رنگ پرده

سلام، سپاسگذارم که همیشه پاسخگوی سوالام بودید، الان عجله دارم و ممنون میشم پاسخ سوالم رو سریع تر بدید. رنگ دیوار پذیرایی استخوانی هستش و رنگ مبلم نسکافه ای، برای رنگ پرده راهنمایی میخواستم.و در نظر دارم یک دست مبل ال بگیرم و برای رنگش نظرتون رو با توجه به رنگ دیوار و مبل و پرده میخواستم ، فضای پذیرایی ام 6×8هستش . تشکر میکنم و منتظر جوابتون هستم
مشاور: انستودیوز 17 خرداد 1395 پاسخ داده شده
17 خرداد 1395

با سلام خدمت شما دوست گرامی بسیار خوشحالیم که سوالتان را با ما در میان گذاشته اید.
انتخاب رنگ پرده و مبل در خانه به عوامل زیادی همچون رنگ وسایل (مانند میز تلویزیون، بوفه ، میزهای عسلی و … )، علایق افراد، نور محیط، رنگ کف و …. بستگی دارد. اما متاسفانه اطلاعاتی از آن ها نداریم با این حال با توجه به رنگ دیوار و مبلمان فعلی سعی بر این شده که گزینه های رنگی مختلف برای شما پیشنهاد شود.البته قابل ذکر است که  با وجود رنگ های کرم  و سفید در مبلمان و دیوار های شما گزینه فراوانی در انتخاب رنگ مبل و پرده خواهید داشت که از بین آن ها رنگ های که هم خانواده قرمز می باشند ( مانند قرمز، زرشکی، بنفش و .. ) همنشینی بیشتر با فضا خواهند داشت.


استفاده از رنگ های کرم و ختثی


در این همنشینی رنگی شما رنگی دیگر به مبلمانتان اضافه نخواهد شد و همچنان از رنگ های کرم و خنثی استفاده خواهید کرد که می توانید در این حالت برای ایجاد تنوع شدت رنگ های بکار برده را تغییر دهید . به عنوان مثال اگر می خواهید در فضایتان رنگ های  تیره بیشتر خود نمایی کنند آن را در مبلمان و وسایل با ابعاد بزگتر بکار می برید و هر وسیله ای که شدت رنگ بیشتر داشته باشد و تیره بوده در محیط بیشتر خودنمایی خواهد کرد.
راحتی و ناهارخوری کرم

رنگ کرم در مبلمان و نشیمن


استفاده از رنگ های مختلف در وسایل تزیینی و کوچک


اگر خواهان این هستید که رنگ های بجز کرم و سفید در نشیمنتان داشته باشید و فضای کوچکی  و  کم نوری را در اختیار دارید می توانید رنگ های مختلف و متفاوتی در وسایلی غیر از مبلمان بکار ببرید . در این گزینه رنگ ها در وسایلی همچون کوسن، تابلو ها، گلدان، فرش و حتی در بعضی مواقع پرده خود نمایی خواهند کرد و مبلمان همچنان به رنگ کرم باقی خواهد ماند. توجه داشته باشید در این حالت رنگ های بکار رفته در همه وسایل یکسان بوده تا هماهنگی بین آن ها حفظ شود.مزیت این گزینه نسبت به گزینه های دیگر در این است که شما به راحتی می توانید رنگ های اضافه شده به فضا را تغییر دهید و تنوع لازم را در زمان های مختلف داشته باشید.
کوسن قرمز و آبی و نارنجی با مبل کرم

رنگ های مختلف در کوسن و پرده


استفاده از رنگ های مختلف در مبلمان و پرده


در این حالت تاثیر رنگ در محیط بیشتر بوده و با انتخاب رنگ هایی یکسان برای مبلمان و پرده به نمایان تر شدن آن ها کمک خواهد کرد . اما تنها یک رنگ بودن آن ها برای یکپارچگی محیط کافی نبوده و باید رنگ های آن ها به دیگر فضا انتقال یابد ( به عنوان مثال در کوسن ها ) همچنین رنگ انتخابی باید همنشینی خوبی با رنگ کرم داشته باشد که تعدادی از آن ها را در عکس مشاهده خواهید کرد.
مبل آبی و قرمز و نارنجی کنار مبلمان کرم

همنشینی رنگ های مختلف مبل همراه با مبل کرم


در آخر نیز پیشنهاد ما به شما این است که عکس هایی از فضای داخلی خانه تان برای ما ارسال کنید و اطلاعات مختصری از میزان علایق رنگیتان در اختیار ما قرار دهید تا ما بتوانیم گزینه های بهتری را برای شما ارائه دهیم. امیدواریم از پاسخ ما رضایت داشته باشید و بتوانیم در زیباتر شدن فضای زندگیتان نقش کوچکی ایفا کنیم.

17 خرداد 1395

ممنونم بابت پاسختون، رنگ کف سالن کرم روشن هستش، و عکس میز تلویزیون و بوفه و کنسول رو براتون ارسال میکنم که همشون تیره هست. به نظرتون اگه بوفه رو بدم رنگ دسته مبل استخوانی بشه بد میشه? چون در نظر دارم میز تلویزیون رو در آینده عوض کنم  و استخوانی بگیرم یا همون تیره بمونن?وبرای رنگ پرده طبق پیشنهادتون به رنگ بنفش  طیف تیره تمایل دارم. و فرشم روشن و کرم رنگ هستش برای خرید فرش چه رنگی پیشنهاد میکنید? خیلی ممنونم بابت سایت خوب و تشکر میکنم از کارشناساتون.
17 خرداد 1395

با توجه به عکس های ارسالی رنگ استخوانی می تواند گزینه مناسبی برای بوفه می باشد اما دقت کنید که تغییر رنگ بوفه به تنهایی باعث ایجاد ناهماهنگی آن ها بین مبلمان دیگرتان خواهد شد پس سعی کنید اگر قصد تغییر رنگ وسایل دیگر را دارید این کار را همزمان بین همه وسایل انجام دهید.
با توجه به رنگ های وسایلتان رنگ بنفش نیز می تواند انتخاب خوبی برای پرده محسوب شود اما همانطور که گفتیم توجه کنید که از این رنگ در جاهای دیگر خانه بکار ببرید . همچنین برای انتخاب رنگ فرش شما گزینه های زیادی را خواهید داشت . به عنوان مثال امکان این را دارید که فرشی با رنگ غالب کرم را انتخاب کنید که می تواند از رنگهایی مانند قرمز یا صورتی در آن بکار رفته باشد یا اگر میل به طرح های مدرن دارید نمونه هایی که در آن به مقدار متعادلی از رنگ بنفش استفاده شده است می تواند نشیمن شما یکپارچه تر کند.
رنگ کرم و بنفش برای فرش نشیمن با پرده بنفش

گزینه های پیشنهادی رنگ فرش

17 خرداد 1395

با سلام

ضمن تشکر از راهنمایی های شما، در ادامه سوال های قبلی با توجه به عکس ما را در استفاده از اندازه پرده راهنمایی بفرمایید که پرده به صورت کلی (سر تا سری) نصب شود یا اینکه از دو طرف فاصله داشته باشد ? خاطر نشان می شود که قسمت سمت راست پذیرایی آشپزخانه است.
17 خرداد 1395

ابعاد پرده تاثیر زیادی در مقیاس فضا دارد به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم برای بزرگتر نشان داده شدن نشیمن از پرده های سرتاسری استفاده کنید که از بالا کمی تا سقف فاصله  داشته و از پایین تا کف خانه ادامه پیدا کند و عرض ( اندازه افقی ) پرده به گونه ای باشد که تنها پنجره را بپوشاند. این عمل باعث خواهد شد تا ارتفاع محیط بیشتر جلوه کند و همچنین پرده در فضا بیشتر نمایان باشد. حال با توجه به سلایق خود می توانید از طرح های نقش دار یا ساده بهره ببرید اما در همه نمونه ها از پرده  با حالت دو طرفه استفاده کنید.
ابعاد بزرگ برای پرده سرتاسری

نمونه های پرده بنفش


ارسال پاسخ