رنگ دیوار مناسب خانه کوچک

سلام وقتتون بخیر خونه من ۷۰متر هست و من میخاستم بدون برای پذیرایی از چ رنگ یا چ طرح کاغذدیواری استفاده کنم ک فضا بزرگتر دیده بشه رنگ کفپوش رنگ چوب روشن هست و رنگ مبلم فعلا سبزه اما میخام تا عید تغییرش بدم ممنون
مشاور: کارشناس انستودیوز 27 شهریور 1397 پاسخ داده شده
27 شهریور 1397

باسلام خدمت شما دوست عزیز. از اینکه سوال خود را در انستودیوز مطرح کردید متشکریم.


ترکیب رنگی  مناسب در فضای منزل شما، اولین و مهمترین موضوعی است که سبب می شود فضای منزل شما بزرگ تر به نظر برسد. بهتر است در این فضا از رنگ های روشن برای دیوارها استفاده کنید. رنگ های روشن در بزرگ تر به نظر رسیدن فضا موثر اند.


می توانید از رنگ های ساده و خنثی (کرم روشن، توسی روشن، سبز بسیار روشن) برای رنگ آمیزی یک دست دیوارها استفاده کنید. تصاویر زیر چند نمونه پیشنهادی هستند:
رنگ مناسب دیوار برای فضای کوچک

نمونه پیشنهادی استفاده از رنگ های خنثی برای دیوار در نشیمن کوچک


پیشنهاد ما درباره کاغذ دیواری باتوجه به اینکه تمایل به تعویض مبل ها در آینده دارید، استفاده از کاغذهایی با رنگ های روشن و خنثی است. این انتخاب به این دلیل است که رنگ های خنثی به راحتی با رنگ های دیگر ترکیب می شوند. اکنون مبل های شما سبز رنگ هستند، در آینده نیز اگر رنگ مبل هایتان را تغییر بدهید همچنان هماهنگی بین رنگ دیوار و مبل حفظ می شود. همچنین کاغذ دیواری هایی با نقش های کوچک و تکرار شونده به بزرگتر جلوه کردن منزل شما کمک می کند. علاوه بر این موارد، انتخاب کاغذ دیواری و دیوارهایی که می خواهید کاغذ کنید، ارتباط زیادی با نحوه ی چیدمان مبلمان شما دارد و می تواند بر ایجاد یک نقطه کانونی موثر باشد. بر تصاویر زیر چند نمونه استفاده از کاغذدیواری های پیشنهادی را نشان می دهد:
کاغذدیواری رنگ روشن برای فضای کوچک

نمونه پیشنهادی استفاده از کاغذدیواری با رنگ روشن برای نشیمن کوچکتصاویر زیر ایجاد نقطه کانونی با استفاده از کاغذدیواری را نشان می دهد:

نقطه کانونی در دیوار نشیمن در فضاهای کوچک

ایجاد نقطه کانونی با استفاده از کاغذدیواری و رنگ دیوار برای نشیمندررابطه با انتخاب پرده برای پنجره کوچه انتهای سالن، می توانید از پرده های کرکره ای استفاده کنید. تصویر زیر یک نمونه پرده کرکره ای را نشان می دهد:

پرده کرکره ای سبز برای پنجره کوتاه

نمونه استفاده از پرده کرکره ای برای پنجره کوچک در نشیمن 

امیدواریم راهنمایی مناسبی دریافت کرده باشید.درصورتیکه قصد اجرای چیدمانی حرفه ای دارید و به راهنمایی های بیشتری نیاز دارید می توانید از طریق بخش مشاوره حرفه ای با ما در ارتباط باشید.


ارسال پاسخ