طراحی فضای نشیمن

با سلام و خسته نباشید.نشیمن خونمون 4*6 و نور طبیعی به سمت شمال دوس دارم دیوار پشت تی وی کاغذ دیواری باشه و البته رنگ خونه خیلی خاص و روشن باشه و در عین حال حس ارامش و صمیمیت بده ولی نمیدونم چه رنگی استفاده کنم ممنون میشهم راهنماییم کنید(در ضمن سادگی و زیبایی نشیمن برام در اولویته و این که از مد نیوفته) از رنگای تیره خوشم نمیاد..متشکرم
مشاور: انستودیوز 28 شهریور 1395 پاسخ داده شده
28 شهریور 1395

سلام خانم فاطمه گرامی

بسیار خوشحالیم که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.

همانطور که اطلاع دارید کاغذ دیواری ها از لحاظ طرح و رنگ تنوع بسیار زیادی داشته و چنانچه بدون در نظر داشتن حدودی از طرح و رنگ برای خرید اقدام کنید دچار سردرگمی شوید. بنابراین لازم است ابتدا سبک دکوراسیون منزلتان مشخص باشد و با توجه به سبک، میان طرح های کلاسیک، مدرن و هندسی و راه راه انتخاب کنید.

دیوار پشت تلویزیون معمولا نقطه ی کانونی نشیمن محسوب میشود بنابراین لازم است به گونه ای طراحی شوند که نسبت به سایر دیوار ها بیشتر جلب توجه کنند. از طرفی به دلیل اینکه چشم مخاطب دائما به تلویزیون که نمایش دهنده تصاویر متحرک است خیره بوده، استفاده از طرح های شلوغ و رنگی بر روی دیوار موجب آزار چشم شما و مهمانان می شود. بنابراین برای انتخاب کاغذ دیواری، طرح های منظم با هایلایت های محو و رنگ های ملایم پیشنهاد میشود.

رنگ های بژ و نقره ای انتخاب مناسبی می تواند باشد چرا که در عین شکیل بودن جزء رنگ های خنثی بوده و با سایر رنگ ها نیز به راحتی هم نشینی داشته و دستتان در انتخاب رنگ سایر لوازم منزل باز می باشد. همانطور که در تصاویر زیر می بینید، رنگ بژ فضایی گرم و آرامش بخش ایجاد کرده و حالتی کلاسیک به منزل می دهد در حالی که  رنگ نقره ای بیشتر در فضاهایی با دکوراسیون مدرن استفاده میشود. اما این رنگ ها در اغلب خانه های امروزی به کار رفته  و شاید شما به دنبال رنگ های خاص تری باشید، که در تصویر زیر نمونه هایی از رنگ های پیشنهادی را مشاهده می کنید.

راهنمایی انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری

نمونه ی رنگ بندی های کاغذ دیواریاستفاده از کاغذ دیواری با طرح راه راه با رنگ های بسیار ملایم نیز گزینه ی مناسبی است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، به دلیل وجود تنالیته های مختلف رنگی در کاغذ دیواری، خود می تواند راهنمایی برای انتخاب سایر وسایل خانه باشد به گونه ای که در نهایت هماهنگی زیبایی در فضا ایجاد شود.

مشاوره آنلاین انتخاب کاغذ دیواری و رنگ

نمونه کاغذ دیواری طرح راه راهدر نظر داشته باشید چنانچه تمایل به استفاده از طرح های خاص و هندسی دارید، برای تلویزیون یک پنل بعنوان پس زمینه ی ساده که در جلوی کاغذ دیواری طرح دار قرار میگیرد، در نظر بگیرید.

در نهایت با توجه به وجود پنجره ی شمالی و درخواست شما مبنی بر ایجاد فضایی آرامش بخش و صمیمی، رنگ های دسته ی اول گزینه ی بهتری بوده که از میان آنها تصویر شماره ی دو که رنگ قرمز گلبهی می باشد به شما پیشنهاد می کنیم .

امیدواریم پاسخ ارائه شده برای شما راهگشا بوده باشد. در صورتی که سوالات دیگری دارید حتما آن ها را با ما در میان بگذارید.

 
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: