طراحی پرده

سلام، من در انتخاب طرح و رنگ پرده پذیرایی و اتاق ها دچار مشکل شدم، لطفا منو راهنمایی کنید، در ضمن رنگ دیوار اتاق شماره 1 گلبهی و رنگ اتاق شماره 2 سبز و اتاق پذیرایی مغز پسته ای خیلی روشن میباشد
مشاور: انستودیوز 25 اردیبهشت 1395 پاسخ داده شده
25 اردیبهشت 1395

سلام خانم عظیمی گرامی


خوشحالیم که شمارا در جمع مخاطبان انستودیوز مشاهده می کنیم.


پاسخگویی دقیق سوال شما نیازمند اطلاعات بیشتری است، ترجیحا خوب است تصاویری از دو اتاق و پذیرایی برایمان ارسال کنید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی کنیم. درحال حاضر نکاتی کلی در خصوص انتخاب پرده را بیان میکنیم.


زمان انتخاب پرده باید دقت کنید که میخواهید فضای منزلتان چه حال و هوایی داشته باشد، با توجه به این قابلیت پرده که میتواند کاملا جمع شود و سطح کمی را بپوشاند، یا می تواند باز شود و سطحی بزرگ را بپوشاند، تاثیر آن بر ایجاد تنوع در روحیه ی فضا اهمیت دارد و شما باید هنگام انتخاب پرده به این دقت کنید که پرده میخواهد چه شخصیتی به فضا ببخشد.


اگر پذیرایی خانه تان با مبلمان استیل مبله شده و قصد دارید فضایی رسمی ایجاد کنید، طبیعتا با حالتی که مبلهای راحتی خریداری کرده اید و فضایی مدرن تر مد نظرتان است تفاوت های بسیاری وجود دارد و پرده ای که با مبلهای استیل هماهنگ می شود، متفاوت با پرده ای است که برای مبلهای راحتی لازم است. نکته ی لازم به ذکر در خصوص منزل شما، وجود ستون در میان پنجره ی پذیرایی است، که طراحی پرده را تحت تاثیر قرار می دهد، ممکن است شما بخواهید فضای پذیرایی یک تکه به نظر برسد و ستون را با پرده ها بپوشانید، یا ممکن است بخواهید از این مساله استفاده کنید و در فضای پذیرایی دو حوزه ی مجزا ایجاد کنید.


این مساله در خصوص اتاق خواب ها هم صدق میکند، اتاق خواب کودک با اتاق خواب والدین، پرده های متفاوتی لازم دارند، ضمن این که مساله ی نورگیری در اتاق خواب ها انتخاب پارچه و مدل پرده را تحت تاثیر قرار میدهد. اگر در همسایگی شما و در ضلعی که اتاق خواب ها نور میگیرند، همسایگانی هستند، شاید ترجیح بدهید از پرده هایی که حریم بیشتری ایجاد میکنند استفاده کنید و در غیر اینصورت شاید استفاده از پرده های بالا رونده مثل شیدهای رومن برایتان جالب تر باشد.


خلاصه ی کلام اینکه برای انتخاب پرده، توجه به نکاتی بیشتر از رنگ دیوار لازم است و اینکه ما بخواهیم تنها با رنگ دیواری که گفته اید به شما در خصوص طرح و رنگ پرده نظر بدهیم برایتان کم فایده خواهد بود. لذا درصورتی که میخواهید انتخاب بهتری داشته باشید، تصاویر اتاق ها را ارسال کنید و بگویید هر اتاق برای چه فرد یا افرادی است، همچنین از فضای پذیرایی و مبلمان موجود در آن تصاویری مناسب ارسال کنید و بگویید ترجیح میدهید با قرار گرفتن پرده در اتاق، چه حس و حالی در فضا ایجاد شود.


امیدواریم با ارائه ی این اطلاعات بتوانیم به خوبی شما را در انتخاب پرده ی مناسب همراهی کنیم.


نهایتا تصویری از ترکیب رنگ سبز مورد اشاره تان با رنگ یکی از پارچه های مورد نظرتان راشبیه سازی کرده ایم که در آن میتوانید مشاهده کنید گلهای رنگی پارچه و زمینه ی سفید فضایی مدرن و شاد ایجاد کرده اند و این ترکیب و همنشینی میتواند گزینه ای مناسب باشد.
مشاوره دکوراسیون پرده پذیرایی

تصویر شبیه سازی پرده برای اتاق پذیراییمشتاقانه در انتظار اطلاعات تکمیلی ارسالی شما هستیم.
25 اردیبهشت 1395

ممنون از اینکه پاسخ دادید، من بیشتر نظر شما رو در رابطه با رنگ پرده میخاستم، اون دوتا تصویرم که درسوال قبلی گذاشتم در واقع رنگ کاغذهای دیواری اتاق ها هستند، من میخوام بدونم که با رنگ زمینه هر اتاق و رنگ و طرح کاغذ دیواری هراتاق پرده با چه رنگی رو استفاده کنم، باز هم ممنون

25 اردیبهشت 1395

برای اتاق شماره 1 که رنگ گلبهی دارد، میتوانید سه حالت پرده داشته باشید، حالت اول، پرده ای در تون هماهنگ با رنگ گلبهی، حالت دیگر استفاده از رنگ های خنثی مثل خاکستری و سفید و کرم، و حالت سوم استفاده از رنگ های متضاد و مکمل رنگ گلبهی مثل آبی روشن.


اما برای اتاق شماره 2، باید دید چه رنگ سبزی انتخاب کرده اید، رنگ سبز تون های بسیار زیاد و متنوعی دارد، برای مثال اگر رنگی که انتخاب کرده اید سبز روشن باشد و بخواهید فضایی شاد و روشن داشته باشید، پیشنهاد ما به شما استفاده از پرده هایی به رنگ های گرم و روشن مثل نباتی و شیری با ترکیبی از رنگ سبز روشن است.متاسفانه پاسخگویی به سوال شما با اطلاعاتی که ارائه کرده اید کار آسانی نیست و همانطور که پیشتر ذکر کردیم، باید اطلاعاتی بیش از «اسم رنگ دیوار» و نقشه ی خانه در دسترس باشد. برای مثال تصویر زیر رامشاهده کنید وقتی شما به رنگ سبز دیوارها اشاره می کنید، ما به عنوان مشاور شما نمی دانیم کدام سبز مد نظر شماست، چرا که این رنگ سایه های بسیار زیادی دارد و طبیعتا برای هرکدام از این رنگ ها انتخابی متفاوت لازم است و با توجه به اینکه ما نمیخواهیم بی تفاوت از مساله ی شما عبور کنیم، می بایست از شما درخواست اطلاعات تکمیلی کنیم.
شید های رنگ سبز

تنوع رنگ هایی با اسم «سبز»


پس لطفا برای انجام مشاوره ی کارامد و مناسب، تصاویری از اتاق ارسال کنید که در آن محل و اندازه ی پنجره، رنگ دیوار ها و محلی که میخواهید کاغذ دیواری کنید مشخص باشد.


همچنین بگویید که اتاق برای چه افرادی است؟ طبیعتا اتاق یک کودک با یک نوجوان متفاوت است، همچنین اتاق یک دختر با یک پسر و اتاق یک زوج جوان، با زوجی میانسال فضایی متفاوت می طلبد.


و در صورت تمایل بگویید میخواهید اتاق چه حال و هوایی داشته باشد؟ اتاق کودک شاد باشد و اتاق والدین فضایی رمانتیک داشته باشد؟ یا هردو اتاق به فضاهایی آرامش بخش و لطیف تبدیل شوند؟


امیدواریم با ارسال اطلاعات تکمیلی ما را در ارائه ی مشاوره ای مفید و قاعده مند همراهی نمایید.


ارسال پاسخ