رنگ بندی وچیدمان

با سلام و ممنون از وقتی که می گذارید ما به تازگی برای منزلمان یک دست مبل کلاسیک خریدیم به رنگ کالباس یا تقریبا صورتی چرک و از قبل هم یک دست مبل ال گرد داشتیم که رو کش آنها را کالباسی زدیم با کوشن هایی به رنگ کرم خیلی روشن با گلهای بنفش اما به نظرم فضای خونه خیلی یکنواخت شده رنگ دیوارها کرم کف سرامیک کرم پرده ها تقریبا شیری رنگ در ضمن خونه استیجاری است ابعاد اتاق حدود چهل متر مربع جوان مستطیل داره نور شرقی غربی است چه کوسن هایی میتوان بکار برود که فضا از یکنواختی و صورتی بودن خارج بشه نظرتون در مورد کوسن هایی با زمینه خاکستری وگلهای ریز صورتی چیست؟ ودیگر اینکه از چه گلدانها ویا دکوراسیونی میتوان استفاده کرد برای میز جلوی مبل و میز ناهار خوری و همینطور چه رنگ رومیزی ؟ و در آخر برای چیدمان منزل چطور مبلمان کلاسیک وال چه باید کرد که فضای خانه بزرگ و دلباز شود آشفته نباشد در ضمن فضای رسمی یا صمیمی زیاد برام فرقی نمی کنه بیشتر دوست دارم همه چیز متناسب و شیک باشه چیزی از وسایل رو نمیخوام دور بریزم مگر اینکه نظر شما چیز دیگه ای باشد . درمورد میز تلفن و تلفن هم اگه پیشنهادی دارید ممنون میشم بگید.
مشاور: انستودیوز 16 آذر 1395 پاسخ داده شده
16 آذر 1395

سلام خانم سعیده گرامی

از این که سوال خود را با ما در میان گذاشته اید از شما سپاسگزاریم.

با توجه به تصاویری که برای ما ارسال نموده اید، خوشبختانه منزل شما دلباز و پر نور است و ما در ارائه مشاوره خود سعی می کنیم که این ویژگی خوب را حفظ نماییم .ما پاسخ خود را در سه بخش تقسیم بندی نمونده ایم در بخش اول به چیدمان فضا می پردازیم و در بخش دوم را به قسمت پیشنهادات در زمینه انتخاب رنگ مناسب برای رسیدن به هارمونی زیبا اختصاص خواهیم دادو در قسمت نهایی چند راهکار برای بهبود شرایط موجود ارائه داده ایم. پیشنهاداتی که در این بخش ارائه می گردد را می توانید بسته به سلیقه خود همه یا تعدادی از آنها را اجرا نمایید .

بخش اول:

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سعی شده مبلمان به گونه ای در کنار هم چیدمان شوند تا تمام لوازم شما(دو ست مبل و میز ناهارخوری) بتوانند در فضا مد نظرچیدمان شود.

فضایA: به گونه ای چیدمان شده است که بتوان میز ناهارخوری را به صورت کامل در کنار ست قسمت پذیرایی چیدمان کرد. البته باید ذکر شود در این طرح سعی شده میز و مبلمان به گونه ای قرار گیرد که یکی از صندلی های میز ناهار خوری در حالت عادی با ست مبلتان کار کند و در صورت استفاده از میز ناهارخوری بتوان آن را همراه ست خودش استفاده نمود.

یکی دیگر از دلایل انتخاب این طرح ایجاد فاصله بین کانتر و میز ناهار خوری است چون هر چه میز از کانتر دور تر باشد به عنوان یک عنصری مستقل جلوه بیشتری در فضا ایجاد می نماید.

چیدمان فضای B سعی شده تا این فضا به گونه ای گرم و صمیمی چیدمان شود چون فضای نشیمن و خانوادگی است. همچنین سعی شده از ویژگی مبل گرد که ایجاد فضایی دورهمی است استفاده گردد.

طراحی پلان فضای نشیمن

طراحی پلان فضای نشیمنبخش دوم: انتخاب رنگ مناسب:

1- انتخاب رنگ سبز:

رنگ سبز و صورتی رنگ مکمل یکدیگر محسوب می شوند این ترکیب بهاری یک هارمونی ملایم و زبیا را به منزلتان دهید و می تواند انتخاب مناسبی برای فضای شما باشد. شما می توانید در کنار این ترکیب بهاری از رنگ های زرد ، بژ و کرم نیز استفاده نمایید.

آیا رنگ سبز و صورتی ترکیب مناسبی در دکوراسیون داخلی ست؟

استفاده از کوسن های سبز رنگ در کنار مبلمان صورتیکوسن های رنگی و طرح دار که می تواند جلوه ای زیبا به منزل شما دهد.و خانه را از حالت یکنواختی خارج نماید.

استفاده از کوسن های طرح دار  در فضای نشیمن

استفاده از کوسن های رنگارنگ و طرح دار برای شاد و سرزنده کردن دکوراسیون داخلی2- رنگ های آبی ، طلایی، صورتی سیر می تواند ترکیبی زنده و شاداب در فضای شما ایجاد نماید.

آیا رنگ آبی و طلایی با صورتی ترکیب مناسبی در دکوراسیون داخلی ست؟

استفاده از کوسن های آبی و طلایی رنگ در کنار مبلمان صورتی3-همانطور که خود نیز به آن اشاره نموده اید رنگ طوسی همخوانی مناسبی با رنگ صورتی دارد و می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. اما در اینجا باید ذکر کنیم این رنگ، رنگ خنثی ای هست و دکوراسیون ملایمی را برای شما ایجاد می نماید اگر خواهان تضاد بیشتری در خانه خود هستید باید از رنگ های موثرتری مانند رنگ های بالا استفاده نمایید.

آیا انتخاب کوسن های طوسی برای مبل صورتی مناسب است؟

استفاده از کوسن های طوسی در کنار مبل صورتیشما می توانید دیگر لوازم خانه خود را همرنگ و هم راستا با رنگ های انتخابی در کوسن های خود استفاده نمایید.

انتخاب یک  یا دو رنگ و استفاده آن در اکثریت لوازم خانه  به عنوان رنگ پیوند دهنده لوازم خانه

انتخاب یک یا دو رنگ و استفاده آن در اکثریت لوازم خانه به عنوان رنگ پیوند دهنده لوازم خانهانتخاب چیدمان مناسب برای میز ناهار خوری:

چند نکته در طراحی این میز:

1- استفاده از یک عنصر مرکزی و چشمگیر (شمعدان‌های زیبا، گل‌آرایی ، ظرفی پر از میوه ،شمع، مخروط کاج یا توپ‌های تزئینی)

یکی از عناصری که زیبایی خاصی به میز شما خواهد داد استفاده از گل است .

نقش گل زیبایی  دکوراسیون

کاربرد موثر گل در جلوه بخشیدن به میز ناهارخوری2-چون شما یک میز چوبی زیبا دارید بهتر است از پوشاندن آن با رومیزی خود داری نمایید و اجازه دهید که زیبایی‌اش را به رخ بکشد. فقط به دنبال چند زیر بشقابی بگردید تا میز شما را از حرارت و خش محافظت کند.

چگونه میز ناهار خوری خود را تزئین کنم؟

استفاده از یک عنصر شاخص تزئینی برای زینت دادن میز ناهارخوری3-در صورتی که تمایل به رومیزی دارید می توانید بخشی از میز را ،همان طور که در تصویر میبینید با یک رانر پارچه ای بپوشانید ، رنگ این رانرها نیز می تواند همرنگ کوسن ها باشد

نقش رانر در زیبا تر به نظر رسیدن میز ناهارخوری

استفاده از رانر برای تزئین میز ناهارخوریانتخاب پرده:

