سرامیک آشپزخانه

باعرض سلام وخسته نباشید. سوالم اینه که اگه درآشپزخانه رنگ سرامیک و کاشی فرق داشته باشه اشکال داره؟(آشپزخانه 9متری) مثلا کابینت سفید و کاشی سفید و سرامیک کرم باشه. و آیا سرامیک آشپزخانه و پذیرایی باید همرنگ باشه؟ باتشکر.
مشاور: انستودیوز 29 خرداد 1395 پاسخ داده شده
29 خرداد 1395

سلام خانم مینا گرامی، از حضور شما در انستودیوز بسیار خوشحالیم


تفاوت یا همرنگی رنگ کاشی و سرامیک در آشپزخانه به یکدیگر ارجحیت ندارند و انتخاب هر کدام می بایست با توجه فضای خانه انجام شود.چنانچه رنگ کاشی با سرامیک تفاوت داشته باشد و کف تیره تر باشد باعث خواهد شد تا محیط آشپزخانه یکپارچه تر به نظر برسد و کابینت ها بیشتر نمایان شود و در صورتی که این دو با یک دیگر هماهنگ باشد آشپزخانه جلوه کمتری در خانه پیدا می کند و بیشتر برای فضاهای با طرح ساده و مینیمال مناسب می باشد. می توانید در زیر تصاویری از آشپزخانه ها را مشاهده کنید که رنگ سرامیک کف آن ها با کاشی ها متفاوت بوده است.
کف خاکستری و چوبی برای آشپزخانه سفید

آشپزخانه های سفید با کف کرم و تیره


در مورد تفاوت رنگ سرامیک آشپزخانه و پذیرایی همین مساله صدق می کند به این ترتیب که باید بر اساس سبک و شیوه طراحی محیط انتخاب رنگ صورت گیرد. چنانچه رنگ کف آشپزخانه با پذیرایی متفاوت باشد  فضای اختصاص داده شده به آشپزخانه مشخص تر خواهد شد و تضاد ایجاد شده می تواند به زیبایی محیط کمک کند اما توجه داشته باشید که چنانچه مساحت کمی را در اختیار دارید یکرنگی کف خانه به بزرگتر نشان دادن فضا کمک خواهد کرد.


امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان راهگشا بوده باشد، اگر احساس می کنید این پاسخ نقائصی دارد حتما این مساله را از همین طریق با ما در میان بگذارید تا توضیحات بیشتر و بهتری به شما ارائه دهیم.