راهنمایی درباره تزئین دیوار خالی پشت میز تی وی

با سلام. من و همسرم به تازگی زندگی مشتکرمونو شروع کردیم و قصد داریم خونه مونو با سبک جدید و زیبایی طراحی کنیم. ما ی دیوار سفید و روشن پشت میز تی وی داریم و قصد داریم با شلف و باکس دیواری تزیینش کنیم. تقاضا دارم راهنمایی مون کنید درباره : - نحوه و مکان چینش شلف ها -ابعاد و سایز شلفی که باید تهیه کنیم -رنگ تزئیناتی که بخوایم روی شلف ها استفاده کنیم منتظر پاسخ هاتون هستم. با تشکر
مشاور: انستودیوز 11 اردیبهشت 1395 پاسخ داده شده
11 اردیبهشت 1395

سلام خانم عاطفه گرامی


پیوند شما و همسرتان را تبریک میگوییم و از حضورتان در سایت انستودیوز بسیار خرسندیم.


برای طراحی دیوار پشت تلویزیون باید به مسائلی مثل تناسبات دیوار، توجه کنید. مثلا خانه ای که دیوار آن کشیده است، با خانه ای که دیواری کم عرض دارد طراحی متفاوتی می طلبد


برای اینکه به شما از نحوه و مکان چیدمان طبقه ها بگوییم لازم است منزلتان را مشاهده کنیم و تصاویری از دیوار مد نظرتان برای ما ارسال کنید، مثلا در سه تصویر زیر ببینید که  طبقه ها و باکس ها چگونه قرار گرفته اند و ابعادشان به چه صورت است. در واقع هرفضا و هرخانواده  شلف هایی با ابعادی خاص می طلبد.
طراحی داخلی اتاق تلویزیون

چند ایده برای دیوار پشت تلویزیون با باکس و شلفهمچنین رنگ و تزیینات به کار رفته میتواند با توجه به بودجه و سبک زندگی افراد متفاوت باشد، در سه تصویر زیر، یک خانه با تابلوهای تزیینی و کتاب ها فضایی زیبا ایجاد کرده، دیگری با نورپردازی و استفاده از مصالحی مثل آجر و بعدی سعی کرده با چوب زمینه ای ساده ایجاد کند و فضایی ساده و خلاصه برای تلویزیون بسازد.

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

چند ایده برای دیوار پشت تلویزیون با شلف


بنابراین مسائل، لطفا برای ما چند تصویر از فضای تماشای تلویزیون منزلتان ارسال کنید و بگویید که علاقه دارید فضای ایجاد شده چگونه باشد؟ به دنبال دیواری ساده هستید؟ یا دیواری پرکار میخواهید؟ ترجیح میدهید چه وسایلی روی شلف ها باشد؟ گلدان های طبیعی و رنگارنگ؟ کتاب؟ مجسمه های دکوراتیو یا ظروف کریستال؟ نورپردازی دیوار چقدر برایتان اهمیت دارد؟ همچنین میتوانید تصاویر مورد علاقه تان را برای ما ارسال کنید تا بهتر شمارا همراهی کنیم، یا حتی میتوانید تصاویری که ما در این پاسخ برایتان ارائه کردیم را بررسی کنید و بگویید کدام ها از نظرتان مناسبتر هستند و احساس بهتری در شما ایجاد میکنند.


مشتاقانه در انتظار دریافت پاسخ شما هستیم تا بتوانیم این مشاوره را بهتر و کامل تر ادامه بدهیم.

11 اردیبهشت 1395

با تشکر از پاسخ شما.
ما ترجیح میدیم ی فضای ساده و در عین حال شیک داشته باشیم که خیلی هم شلوغ نباشه. و قصد داریم از مجسمه ها و گلدان های تزیینی برای قرار دادن روی شلف استفاده کنیم. از بین تصاویری که برای ما ارسال کردید، دومین عکس قسمت وسط از نظر ما زیباتر بود.
در ضمن دقیقا بالای تی وی یک مهتابی با نور سفید قرار داره. عکس دیوار رو هم براتون ارسال کردم.

