ست کردن فرش با مبل

با سلام وتشکر از اطلاعاتتون.فرش من طرح دستباف ایرانی با زمینه ی شلوغ هست که نمیتونم رنگ غالب رو پیدا کنم برای انتخاب مبل چه نوع مبلی وچه رنگی خریداری کنم؟ راستی پذیرایی هم تقریبا بیست مترهست.بایک پنجره ی بزرگ.
مشاور: انستودیوز 12 آبان 1395 پاسخ داده شده
12 آبان 1395

سلام خانم پریای گرامی


با سپاس از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید. نکات کاملی در این سوال ذکر نشده است، از این رو ما تلاش میکنیم بر اساس تجاربی که طی مشاوره های پیشین کسب کرده ایم نکاتی را برایتان ذکر کنیم.


فرشی که انتخاب کرده اید فرشی با ارزش و پرنقش است. رویکرد شما در طراحی داخلی فضا می تواند این باشد که این فرش ارزش خود را در فضا حفظ کند و به عاملی وحدت بخش تبدیل شود. نه به عاملی برهم زننده.
در برخی خانه های ایرانی مشاهده می کنیم که فرشی زیبا خریداری شده است، اما این فرش فقط وقتی تنهاست زیبا به نظر می رسد و در چیدمان منزل هیچ نمودی ندارد. این مساله می تواند دو دلیل عمده داشته باشد:


1- نزدیک بودن رنگ فرش به کفپوش منزل. ( مثلا فرشی با رنگ کرم روشن، روی پوشش سنگی با رنگ کرم روشن) این ترکیب بدون تضاد باعث می شود فرش روی سنگ ها هضم شود و نتواند نمود کافی داشته باشد.
2- استفاده از نقوش در سایر بخش های خانه ( مثلا کاغذ دیواری های پرنقش، پارچه ی مبلی رنگارنگ و طرح دار، پارچه ی پرده ای پرطرح، وسایل چوبی کار شده و پر نقش و نگار) این اتفاق باعث می شود فضا پر از نقوش مختلف باشد و چشم ها و ذهن نتوانند تصمیم بگیرند که باید بر چه اتفاقی تمرکز کرد. در نتیجه فضا به چشم مخاطب آشفته و به هم ریخته به نظر خواهد رسید.


پیشنهاد ما به شما این است که تضاد هایی ریز و اثرگذار در خانه تان داشته باشید، سعی کنید فرشی انتخاب کنید که روی کفپوش خانه نمود داشته باشد. همچنین سایر عناصر خانه را کم نقش یا ساده انتخاب کنید.


نکاتی کلی برای داشتن خریدی ایده آل:
همیشه در زمان خرید به کلیتی که در انتها به آن خواهید رسید فکر کنید. فکر کردن به کلیت یعنی شما هنگام خرید یک مبل، آن را به تنهایی در نظر نمیگیرید، بلکه فکر میکنید که این مبل وقتی در خانه ی من و در کنار پرده و فرش و رنگ دیوار ها قراربگیرد هم زیباست؟
توضیح ملموس این راهکار فکری در صحبتی عامیانه نهفته است، احتمالا چهره هایی را دیده اید که بینی، چشم ها، دهان و سایر جزییات آن ها به تنهایی زیباست، اما نهایتا کلیت چهره به زیبایی ایده آل مد نظر نیست.
نهایتا توصیه ی ما به شما این است که تنها به رنگ توجه نکنید و جزییات و نقوش را هم مد نظر داشته باشید. برای اینکه در خصوص انتخاب رنگ و مدل مبل به شما کمک کنیم لازم است تصاویری از فضای منزلتان و فرشی که خریداری کرده اید و اطلاعاتی در مورد تعداد مبل های مد نظر به ما ارائه کنیم.
امیدواریم توضیحات اولیه ی ارائه شده برای شما راهگشا بوده باشد. در انتظار اطلاعات تکمیلی هستیم تا شما را برای داشتن خریدی مناسب همراهی نماییم.