راهنمایی برای پرده

با سلام من به تازگی برای منزلمون پرده خریدم.اما بعد از نصب علی رغم هزینه زیادی که کردم به نظرم خیلی جذاب نیست و بیحال و بی روحه و جلوه نداره.چون منزل جدید هست و کسی تا به حال نیامده دوست ندارم به نظر دیگران پرده ها بیحال و بی روح بیان.منزل ما دوبر هست و روی هر ضلع دو تا پنجره با عرض 1.5 و فاصله دیوار میانی1.2 داشتیم که چون امکان میدادیم بخایم مبلمان رو عوض کنیم بنابراین پرده مدل پانچ و با دکور دو تکه مخمل. زیتونی تیره و رویی گلدار زمینه روشن انتخاب کردیم.الان چکار میتونیم بکنیم که جلوه ی پرده ها بیشتر بشه.اعم از نور پردازی و ....دوست ندارم کسی که اولین بار وارد میشه بگه این همه پول دادین خیلیم چیز خاصی نیست.گر چه بیشتر خودم دل زده شدم.ممنون میشم راهنماییم کنید
مشاور: انستودیوز 28 مهر 1395 پاسخ داده شده
28 مهر 1395

 

سلام خانم مهری گرامی


با تشکر از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.حسن سلیقه ی شما در انتخاب رنگ و مدل پرده تحسین برانگیز است، چرا که رنگی متفاوت و طراحی مدرن و شیکی را دارا می باشد، اما از طرفی رنگ تیره ی مبلمان که از لحاظ اندازه حجیم و بزرگ بوده موجب بیشتر به چشم آمدن مبل ها نسبت به پرده شده و مجال خودنمایی را به پرده ها نمی دهد. به علاوه اینکه سبک طراحی پرده ها مدرن بوده و با مبل استیل همخوانی ندارد.


راهکارهایی برای بهتر شدن فضای شما وجود دارد که بنابر میزان هزینه و تمایل شما متغیر هستند. آنچه که به وضوح در فضای شما مشاهده می‌شود یکنواختی رنگ‌هاست، بنابراین برای حل این مشکل نیاز به افزودن رنگی زنده به فضا دارید. این رنگ میتواند با عوض کردن دستک پرده ها و یا همان طور که اشاره کردید تعویض مبلمان ایجاد شود. در ادامه رنگ های پیشنهادی برای هر دو گزینه را در تصاویر زیر مشاهده می کنید.
مشاوره حرفه ای انتخاب رنگ دکوراسیون منزل

رنگ های پیشنهادی پرده


همانطور که می بینید، رنگ ها تا حدی به سرزندگی فضا کمک کرده و آن را از یکنواختی درآورده است. هر کدام از رنگ های پیشنهادی حس و حالی متفاوت به فضا داده که از این میان رنگ روشن گلبهی زیبایی بیشتری در فضای ایجاد کرده است، چرا که هم با رنگ گل‌های پرده همخوانی دارد و هم به عنوان پس زمینه ی روشن برای مبل، مناسب تر است. رنگ ارغوانی نیز به فضا رنگ و لعاب خوبی می بخشد اما ممکن است به مرور زمان تکراری و خسته کننده شود.


اما میبینید با وجود تغییر رنگ پرده ها، همچنان فضای ایده آل مورد نظر به دست نمی آید چرا که تیرگی بیش از حد مبل ها بعلاوه ی بزرگ بودن آنها اولین چیزی است که چشم مخاطب متوجه آن میشود، به همین دلیل اصلاح دکوراسیون از راه تغییر پرده ها تاثیر بسزایی ندارد. از آنجا که پرده انتخابی خودتان زیبایی و جلوه ی بیشتری به خانه بخشیده، نظر ما بیشتر به راهکار تعویض مبلمان می‌باشد. مبلهایی با طراحی مدرن هماهنگی بیشتری با سبک فضا خواهند داشت. چنانچه به خرید مبل های استیل و رسمی راغب اید، مدلی را انتخاب کنید که از لحاظ بصری سنگینی زیاد در فضایی ایجاد نکند و همینطور پارچه آن، رنگی روشن و ساده داشته باشد. مانند مدل های ارائه شده در تصویر.
مشاوره آنلاین معماری طراحی دکوراسیون

رنگ های پیشنهادی برای مبلمان


راهکار بعدی، تغییر چیدمان فضا است. محل قرارگیری بوفه و مبلمان انسجام نداشته و به همین دلیل تا حد زیادی از جلوه پرده کاسته شده است. دقت داشته باشید پرده، مبلمان و فرش چهارچوب فضا را تعیین میکنند، بنابراین لازم است به گونه ای چیده شوند که در نهایت نظم و تعادل در کل فضا حاکم شود. در خصوص لوازم دکوراتیو مانند مجسمه، گلدان ها، شمعدان و ... اگر بی هدف در فضا قرار بگیرند نه تنها باعث زیبایی نشده بلکه به عنوان وسیله ای اضافی و مخل نظم محیط تلقی می گردد. به همین خاطر فضای خاص متناسب با ابعاد هر یک به آنها اختصاص دهید. استفاده از آباژور نیز هم به فضا اصالت و جلوه داده و هم از نظر نورپردازی محیط حائز اهمیت است.


امیدوارم مطالب بیان شده راهگشای مسئله شما بوده باشد. چنانچه تصمیم شما به تغییر چیدمان فضا است، می توانید درخواست خود را در قسمت مشاوره حرفه ای چیدمان ثبت کرده تا کارشناسان ما با توجه به اینکه به خوبی از دغدغه ی شما آگاه هستند، دلسوزانه به شما یاری رسانده و چیدمان های دقیق و متناسب با فضای شما را در اختیارتان قرار دهند.