طراحی و چیدمان منزل

با سلام، برا چیدمان منزل نیاز به راهنمایی شما دارم. نمیدونم چه وسایلی خریداری کنم و چطور بچینم سلیقه اینکار ندارم فضای منزل اصلا خوب نیست خیلی نامرتب هست چون بلد نیستم چیدمان خوبی داشته باشم دلسرد شدم ولی دوست دارم برا عید تغییری در منزل ایجاد کنم ممنون میشم راهنماییم کنید بگوید چیکارن کنم چطور طراحی کنم تا چیدمان خیلی زیبا و دلنشین داشته باشم همچنین لیست وسایلی که میدوند زیباتر شدن و دلنشین تر شدن منزل نیاز هست بگید تا خرید کنم تا الان دست نگه داشتم چون میترسم چیزی بخرم که با هم هماهنگ نباشه و به دلم نچسبه، چه نوع و رنگ مبل فرش و هر چیزی که میدوند نیازه بخرم در ضمن من خیلی آدم گرفته ای هستم دوست دارم فضای شاد و دلنشینی برا خانواده ایجاد کنم ما خانواده چهار نفری هستیم دوتا دختر دارم که یکی8سالشه و یکی دیگه10 سالش، رفت آمد آنچنان زیاد نداریم گاهی. دعوتی میدیم واسه خانواده خودم و شوهرم
مشاور: انستودیوز 22 آذر 1395 پاسخ داده شده
22 آذر 1395

سلام خانم الهام گرامی

با سپاس از حضور شما در انستودیوز، در تصویر زیر چیدمان پیشنهادی برای فضای منزلتان را مشاهده می نمایید. با توجه به این که ابعاد فضا را به ما ارائه نکرده بودید، ممکن است ترسیم نقشه دچار خطاهایی باشد.( اگر فرش های منزلتان 9 متری هستند، این نقشه ابعادی صحیح و مناسب دارد.)

چیدمان مناسب فضای پذیرایی 25 متری

چیدمان پیشنهادی


طبق نقشه شما می توانید با قرار دادن مبل ها، میز جلو مبلی و میز عسلی، چیدمانی صحیح داشته باشید. برای ایده آل شدن فضا لازم است یک فرش 12 متری خریداری کنید و فرش های فعلی را به کار نگیرید، در عوض کل کف خانه را موکت کنید، موکتی به رنگ روشن، پیشنهاد ما برای موکت یکی از دو رنگ خنثی و روشن خاکستری یا کرم است.


خرید پرده مساله ی مهم دیگر منزل شماست، بهتر است پرده ای که بلندی آن از سقف تا کف است داشته باشید تا فضا را شکیل تر جلوه بدهد.


قرار دادن یک آباژور رومیزی برای میز عسلی، خرید میز جلومبلی شفاف و شیشه ای، نصب مجموعه تابلوهایی روی دیوار پشت مبل های تک از جمله پیشنهادات دیگر ما برای فضای منزل شماست.
ایده های نصب تابلو روی دیوار پذیرایی

ایده هایی برای طراحی دیوار پشت مبل


برای دیوار تلویزیون، پیشنهادات متنوعی قابل بیان است، در ایده آل ترین حالت شما می توانید سنگ های جداره را بردارید و کل این دیوار را مجددا کار کنید. راهکار دیگر این است که صفحاتی چوبی یا گچی را روی این جداره کار کنید،  در حالتی ساده تر می توانید ابزار کاری بین سنگ و دیوار را برداشته و با استفاده از پارچه ی دیواری، ظاهر دیوار و سنگ ها را تغییر بدهید(که البته ممکن است در اجرا یک پله ی کوچک بین سنگ و گچ دیده شود) پیشنهاد آخر ما این است که قسمت گچی دیوار را رنگ کنید و میز تلویزیونی بلند و نزدیک به رنگ سنگ ها خریداری کنید.
ایده برای دیوار تلویزیونی که تا نیمه سنگ است

چند پیشنهاد برای دیوار تلویزیون


شما با نصب لوستر های کریستالی و شفاف می توانید این فضا را تکمیل کنید و به اتاقی جذاب و ایده آل دست پیدا کنید. دقت کنید که لوستر به صورتی باشد که وقتی لامپ های کم مصرف روی آن نصب می شوند، لامپ ها دیده نشوند، گاهی شما در فروشگاه لوستر زیبایی را مشاهده میکنید، اما وقتی در منزل روی آن لامپ های کم مصرف پیچی را نصب می کنید، جلوه ی نازیبایی ایجاد می شود.


امیدواریم مشاوره ی صورت گرفته پاسخگوی نیازهای شما دوست گرامی بوده باشد. در انتها جدول وسایلی که می توانید خریداری کنید قابل مشاهده است.


جدول خرید وسایل


1 میز تلویزیون
2 فرش 12 متری
3 موکت کرم یا خاکستری روشن
4 مبل 7 نفره مدرن پایه دار به رنگ  روشن (سفید، کرم، زرد ملایم، صورتی ملایم)
5 پرده با حریر سفید و کناره هایی به رنگ مکمل( برای مبل سفید و کرم، هر رنگی که علاقه دارید. برای زرد، فیروزه ای و برای صورتی، انواع رنگ گرم مثل نارنجی و قرمز)
6 آباژور رو میزی با کلاهکی به رنگ مکمل انتخابی
7 میز جلو مبلی و میز عسلی
8 لوستر
9 گلدان و درختچه
10 لوستر کریستالی
11 کوسن هایی به رنگ مکمل انتخابی