رنگ بندی خانه

سلام من خونم 105 متر و فضای پذیرای 35 متر و نور خوبی هم داره من مبلمان رو کرم و یه قهوه ای خاص انتخاب کردم کابینت آشپزخانه که در پذیرایی هست هم قهوه ای که تم نارنجی هم داره حالا فرش و لوستر رو نمیدونم چه رنگی باشه ؟؟؟؟ و پرده هم می خوام یه تور سفید زیر داشته باشه و و یه پارچه رو که دو رنگ باشه یه رنگ رو زرد انتخاب کردم ولی رنگ دیگه رو نمیدونم به نظر شما انابی خوب میشه؟؟؟؟؟ دکوری و تابلو هم راهنمایی کنید از چه رنگ باشه خواهشا جواب بدید ممنون میخوام خونه گرم و دلنشین باشه و هنوز وسایلی نچیدم چون جهازیه می باشد
مشاور: انستودیوز 24 مرداد 1395 پاسخ داده شده
24 مرداد 1395

سلام خانم شادی گرامی


بسیار خوشحالیم که شما را در انستودیوز میبینیم.


برای انتخاب رنگ فرش و لوستر و پیشنهاد خرید تابلوها، لازم است بدانیم رنگ کف و دیوارهای منزل شما به چه صورت است.


در صورت امکان تصویری از فضا را برایمان ارسال نمایید تا پاسخی مناسب به شما ارائه کنیم. چرا که اگر کف خانه تان چوب به رنگ قهوه ای تیره باشد، با حالتی که سنگ کرم روشن در کف داشته باشید متفاوت است، همین مساله برای دیوارها نیز قابل ذکر است.


با سپاس از شما، منتظر دریافت پاسختان هستیم.

24 مرداد 1395

سلام مرسی که پاسخ دادین من هنوز وسایلم رو نخریدم و و خونه رو نچدم عکس شماره 1 و2و3 از خونه ست و عکس شماره 4 رنگی که مبل هامو انتخاب کردم و اون پارچه چهارخونه برای کوسن هست  عکس شماره 5 مدل مبل  هست و عکس شماره 6 که خیلی برام مهم هست مدل پرده ست که تور سفید و قسمت لیمویی میخوام حتما باشه چون فکر میکنم زرد خیلی جذابه توو خونه اون پارچه کناری پرده رو نمیدونم چه رنگی باشه و رنگ فرش رو نمیدونم و لوستر رو هم بهم نظر بدین؟؟؟؟؟


اگر هم مشاوره حضوری دارید لطفا بهم بگید.

24 مرداد 1395

سلام خانم شادی گرامی، متشکریم که اطلاعات تکمیلی را برایمان ارسال کردید.


رنگ هایی که تا به حال انتخاب کرده اید تقریبا خنثی هستند(البته گرم و خنثی). از این رو شانس این را دارید که رنگی جدید نیز به فضا اضافه کنید.


به طور کلی شما می توانید در طراحی منزلتان از سه رنگ استفاده کنید، یک رنگ زمینه، یک رنگ برای مبلمان و وسایل بزرگتر و یک رنگ هایلایت. در مواردی افراد رنگ زمینه و مبلمان را یکی در نظر میگیرند و فضا را با دو رنگ طراحی می کنند.


در حال حاضر رنگ مبلها و رنگ دیوار منزل شما نزدیک است و این مساله که فضای نهایی ای که به آن می رسید فضایی یکنواخت و خسته کننده باشد دکوراسیون خانه تان را تهدید می کند. از این رو باید به دنبال رنگ هایلایت یا accent color در خانه تان باشید. رنگی که با رنگ های دیگر متفاوت است و کم استفاده می شود، اما باعث پویایی و جذاب شدن فضا می گردد.


در تصویر زیر، 5 حالت رنگی برای پرده ای که به آن علاقه دارید ایجاد کرده ایم. شاید انتخاب شما رنگی به جز این 5 رنگ باشد، اما ما سعی کردیم رنگ ها در بر گیرنده ی رنگ های گرم و سرد و متضاد و مکمل باشد، تا شما بتوانید با بررسی این حالت ها متوجه شوید که هریک از این رنگ ها در کنار زرد به چه نتیجه ای می انجامند.


اگر نظر مارا بخواهید حالت شماره ی 3 رنگبندی مناسب تری برای منزل شما ایجاد می کند.




مشاوره دکوراسیون و انتخاب رنگ منزل

برخی رنگ های مناسب برای پرده


در مورد فرش، مهم است که چیدمان خانه تان به چه صورت خواهد بود و ابعاد فرش چگونه است، با توجه به اینکه کف منزل شما سفید است و البته پوشش کف منزلتان چندان جذاب نیست -ما برای راهنمایی بهتر، مجبوریم با شما صادق باشیم- پیشنهاد ما استفاده از فرشی بزرگ است که پایه ی جلویی تمام مبل ها روی آن قرار می گیرد. این فرش می تواند دو حالت کلی داشته باشد، حالت اول این است که با کف روشن خانه و رنگ روشن مبل ها تضاد داشته باشد، و با قدرت خود، محدوده ی فضای پذیرایی را به خوبی مشخص کند. حالت دوم می تواند این باشد که فرشی با رنگ روشن انتخاب کنید، که با رنگبندی کلی منزلتان هماهنگ باشد محدوده ی پذیرایی را از بقیه ی قسمت ها مجزا نشان ندهد.


انتخاب این حالت ها بستگی به این دارد که نورگیری و مساحت اتاق چطور است، اگر اتاقی نورگیر دارید که فضای آن بزرگ به نظر می رسد می توانید از رنگ تیره استفاده کنید که با کف تضاد دارد، اما اگر فضا بزرگ به نظر نمی رسد، بهتر است از رنگ روشن برای فرش استفاده کنید که هم فضا را بزرگ تر نمایش بدهد هم روشنایی خانه را دوچندان کند. تصویر زیر کمی این بحث را گویا تر می کند، تفاوت این تصویر با نوشته ی ما در رنگ کفپوش خانه است، در این تصویر کف خانه تیره است و در منزل شما کف رنگی روشن دارد.


یعنی در این خانه، فرش رنگ روشن باعث شده هم فضا روشن تر به نظر برسد، هم محدوده ی نشیمن مجزا شود، در حالی که در خانه ی شما فرش رنگ روشن با کف هماهنگ می شود(مثل تصویر سمت چپ که فرش تیره با کف تیره هماهنگ شده اند)




فرش روشن بخرم یا تیره

تفاوتی که فرش تیره و روشن بر ادراک شما از فضا خواهند داشت



رنگ های پیشنهادی ما به شما برای انتخاب رنگ هایلایت، آبی مایل به خاکستری یا steel blue و آبی تیره یا blue nova ، سبز مایل به خاکستری یا grenada green ، قرمز فلفلی یا habanero pepper هستند.

مشاوره دکوراسیون و انتخاب رنگ منزل

رنگ های هایلایت پیشنهادی



امیدواریم این پاسخ برایتان رضایت بخش بوده باشد، در صورتی که احساس می کنید اطلاعات دیگری نیز باید به شما ارائه شود حتما این مساله را با ما در میان بگذارید تا پاسخ کاملتری به شما ارائه کنیم.