چند پیشنهاد برای انتخاب پرده :

1- همان طور که در تصویر زیرمشاهده می کنید ترکیب چهار رنگ خاکستری، سبز، صورتی و کرم ترکیب بسیار دلنشینی را در طبیعت به وجود می آورند. این ترکیب دلنشین می تواند انتخاب ترکیب رنگ مناسبی برای فضای شما باشد. انتخاب والان های عمودی خاکستری در توناژ های مختلف بسته به سلیقه شما می تواند گزینه مناسبی محسوب گردد. اگر خواهان روشنتر به نظر رسیدن فضای منزلتان هستید می توانید از توناژ روشن آن استفاده نمایید.

چه رنگ پرده ای را با مبلمان صورتی ست کنم؟

انتخاب پرده در رنگ های هم خانواده با رنگ قهوه ای قهوه ای2-انتخاب رنگ روشن(کرم و یا نسکافه ای)

حال اگر دوستدار نور خورشید و خانه ای پر نور هستید و رنگ روشن را برگزینید می توانید برای روح بخشیدن به آن از پارچه های دارای بافت و یا طرح دار با رنگهای بسیار ملایم می تواند همساز با فرش، کوسن مبل هاو یا دیگر دکوراسیون منزل شما باشد استفاده نمایید.

چه رنگ پرده ای را با مبلمان صورتی ست کنم؟

انتخاب پرده کرم رنگ برای پرنورتر به نظر رسیدن فضای منزلما مثال های بالا را برای شما ارائه داده ایم تا بتوانید در صورت تمایل داشتن به تغییر پرده از آن ها استفاده نمایید اما نظر ما این است که پرده فعلی شما مناسب برای فضای خانه شماست، شما می توانید آن را به همین صورت نیز نگه دارید.

بخش نهایی:ارائه چند راهکار برای بهتر شدن فضای شما:

1- تابلوی زیبایی که بر روی دیوار پذیرایی شما نصب شده است باید به گونه ای مکان یابی شود که یا دقیقا در نقطه ای که در راستای وسط مبل سه نفره قرار دارد نصب گردد یا آن را در راستای میز ناهار خوری نصب کنید که اینگونه سامان بهتری به تقسیم بندی فضایتان می دهید . در حال حاضر این تابلو بین فضای نشیمن و ناهارخوری سرگردان است.

2- ساعتی که در قسمت پذیرایی نصب کرده اید با ست کلاسیک شما همخوان نیست بهتر است در قسمت نشیمن نصب گردد.

3- خریداری آباژور پایه دار برای دو طرف یا یک طرف مبل سه نفره در پذیرایی ،آباژور علاوه بر زیبایی خودش ، نور تولید از آن نیز جلوه خاصی به فضا می دهد.

4- بهتر است امتداد رنگ های پذیرایی در آشپزخانه نیز دیده شود.در این خصوص پیشنهاد ما به شما این است که از انواع پرده های بالا رونده (شید رول)ها برای پرده ی آشپزخانه استفاده کنید. این پرده می تواند زمینه ای روشن و خنثی داشته باشد و طرح های روی آن به رنگ صورتی باشد.

5- استفاده از گلدان های تزئینی کوچک رنگی روی کانتر (پیشخوان) و نقاط مناسب کابینت طراحی شده می تواند به جذابیت فضای منزل شما بیفزاید.

در نهایت به نورپردازی نیز دقت کنید پیشنهاد ما به شما این است با چراغ آویزهایی مدرن و مناسب که همخوانی مناسب با فضای منزل شما دارد، تداوم حضور رنگ را به سقف خانه بکشانید، اگر چراغ آویز ها بالای کانتر نصب شود جلوه هماهنگ تر به فضا می بخشد و کانتر به حائلی مناسب بین آشپزخانه و فضای مجاورش تبدیل می شود.

امیدواریم پاسخگوی سوالات شما بوده باشیم در صورت مواجهه شدن با سوالات دیگری در این زمینه، آن را از همین طریق با ما در میان بگذارید.
16 آذر 1395

با سلام وخسته نباشید ،
نظرتون راجع به انتخاب این پارچه ها برای رانر و کوسن چیست؟
16 آذر 1395

سلام خانم سعیده گرامی، با توجه به طراحی فعلی فضای منزلتان، پارچه ی زیگزاگ سبز رنگ به نظر انتخاب مناسبی برای فضای منزل شماست و در شان مبلمان شماست.


سایر گزینه ها هرچند زیبا هستند، اما با سبک کلاسیک مبلمان و رنگبندی فضای منزلتان همخوانی کمتری دارند.

16 آذر 1395

با سلام بسیار سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید و راهنمایی هایی که فرمودید

من هنوز برای انتخاب رنگ کوسن نتونستم تصمیم بگیرم پارچه ای که فرمودید جنسش از کتان است،برای مبلمان کلاسیک مخمل مناسب تر است یا کتان ؟ودیگر اینکه استفاده از کوسن طرح دار برای مبلمان کلاسیک اشکال ندارد؟من عکس چند پارچه رو براتون میفرستم لطفا راهنمایی کنید ودیگر اینکه برای میز نهارخوری و جلوی مبل پنیرهای کوچک کناری هم باید از همین پارچه ها استفاده کرد؟اگر طرح بهتری هم سراغ دارید که بشود پارچه اش را تهیه کرد لطفا بگویید بسیار متشکرم
16 آذر 1395

با سلام مجدد خدمت خانم سعیده گرامی
همانطور که در مشاوره های پیشین ذکر شد، همنشینی رنگ سبز در کنار رنگ های فعلی که شامل بنفش و صورتی می باشند نتیجه ی مطلوبی به همراه خواهد داشت، بنابراین پیشنهاد ما از میان پارچه های ارسالی رنگ سبز روشن می باشد که در ترکیب آن برای زیبا تر شدن و هماهنگی بیشتر می توانید چند کوسن سفید نیز به کار ببرید. در تصویر زیر سعی کردیم نمونه ای از این ترکیب را در فضای منزل شما و با توجه به مبلمانتان شبیه سازی کنیم.
انتخاب رنگ کوسن برای مبل صورتی

پالت رنگی پیشنهادی برای کوسن ها


همانطور که ملاحظه می نمایید همنشینی جذابی ایجاد شده و فضا از یکنواختی در آمده است. در مورد هماهنگی پارچه های طرح دار ارسالی شما با مبل کلاسیک، نظر ما منفی است، چرا که عموما این پارچه هها برای مبلمان اسپرت قابل استفاده تر است و در خصوص مبلمان کلاسیک بیشتر طرح های ساده ی هندسی مانند کوسن سمت راست تصویر زیر و یا طرح های داماسک پیشنهاد می شود. بنابراین می توانید دو عدد از کوسن ها را با طرح های این چنینی به رنگ سبز و سفید سفارش داده، دو عدد کوسن سفید و برای بقیه کوسن ها از رنگ سبز روشن و ساده استفاده کنید.
در خصوص رو میزی نیز پیشنهاد ما به شما استفاده از یک رانر و پارچه های زیر بشقابی سبز (هم رنگ کوسن ها) در ترکیب با گلدان سفید برای روی میز و گل صورتی ساده برای آن می باشد.
در پایان بعنوان نکته ی تکمیلی و جهت هماهنگی بیشتر و فضایی زیبا تر، پیشنهاد می کنیم از گلدان سبز و گل سفید برای میز وسط و یا گیاهان طبیعی با گلدانی سفید برای کنج ها استفاده کنید. همچنین  نصب دستک پرده با پارچه ی سبز روشن نیز امری است که تاثیر زیادی بر دکوراسیون منزل شما دارد.
امیدواریم پاسخ ما، در تصمیم گیری شما و بر آوردن انتظاراتتان فضای منزل  کمک کرده باشد.