امیدوارم مواردی که ذکر کردم برای کارشناسان محترم مفید واقع شده باشه. سپاس گزارم
11 اردیبهشت 1395

خانم عاطفه ی گرامی
با سپاس از اطلاعات تکمیلی ای که ارسال کرده اید، با توجه به تصویر، پیشنهاد ما ایجاد فضایی ساده و خلاصه است.
باید دقت داشته باشید که دیوار پشت تلویزیون شما قرار است به کانون توجه اتاق تبدیل شود، محلی که متفاوت از بقیه ی قسمت هاست و جذابیت بیشتری دارد. پس مناسب است کمی تغییر در این محل ایجاد کنید.
یکی از طرح های قابل استفاده، طرح زیر است که در آن دیوار به دو قسمت تقسیم می شود، یک قسمت برای شلف ها و قسمت دیگر برای تلویزیون، همچنین دو باکس برای قرار دادن وسایل و عمق و بعد بخشیدن به دیوار نصب می کنید.
مشاوره دکوراسیون اتاق تلویزیون

حالت پیشنهادی اول


حالت دیگر میتواند ساده تر باشد، به این صورت که شما یک سطح با رنگی متضاد روی دیوار ایجاد میکنید و تلویزیون را روی آن نصب می کنید، با این کار این نقطه را به محلی کانونی تبدیل کرده اید، پس از آن میتوانید مانند تصویر سمت راست، فضا را ساده نگه دارید یا مانند تصویر سمت چپ شلف هایی با اندازه ی متناسب در یک سمت و یک باکس در سمت دیگر نصب کنید، همچنین می توانید شلف ها را در دو سمت به صورت متفارن کار کنید. دقت داشته باشید که برای این تغییرات لازم است کمی هزینه کنید و نورپردازی اتاق را نیز تغییر بدهید چرا که چراغ مهتابی موجود، به خاطر ابعاد بزرگش(تقریبا هم عرض تلویزیون) و نقطه ی قرارگیری(وسط) اجازه نمی دهد دیوار منزلتان زیبا و ایده آل طراحی شود.
*بهتر است در صورت امکان کلید برق بهتر است به نقطه ای دیگر انتقال داده شود(حتی انتقال به صورت روکار)
مشاوره دکوراسیون اتاق تلویزیون منزل

حالت پیشنهادی دوم


جمع بندی گفته های بالا به این صورت است:


 - تغییر رنگ دیوار پشت تلویزیون، با تغییر کاغذ دیواری، یا نصب پوسته ای با مصالح جدید مثل چوب، تا ایجاد تمرکز و توجه بیشتری روی دیوار شود.


- تغییر نورپردازی دیوار و محل کلید برق


- نصب تلویزیون روی محلی که رنگ و بافت متفاوتی برای آن ایجاد کرده اید


- نصب شلف ها با توجه به نیاز و سلیقه تان، به این صورت که 1- از باکس و شلف استفاده کنید 2- فقط از شلف استفاده کنید 3- از شلف و باکس استفاده نکنید


رنگ وسایل تزیینی مورد استفاده تان نیز بهتر است طوری باشد که به فضای خانه پویایی بدهد، پویایی به این معنا که مثلا شما چند مجسمه ی قرمز روی شلف ها قرار می دهید، چند گلدان قرمز در آشپزخانه دارید، و کوسن های پذیرایی هم قرمز هستند، این کار باعث می شود چشمان کسی که وارد خانه ی شما می شود ناخودآگاه رد رنگ قرمز را در نقاط مختلف خانه مشاهده کند و ریتم ایجاد شده برای او ایجاد جذابیت کند.


البته لازم نیست فقط یک رنگ را استفاده کنید، ممکن است خانواده ای از رنگها را استفاده کنید، مثلا سرخابی، قرمز، نارنجی، دقت داشته باشید که هرچند شما گفته اید به رنگهای خنثی علاقه مندید، اما این رنگهای پیشنهادی برای عناصری کوچک مثل گلدان و کوسن برشمرده شده اند و بر روح اصلی فضا اثرگذار نیستند، بلکه فقط چاشنی رنگی هستند و زیبایی فضارا با حضور کم خود تامین می کنند. حالتی مانند تصویر زیر، که کلیات فضا رنگی خنثی دارد، اما عناصری با رنگ های شاد، روحیه ی فضا را شاد و پویا کرده اند.
تاثیر عناصر رنگی قرمز بر فضایی با رنگبندی خنثی

تاثیر عناصر رنگی قرمز بر فضایی با رنگبندی خنثی


امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان رضایت بخش بوده باشد، در صورتی که احساس میکنید راهنمایی صورت گرفته کافی نیست، حتما این مساله را با ما درمیان بگذارید تا توضیحات بیشتری برایتان ارائه نماییم.


11 اردیبهشت 1395

سپاس گزار توجه و پیگیری شما

 

از پاسخگویی دقیق و با حوصله شما نهایت تشکر را دارم.

ارسال پاسخ