رنگ

سلام روزتون بخیر. بنده میخوام کلینیک فیزیوتراپیم رو دیزاین کنم. به نظر شما از نظر روانشناسی رنگ ها ، ترکیب رنگ سفید و بنفش یا سفید وسبزفسفری روشن ، کدوم برای روحیه مریض بهتره... و این که ترکیب کدوم یک فضا رو مجلل تر و شیک تر نشون میده...با تشکر
مشاور: انستودیوز 11 آبان 1395 پاسخ داده شده
11 آبان 1395

با سلام خدمت شما
به جمع مخاطبین انستودیوز خوش آمدید. در مراکز درمانی از این جهت که فضایی مرتبط با بیمار است، بهتر است از رنگ های آرامش بخش مانند سبز و آبی استفاده کرد تا از استرس بیماران کاسته شود. به علاوه اینکه بیمار مدت نسبتا زیادی را در فضای انتظار سپری می کند بنابراین لازم است در طراحی دکوراسیون این فضا از رنگ های ملایم که باعث آزار و خستگی چشم نشوند استفاده کرد. اگر دقت کرده باشید رنگ سبز، در میان فضاهای درمانی و مطب ها طرفداران بیشتری دارد. چرا که این رنگ علاوه بر آرامش، نماد طبیعت بوده و سرزندگی و شادابی نیز در افراد ایجاد می کند. به همین دلیل برای مراکز درمانی نسبت به سایر رنگ ها در اولویت قرار دارد. اما اگر به دنبال ایده ای جدید هستید و تمایل به طراحی لوکس و مجلل دارید، همانطور که اشاره نمودید، رنگ بنفش به خوبی این ویژگی ها را دارا می باشد. رنگ بنفش ترکیبی از رنگ آبی و قرمز بوده و متناسب با غالب بودن رنگ های قرمز و آبی ویژگی های متفاوتی دارد. هرچه بنفش به سمت قرمز و ارغوانی نزدیک تر باشد، گرمی و هیجان بیشتری در محیط ایجاد می کند، اما هرچه به سمت تناژ آبی پیش برود، آرامش بیشتری را به فرد الغا می کند.  بنابراین پیشنهاد می کنیم اگر تمایل شما به رنگ بنفش بیشتر است، سعی کنید مانند تصویر زیر از تنالیته ای روشن و متمایل به آبی انتخاب کنید، چرا که هم آرامش بخشی رنگ آبی را در درون خود داشته و هم ویژگی مجلل ساختن فضا که ذات این رنگ می باشد، به همراه خواهد داشت.
مشاوره آنلاین دکوراسیون مطب فیزیوتراپی

نمونه های دکوراسیون با رنگ های پیشنهادی


امیدواریم راهنمایی ما پاسخگوی دغدغه ی شما باشد. چنانچه  در این خصوص یا سایر مسائل طراحی نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، خوشحال می شویم آن را با کارشناسان انستودیوز در میان بگذارید.