رنگبندی خانه ی اسپرت

عرض سلام و خسته نباشید خدمت شماوممنون از سایت خوبتون.دیوارمنزل ما کرم روشنه البته یه قسمت رو سنگ آنتیک به رنگهای شیری و قهوه ای و نارنجی کردیم.مبلمان ما نارنجی و فرش ها قهوه ایه.کابینت ها هم نارنجی و شیری ست.تا الان پرده هامون با زمینه شیری و والان نارنجی روشن بوده و حالا می خوایم پرده رو عوض کنیم،دوست هم نداریم دوباره پرده ای نصب کنیم که زمینه اش پارچه حریر به رنگ های سفید یا شیری باشه ودر حال حاضرنمیدونیم چه رنگ پرده ای استفاده کنیم،البته نظرخودم فهوه ایه.باید خدمتتون عرض هم بکنم که منزل ما تقریبا اسپرت است.لطفا اگر برایتان مقدور است ما رو راهنمایی کنید.یک دنیا سپاسگزارم
مشاور: انستودیوز 28 مرداد 1395 پاسخ داده شده
28 مرداد 1395

سلام خانم نگین گرامی

اضافه شدن شما به مخاطبان انستودیوز برای ما بسیار خوشحال کننده است. سوالی که مطرح کرده اید در زیر پرسش یکی دیگر از مخاطبان سایت مطرح شده بود، از این رو ما آن را به صورت مجزا در سایت منتشر کردیم تا بتوانید دسترسی راحت تری به آن داشته باشید.

اما در خصوص سوال شما باید بگوییم که در انتخاب پرده باید به چند نکته ی اولیه توجه کرد:

سبک پرده ای که انتخاب می کنید
نورگیری فضای مورد نظر
ترکیب رنگ پرده و هارمونی آن با سایر عناصر فضا

در مورد نکته اول با توجه به این که گفته اید سبک خانه تان اسپورت است، بهتر است از پرده ای ساده و تک رنگ و بدون والان استفاده کنید. در مورد نورگیری منزلتان، چنانچه فضای خانه تان کوچک است و نورگیری مناسبی ندارد بهتر است از پرده های نازک تر که نور را از خود عبور میدهند و سبب دلباز شدن فضا می شوند استفاده کنید .

اما در مورد رنگ پرده با توجه به توضیحات شما درمورد ترکیب رنگ منزلتان (استفاده از رنگ های نارنجی و قهوه ای و شیری) چند مورد را می توان در نظر گرفت : اگر میخواهید از تنوع و شدت رنگ ها در فضا کم کنید پیشنهاد ما این است که از رنگ های خنثی مانند سایه های مختلف رنگ خاکستری  استفاده کنید. نمونه ای از این ترکیب رنگ در تصویر زیر قابل مشاهده است.

مشاوره انتخاب رنگ پرده متناسب با دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ مبل نارنجی با پرده خاکستری

اگر میخواهید در فضا تضاد رنگی ایجاد کنید و جذابیت آن  را  بیشتر کنید و آن را شاد و متفاوت جلوه بدهید می توانید از آبی روشن برای پرده در ترکیب با رنگ مبل ها و فرش استفاده کنید. البته استفاده از این رنگ به تنهایی در پرده مناسب نمی باشد و بهتر است در سایر جزییات خانه - به طور مثال کوسن ها- نیز از این رنگ استفاده شود  که نمونه ای از این ترکیب رنگ را در تصویر ویرایش شده ی زیر مشاهده می کنید.

مبل نارنجی با پرده آبی در دکوراسیون داخلی منزل

ترکیب رنگ مبل نارنجی با پرده آبی در دکوراسیون داخلی

با توجه به نظر خودتان بر روی رنگ قهوه ای تصویر زیر آماده شده است تا بتوانید تاثیر آن را در فضا مشاهده کنید، این ترکیب هرچند فضایی گرم ایجاد کرده است، اما حداقل می توان گفت در تصویر زیر نتیجه ی دلنشینی ایجاد نکرده است و فضا کمی یکنواخت شده است.

ترکیب رنگ درفضای نشینمن مبل نارنجی

ترکیب رنگ مبل نارنجی با فرش و پرده قهوه ای

اگرفضای سالن کوچک است، می توانید از ترکیب رنگ قهوه ای روشن در ترکیب با رنگ های آبی و شیری استفاده کنید، ترکیب شیری و آبی روشن هم فضای خانه تان را باز و زیبا نشان می دهد، هم تضاد رنگی نارنجی و آّبی را به اتاق وارد می کند، تضادی که انرژی و شادابی خاصی به خانه می بخشد.

مبل نارنجی در فضای داخلی منزل

ترکیب رنگ مبل نارنجی با پرده طرحدار شیری و آبی

با اینحال اگر شما علاقمند هستید که از رنگ قهوه ای بیشتر در پرده استفاده شود میتوانید از پرده هایی با زمینه قهوه ای و گل های آبی و یا نارنجی استفاده کنید، البته باید به میزان روشنایی فضا نیز دقت کنید.

با تمام صحبت هایی که پیشتر صورت گرفت باید به شما بگوییم که انتخاب رنگ پرده به مسائلی مثل رنگ دیوارهای منزل، رنگ کف، رنگ فرش ها و... بستگی دارد و لزوما آن چه در این تصاویر می بینید برای تمامی فضاها صحیح نیست . در این مشاوره  ما تلاش کردیم ذهن شما را نسبت به برخی گزینه های ممکن آشناتر کنیم و در نهایت پیشنهاد جدی ما به شما این است که تصاویری از فضای منزلتان برایمان ارسال کنید تا با مشاهده ی تصاویر و جزییات موجود در فضای منزلتان بتوانیم به شما پیشنهادی اختصاصی و متناسب ارائه کنیم تا بتوانید راحت تر تصمیم نهایی تان را اتخاذ کنید.

امیدواریم که پاسخ ارائه شده تا به اینجا برای شما مفید واقع شده باشد، درصورتی که این مشاوره به تمامی سوالات شما پاسخ نمی دهد حتما مسائل ناگفته را با ما درمیان بگذارید تا در زمانی مناسب پاسخگوی سایر موارد نیز باشیم.

 
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: