راهنمایی در رابطه با انتخاب رنگ کابینت و لوازم آشپزخانه

با سلام و خسته نباشید نمونه کاشی و سرامیک آشپزخانه رو براتون فرستادم لطفا درمورد ترکیب رنگ کابینت،سنگ کابینت و لوازم آشپزخانه (یخچال.لباسشویی.فر.هود.سینک) راهنماییمون کنید. ممنونم
مشاور: انستودیوز 7 اردیبهشت 1395 پاسخ داده شده
7 اردیبهشت 1395

سلام جناب آقای نیما گرامی


از پیوستن شما به مخاطبان انستودیوز بسیار خوشحالیم.


رنگ و طرح های مد نظر شما، رنگهای محدود کننده ای نیستند و دست شما برای انتخاب تجهیزات آشپزخانه باز است. نکته ی مهم این است که هردو رنگ گرم هستند و کنتراست(تضاد رنگی) مناسبی دارند(یکی تیره، یکی روشن) که این تیرگی و روشنی می تواند باعث ایجاد فضایی مناسب شود.


با توجه به این که تصمیم دارید کف را روشن کار کنید و دیواره ها رنگ تیره داشته باشند، چند حالت مختلف میتواند ایجاد شود. حالت اول ایجاد تضاد بین دیوار پشت کابینت و کابینت هاست. یعنی کاشی های تیره به عنوان زمینه، و کابینت های رنگ روشن روی آن. این حالت باعث می شود کابینت ها نمایان تر بشوند و عمق بیشتری در فضای آشپزخانه حس شود.


در این حالت، شما برای صفحه کانتر دو راه حل دارید، استفاده از صفحه کانتر رنگ روشن مثل کابینت ها، و استفاده از صفحه کانتر رنگ تیره مانند دیوار پشت کابینت ها که هردو حالت زیبایی دارند.مشاهده می کنید که تصویر سمت راست کانتر رنگ تیره دارد و تصویر سمت چپ کانتر به رنگی روشن است و هردو زیبا هستند.
مشاوره انتخاب رنگ وسایل آشپزخانه

دیوار پشت کابینت تیره و کابینت رنگ روشن، با کانتر تیره و کانتر روشن


حالت دوم انتخاب هماهنگ است، یعنی رنگ کابینت های منزلتان را تیره انتخاب میکنید و دیوار پشت کابینت ها نیز تیره است، این حالت شاید باعث یکنواختی فضا شود و چندان آن را پیشنهاد نمی کنیم، مخصوصا اگر فضا نور کافی ندارد و مساحت کم است، بهتر است این حالت را مد نظر نداشته باشید. با این حال اگر احساس میکنید به کابینت های تیره گرایش دارید، میتوانید صفحه ی روی کابینت را به رنگ روشن انتخاب کنید تا با ایجاد تضاد درفضا، محیط آشپزخانه را پویا کند و فضا یکنواخت نشود.(حالتی مثل تصویر سمت راست و وسط)
مشاوره انتخاب رنگ آَشپزخانه

دیوار پشت کابینت و کابینت تیره با کانتر رنگ روشن، و کانتر تیره


برای انتخاب تجهیزات آشپزخانه مثل فر، گاز و یخچال نیز نمیتوان حکمی قطعی داد، ما تنها با شما همفکری می کنیم و انتخاب نهایی با شماست. با رنگ روشن کف و رنگ تیره ی دیوارها، به نظر می رسد انتخاب تجهیزات سیلور به فضای آشپزخانه تان جلوه ی بیشتری می بخشد. مخصوصا اگر از کابینت هایی به رنگ روشن استفاده کنید، بهتر است تجهیزات آشپزخانه سیلور باشند تا جلوه ی بیشتری به محیط ببخشند.(ترکیب کابینت سفید و یخچال و گاز سفید و... شاید فضایی یکنواخت ایجاد کند).


البته بازهم تاکید می کنیم که این موضوع سلیقه ای است و با توجه به اینکه ترجیحتان ایجاد فضایی شاد و پویا است ما به شما ترکیب کابینت های رنگ روشن، کانتر تیره و تجهیزات سیلور را پیشنهاد میکنیم. خوبی این حالت این است که رنگهای آشپزخانه بر فضای منزل غالب نمی شوند و مثلا اگر پذیرایی کنار آشپزخانه است، رنگ بندی آشپزخانه شما را مجبور نمی کند از رنگ خاصی استفاده کنید و میتوانید با توجه به خنثی بودن رنگهای آشپزخانه  با آزادی عمل بیشتری رنگهای نشیمن و پذیرایی را انتخاب کنید و برای ایجاد هماهنگی بین رنگهای آشپزخانه و پذیرایی، از پرده ی آشپزخانه، چراغ آویز و چند گلدان تزیینی که روی لبه ی پنجره قرار می دهید استفاده کنید.


در نهایت، اگر بتوانید تصاویری از محیط آشپزخانه ارسال کنید تا ما مساحت در دسترس و میزان نورگیری فضا را مشاهده کنیم ارائه ی نظر راحت تر خواهد بود.


امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان مفید واقع شده باشد. در صورتی که نکته ای از دید ما جا مانده است حتما آن را به ما یادآوری کنید تا با ارائه ی پاسخی کامل تر آن را جبران کنیم


پیشنهاد می کنیم در تلگرام نیز ما را با نام @nstudioz دنبال کنید تا با ایده ها و مطالب مختلف دکوراسیون شما را همراهی کنیم.ارسال پاسخ