که اشاره کردید انتخاب فرش مناسب در دکوراسیون منزل نقش بسیار مهمی دارد و توجه به طرح و رنگبندی آن مساله ای اساسی است.


فرش های مورد استفاده به طور کلی در دو حالت فرش ایرانی و فرش مدرن هستند. فرشهای ایرانی که شهرت بین المللی دارند و کیفیت و رنگبندی های مناسبی دارند اما بهتر است رنگهایی که با فضاها و سلایق جدید همخوانی دارند هم وارد طراحی ها شوند. رنگهایی مثل زرد و بنفش می توانند در فرشها به کار بروند. همچنین ارائه ی رنگبندی ها در حالت ها گرم و سرد می تواند به طراحان دکوراسیون کمک کند. برای مثال در یکی از پروژه های اخیر سایت، نیاز به فرشی با رنگ بنفش گرم و زمینه ای سرد داشتیم، که متاسفانه چنین فرشی پیدا نشد، و فرشی با زمینه ی گرم(کرم) و بنفش سرد موجود بود.
فرش بنفش و کرم

یک طرح فرش با دو رنگبندی نزدیک


در خصوص طرح ها نیز می توان گفت نیاز به طرحهایی جدید که کمی خلوت تر باشند یا مانند فرش های خشتی نظم هندسی خط کشی شده ای داشته باشند هم حس می شود. همچنین طرح فرشهای تکرنگ نیز میتواند جذابیت زیادی برای استفاده در فضاها داشته باشد. که کمتر چنین فرش هایی در دسترس هستند.
انتخاب فرش با طرح و رنگ جالب

فرش تکرنگ
اما فرشهای مدرن، متاسفانه جذابیت کافی را ندارند، تنوع رنگی کم است و طرح های استفاده شده جذابیت کمی دارند. برای فرشهای مدرن استفاده از طرح های هندسی میتواند بسیار مناسب باشد، چرا که در طراحی فضا، با استفاده از مبلمان، تابلوها، گلدان ها و کوسن ها و... می توان جذابیت های لازم را ایجاد کرد و فرش اگر بتواند طرحی ساده اما زیبا داشته باشد، کمک می کند بتوان فضای هماهنگ تری ایجاد کرد. برای مثال در تصاویر زیر مشاهده میکنید که طرح هایی هندسی و ساده به خلق فضای جذابتر کمک کرده اند.
مشاوره دکوراسیون و انتخاب رنگ و طرح فرش

چند فرش با طرح هندسی


همچنین رنگبندی های این فرشها متنوع نیست و مثلا کمتر میتوان به رنگهایی مانند تصاویر زیر دسترسی داشت. در حالی که امکان تولید این فرشها با رنگ ها و طرح های نامحدود وجود دارد، متاسفانه فرشهای مدرن زیبا چندان در دسترس نیستند.
طرح فرش مدرن هندسی

برخی رنگبندی هایی که کمتر موجود هستند


در نهایت به گمان ما، توجه به مبلمان موجود در بازار کمک بسیاری به طراحان فرش می کند، شناخت رنگ های مناسب مبلمان و دیدن فرش به عنوان یکی از عناصر موجود در فضای معماری به شما کمک میکند که تصمیم بگیرید رنبگندی فرش متناسب با این مبلها بهتر است به چه صورت باشد. همچنین توجه به مصالح کف جدید مساله ی مهمی است، کفپوش های چوبی و سنگی متنوعی در بازار هستند که توجه به تناسب رنگ فرش با آنها می تواند مساله ای اثرگذار در ترجیحات رنگی شما باشد.


امیدواریم پاسخ ارائه شده برای شما راهگشا بوده باشد، لطفا اگر نقائصی در پاسخ ارائه شده مشاهده می کنید آنها را از همین طریق به ما اطلاع بدهید.


ارسال پاسخ