رنگ بندی نشیمن کوچک

نشیمن با ابعاد 4 در 4،5 با نورگیری از غرب با پارکت رنگ متوسط و گرم چطور میتونه باشه . منظورم رنگ کاغذ دیواری و مبل و پرده ها. (و اگر ترجیح خرید مبلمان بر طوسی یا آبی باشه ، چه طیف رنگی از آنها مناسبتر هست). و بهتره کاغذ دیواری و پرده ها ساده طرحدار یا راه راه باشند؟
مشاور: انستودیوز 6 شهریور 1395 پاسخ داده شده
6 شهریور 1395

درود خانم نازلی گرامی

بسیار خوشحالیم که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.

نورگیری غربی برای فضای نشیمن که مدت زیادی از زمان افراد خانواده در آن سپری میشود، نور مناسبی نبوده اما میتوان با تمهیداتی از شدت آن کاست. برای مثال استفاده از پرده های کرکره ای عمودی که به وسیله ی آن قادر خواهید بود میزان نور وارده به اتاق را در طول روز کنترل کنید.
رنگ بندی پیشنهادی نیز بنا بر ترجیحات شما و همچنین به این دلیل که نورگیری غربی فضا که در هنگام غروب طیفی نارنجی رنگ و گرم وارد اتاق می کند، رنگ های سرد و خنثی می باشد . اما می توانید جهت هماهنگی با کفپوش و عدم ایجاد فضایی یکنواخت و خنثی، رنگ لوازم دکوری کوچک را از دسته رنگ های گرم که با سایر وسایل هارمونی دارند، انتخاب کنید.
دقت داشته باشید، استفاده زیاد از طرح و نقش در نشیمن فضایی آشفته ایجاد میکند بنابراین یا کاغذ دیواری ساده با مبل طرح دار انتخاب کرده یا کاغذ دیواری طرح دار و مبل ساده.
چنانچه تمایل به استفاده از کاغذ دیواری با الگوی راه راه هستید بهتر است طرح آن افقی باشد تا عرض فضا بیشتر نشان داده شود، اما از این طرح فقط در یک دیوار استفاده کنید. همچنین بهتر است از نقش های بزرگ استفاده نشود چرا که فضا کوچک به نظر خواهد رسید. در نهایت می توانید مبل های تک نفره را با پارچه ای طرح دار انتخاب کرده و آنرا در مقابل دیوار ساده قرار دهید و بلعکس مبل های ساده را در مقابل دیوار طرح دار . به گونه ای که فضا شلوغ نشده و تعادل میان طرح و رنگ حفظ شود. در ادامه چند نمونه از فضای نشیمن با رنگ بندی پیشنهادی، برای شما قرار دادیم.

 

مشاوره انتخاب رنگ مکمل اتاق نشیمن طوسی

استفاده از ترکیب رنگی خنثی 

مشاوره آنلاین دکوراسیون

استفاده از ترکیب رنگی طوسی و آبی 

مشاوره آنلاین دکوراسیون پذیرایی

استفاده از ترکیب رنگی نارنجی و طوسی 

راهنمایی برای دیزاین منزل

استفاده از ترکیب رنگ قرمز و خاکستری 

استفاده از ترکیب رنگی زرد و طوسی

استفاده از ترکیب رنگی زرد و طوسی 

مشاوره برای انتخاب رنگ نشیمن

استفاده از ترکیب رنگی طوسی و صورتی 

مشاوره آنلاین دیزاین اتاق پذیرایی

استفاده از ترکیب رنگی بنفش و طوسی 

مشاوره آنلاین معماری دکوراسیون منزل

سایر رنگبندی ها

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: