رنگ پرده و فرش

سلام مبل من صورتی کمرنگ و خاکستری کم رنگه میتونید واسه فرش و ژرده راهنماییم کنید ممنون
مشاور: انستودیوز 7 مهر 1395 پاسخ داده شده
7 مهر 1395

با سلام خانم فریده گرامی

از پیوستن شما به مخاطبان انستودیوز بسیار خوشحالیم .رنگ های صورتی و طوسی از جمله ترکیب رنگ های لطیف و روشن هستند و با کمی سلیقه و دقت در انتخاب وسایل، فضای منزلتان می تواند فضایی آرامش بخش و شاد باشد. برای انتخاب رنگ پرده و فرش، دو حالت را می توان در نظر گرفت:
1- استفاده از همان دو رنگ طوسی (و یا خنثی) و صورتی در سایر وسایل.

2- اضافه نمودن رنگ سوم به این ترکیب رنگی به عنوان هایلایت.
ساده ترین طراحی استفاده از همان رنگ طوسی و صورتی در فرش و پرده می باشد، بنابراین با توجه به میزان تردد بر روی فرش، رنگ غالب طوسی یا سفید و صورتی انتخاب شود. پرده ها نیز بهتر است پارچه ای با رنگ های سفید و هایلایت هایی از صورتی باشد. این نوع دکوراسیون فضایی ساده و دلنشین ایجاد کرده اما یکنواختی فضا ممکن است به مرور زمان خسته کننده باشد، بعلاوه ی اینکه در فضای اتاق نقطه ی برجسته یا جالب توجهی ایجاد نخواهد شد. از این رو پیشنهاد ما به شما اضافه نمودن رنگ سومی به عنوان تکمیل کننده به رنگ های طوسی و صورتی می باشد، که در ادامه دو رنگ پیشنهادی با ویژگی های هریک را برایتان شرح خواهیم داد.
1- رنگ مسی (رز گلد): این رنگ فضایی گرم و آرامش بخش ایجاد کرده و حالتی تجملی و در عین حال مدرن به فضا اضافه می کند، به خصوص اگر در لوازم دکوری منزل نیز این رنگ را با متریال فلز به کار ببرید. برای مثال همانطور که در تصویر میبینید گلدان یا آویز هایی فلزی با رنگ مسی فضا را بسیار زیبا کرده است.
این رنگ می تواند در فضایی با کفپوش قهوه ای روشن یا کرم رنگ هماهنگی زیادی میان اجزای اتاق ایجاد کند.

2- رنگ آبی تیره: افزودن اندکی چاشنی رنگ آبی به دکوراسیون می تواند حال و هوایی جذاب به فضای منزل شما ببخشد، چرا که همان میزان اندک آبی همنشینی بسیار خوبی در کنار رنگ صورتی داشته و تاثیر زیادی بر دکوراسیون منزلتان می گذارد. بنابراین چنانچه به دنبال فضایی مدرن و متفاوت از دکوراسیون های همیشگی خانه های امروزی هستید، پیشنهاد ما به شما این رنگ می باشد. دقت داشته باشید رنگ آبی طیف متنوعی را شامل شده و لازمه ی یک طراحی درست و زیبا، انتخاب رنگ درست از این طیف رنگی می باشد. همچنین از استفاده بیش از حد آن در فضا بپرهیزید.تصویر زیر نمونه ای از فضای نشیمن با این ترکیب رنگی است.

راهنمایی برای انتخاب رنگ دکوراسیون

تصاویر نمونه با رنگ بندی های پیشنهادیدر ادامه سعی کرده ایم برخی طرح های مناسب فرش های موجود در بازار را به شما ارائه کنیم، شما می توانید همین طرح ها، یا طرح های مشابه را برای فرش منزلتان انتخاب نمایید. در صورتی که تمایل دارید از همین فرش ها استفاده نمایید، می توانید سایت فرش دستبافت کاشان را بررسی نمایید.

مشاوره آنلاین انتخاب رنگ فرش

نمونه فرش ها با رنگ پیشنهادیدر پایان استفاده از این رنگ ها در لوازم دکوری کوچک مثل دستک پرده، تابلوهای تزیینی، کوسن ها، گلدان های تزیینی، شمع های عطری روی میز و مجسمه های فانتزی را فراموش نکنید زیرا این جزییات باعث می شوند فضای منزلتان خام به نظر نرسد و پختگی مناسبی در دکوراسیون و چیدمان منزلتان ایجاد شود.
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: