رنگ مناسب

سلام وقت بخیر،خسته نباشید خواستم بدونم برای هال تقریبا مربع ، ٤٠ متری این ترکیب رنگ مناسبه؟؟؟؟ کاغذ دیواری رنگ شیری_بژ روشن مبل کرم چوب قهوه ای گردویی تیره راحتی قهوه ای_نسکافه ای فرش سرمه ای با حاشیه کرم پرده حریر شیری _ستون پرده رو نمیدونم؟؟؟? شما چ رنگی برای ستون پرده پیشنهاد میدین؟ سه تا پنجره هستش اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
مشاور: انستودیوز 23 آبان 1395 پاسخ داده شده
23 آبان 1395

سلام خانم پرستوی گرامی


متشکریم که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.


رنگبندی فعلی فضای مد نظر شما تا حدود زیادی خنثی می باشد، دیوارهای بژ و مبل شیری و پرده های حریر، عملا رنگی وارد فضا نمی کنند.


رنگ های فعلی موجود در فضا به ترتیب، نسکافه ای، قهوه ای تیره و سرمه ای می باشند که در این بین، رنگ سرمه ای به صورت سطحی افقی روی کف دیده می شود و رنگ نسکافه ای در قالب حجم بزرگ مبل ها به چشم می خورد.


برای ایجاد نظم و هماهنگی میان این رنگ ها باید به دو مساله توجه کرد، اول نورگیری و روشنایی فضا و دوم نحوه ی چیدمان این مبلمان و نسبت آن ها با پرده.( کدام ست مبل در مقابل پرده قرار می گیرد.)


رنگ های شیری، بژ و سرمه ای رنگبندی ساده و در عین حال جذابی ایجاد می کنند. پیشنهاد ما به شما این است در صورتی که مبلمان شیری را در مقابل پنجره ها قرار می دهید، از پرده به رنگ سرمه ای استفاده کنید، در تصویر نرم افزاری زیر مشاهده می کنید که همنشینی این رنگ ها در کنار هم چطور ترکیبی ملایم و در عین حال رسمی را ایجاد می کند.
انتخاب رنگ پرده برای فرش سرمه ای و مبل شیری

هم نشینی رنگ های سرمه ای و کرم


در صورتی که از مبلمان نسکافه ای در مقابل پرده ها استفاده خواهید کرد نیز رنگبندی فوق می تواند برای منزلتان کارساز باشد. اما


اگر فضای منزلتان نورگیری مناسبی ندارد و کوچک به نظر می رسد، ممکن است این رنگبندی برای شما کارساز نباشد، با توجه به این که تصاویری از فضای منزلتان در دسترس ما نیست بهتر می بینیم ادامه ی مشاوره را منوط به ارسال تصاویری از فضای  منزل و مطلع شدن از چیدمان مدنظر شما کنیم. با رنگبندی خنثای موجود شما امکان انتخاب رنگ هایی شاد مانند قرمز فلفلی، گلهبی، سبزآبی، سبز زیتونی را نیز دارید اما بدون مشاهده ی تصاویر خانه و آگاهی از سلیقه ی شما، نظر دادن در این خصوص کمی سخت می باشد لذا برای ادامه ی مشاوره پیشنهاد می کنیم حتما تصاویری از این فضا برای ما ارسال نمایید تا با بررسی تصاویر و مشاهده ی  فضا بتوانیم مشاوره را در سطحی بالاتر و بهتر با شما پیگیری کنیم.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: