طراحی و چیدمان اشپزخانه

سلام. میشه راهنماییم کنید که بتونم چیدمان زیبا و دلنشین برای آشپزخانه داشته باشم ؛چون دلشده شدم از نحوه چیدن وسایل آشپزخانه قصد خرید گاز صفحه ای و هود و همچنین فر داشتم ولی چون قصد تغییر رنگ کابینت و نحوه چینش کابینت شک دارم تا الان دست نگه داشتم چون مردد بودم اصلا فضای خانه طوری بود که تشخیص و تغییر برا واقعا کار سختی هست نشیمن رو مدیونم چطور تغییر بدم و با راهنمایی شما تونستم وسایل مورد نیاز خرید کنم واقعا خیلی ممنونم از راهنماییتون الان توی چیدمان اشپزخونه مرددم چون فعلا نمیتونم رنگ کاشی اشپزخونه رو تغییر بدم نمیدنم چه رنگی برای کابینتام مناسبه و نحوه چینش کابینتا چطور باشه بهتر چون یخچالم به اتاق خواب منتقل کردم جای تو آشپزخانه براش پیدا نکردم لباسشویی هم به حمام انتقال دادم تونم مثل یخچال تو دست و پا بود واقعا نمیدونم چکار کنم لطفا شما کمکم کنید راه حل مناسب بهم بدید ؛در مورد خرید فرش برا اشپزخونه چه نوع فرشی و چه رنگی مناسب اشپزخونه میدونید؛خواستم پرده برا آشپزخانه بزنم ولی چون کابینت کنارش خورده برا زدن پرده با مشکل روبرو میشم شما چه جنس و رنگ پرده پیشنهاد میدهد خواهشمندم جواب سوالاتم بدید متشکرم
مشاور: انستودیوز 2 آذر 1395 پاسخ داده شده
2 آذر 1395

سلام خانم کبری گرامی

ابتدا تصویری از چیدمان پیشنهادی برای آشپزخانه را مشاهده نمایید. با توجه به این که احتمالا خروجی های لازم برای فاضلاب ماشین ظرفشویی و لباسشویی در آشپزخانه تعبیه نشده است به شما پیشنهاد می کنیم در اولین گام برای ایجاد تغییر در آشپزخانه  با مشورت لوله کش بررسی کنید که آیا امکان ایجاد این خروجی ها در نزدیکی خروجی فاضلاب سینک وجود دارد یا خیر.


پس از این بررسی، در صورت امکان می توانید ماشین ظرفشویی و لباسشویی را در نزدیکی سینک قرار بدهید تا با حداقل لوله کشی خروجی فاضلاب تامین گردد.


سپس باید به سراغ طراحی فضایی جدید بروید.

پیشخوان(اپن) فعلی با عرضی کم و طول وارتفاع زیاد، عملا خاصیت چندانی برای شما ندارد.

پیشنهاد ما به شما این است که پس از تخریب آن، ورودی آشپزخانه را از سمت راست بگیرید. این پیشنهاد با توجه به محدودیت هایی است که لوله کشی گاز ایجاد می کند و شما تقریبا مجبورید محل گاز را ثابت نگه دارید. با ایجاد این تغیر فضای لازم برای قرار دادن یخچال در سمت راست آشپزخانه ایجاد می شود و می توانید آشپزخانه ای استاندارد، کامل و شیک داشته باشید. در این بین ستون بتنی کمی مشکل زاست و باعث می شود اپن جدید کمی نا کارآمد بشود. اما به نظر ما در هر حال این اپن از حالت فعلی زیباتر و کارآمد تر خواهد بود. و اگر طراح کابینتی خلاق داشته باشید می تواند با طراحی طبقه هایی در کنار این ستون هم زیبایی و هم کارایی را به این ستون ببخشد.
چگونه پلان آشپزخانه ی منزل را طراحی کنم

چیدمان پیشنهادی برای آشپزخانه


در خصوص پرده، به شما استفاده از شِیدرول ها و پرده های زبرا را پیشنهاد می کنیم، این پرده های بالارونده به راحتی باز و بسته می شوند و برخلاف پرده های پارچه ای زود کثیف و لک نمی شوند و وقتی آن ها را بالا بکشید برایتان مزاحمت ایجاد نمی کنند.مورد دیگر خرید فرش است، از نظر ما قرار دادن دو قالیچه ی فانتزی و زیبای کوچک در مقابل سینک و گاز می تواند برای شما کافی باشد و با توجه به امکان خیس شدن، لک شدن و ریختن چربی و ... روی کف آشپزخانه پوشاندن کل کف را به شما پیشنهاد نمی کنیم.


در پاسخ به تعویض کاشی های سبز، پیشنهاد ما به شما نصب کاشی های چسبی است، با این کار بدون دردسر کندن کاشی های قبلی، کاشی های جدیدی را نصب خواهید کرد. برای رنگ کاشی ها بهتر است به دونکته توجه کنید 1- استفاده از رنگ های خنثی 2- توجه به ایجاد تضاد(تیرگی و روشنی) منظور از رنگ های خنثی رنگ هایی مثل سفید، بژ، خاکسترِی، کرم و در این مورد خاص انواع رنگ چوب طبیعی است. ترجیحا از کابینت هایی با ترکیب رنگی سبز و قرمز و آبی و زرد و نارنجی استفاده نکنید. منظور از تضاد، این است که بین کابینت ها و کاشی پشتشان تفاوت رنگی وجود داشته باشد و از کابینت سفید و کاشی سفید، کابینت کرم و کاشی کرم و... استفاده نکنید.


بهتر است اگر چوب کابینت تیره است، از کاشی روشن و اگر کاشی تیره است از کابینت روشن استفاده کنید تا فضایی جذاب و زیبا داشته باشید.
تاثیر تضاد رنگی بر جلوه ی بیشتر کابینت ها

مشخص کردن مفهوم تضاد در این مشاوره


در پایان به انتخاب رنگ ها می رسیم، همانطور که پیشتر گفتیم پیشنهاد ما برای کابینت ها رنگ های خنثی است. اما شما ممکن است به رنگی خاص علاقه مند باشید، لازم است بدانید که وقتی از رنگ های خنثی استفاده کنید، تقریبا هر رنگی را میتوانید با آن ست کنید. رنگ های پیشنهادی ما، اگر به رنگ های گرم علاقه دارید، هلویی و قرمز گوجه ای است. اقدام مناسب این است که در فضای خنثای ایجاد شده از رنگ مورد علاقه تان برای قالیچه، پرده، گلدان و چراغ آویز استفاده کنید.


امیدواریم مشاوره ی ارائه شده رضایت شما را جلب کرده باشد.

 


 

 

 
2 آذر 1395

سلام، ممنون از پاسخگویتون، در مورد کابینت ردیف بالای چراغ گاز یه قسمت نزدیک به پنجره هست و در سمت چپش کنار اپن ویترین هست، آون قسمت کنار پنجره برا زدن پرده مشکل ایجاد میکند چون کابینت به گوشه آخر دیوار چسبیده بنظرتون چطور این مشکل حل کنم
2 آذر 1395

به نظر می رسد پرده های بالا رونده برای این قسمت منزلتان مناسب باشند و مشکلی ایجاد نکنند. با توجه به اینکه قصد تعویض کابینت ها را دارید، می توانید به طراح کابینت بگویید که فاصله ی بیشتری برای این قسمت در نظر بگیرد، با این حال نصاب پرده ی بالا رونده نیز می تواند در همین حالت فعلی پرده را نصب کند، او قسمت نگهدارنده ی پرده را در حالی که پرده بسته است(در لوله ای جمع شده) نصب می کند و پس از نصب، می توانید پرده را باز کنید.
مدل پرده های مناسب برای فضای آشپزخانه

دو مدل پرده بالا رونده مناسب آشپزخانه