دیوار جداکننده متحرک

آپارتمان من خیلی کوچیک هست .قصد دارم دیوار بین خواب و پذیرایی رو متحرک کنم تا وقتی مهمون برام میاد بتونم دیوار رو جا به جا کنم تا فضای خونم بزرگتر بشه لطفا منو راهنمایی کنید .
مشاور: بصیرا سقایی 9 مهر 1395 تکمیل شده
9 مهر 1395

با سلام جناب آقای علیرضا گرامی

بسیار خوشحالیم که سوال خود را در انستودیوز مطرح نمودید. برای استفاده از دیوار متحرک شما باید به چند مساله توجه کنید.

اول اینکه بدانید میخواهید از این دیوار چه استفاده هایی کنید ؟ می خواهید بر روی آن قفسه هایی ایجاد کنید تا از حداکثر فضا استفاده کنید یا صرفا به دنبال یک دیوار جدا کننده با ضخامت کم هستید؟

همچنین باید بدانید می خواهید تا چه میزان دید ها و نور را کنترل نمایید. چرا که این دیوارها می توانند به صورت نیمه متخلل و یا کاملا بسته طراحی شوند. همینطور باید به انتقال صدا نیز توجه داشته باشید چون این دیوارها نسبت دیوارهای معمولی صدای بیشتری را انتقال می دهند( مگر اینکه دارای عایق صوتی باشند.) با پاسخگویی به این سوالات می توانید دیوار مناسب منزلتان را انتخاب کنید.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اغلب دیوار های متحرک دارای ریل هایی هستند که دیوار در امتداد آنها حرکت می کند با توجه به فضای منزلتان باید مسیر مناسب قرارگیری ریل ها را مد نظر قرار دهید و مطمئن شوید که کف و سقف اتاق امکان نصب این ریل ها را دارد.

نکته ی دیگر این است که اگر تمایل دارید تنها دید ها را کنترل کنید و کنترل صوت برای شما اهمیت ندارد، امکان استفاده از پرده نیز برای شما فراهم است، پرده ها سبک، سریع و کم هزینه هستند و اگر پارچه ای مناسب و سنگین انتخاب کنید، جلوه ی مناسبی به فضا می بخشند. اگر فضایی که در آن زندگی می کنید اجاره ای است، پیشنهاد ما به شما استفاده از این نوع پرده هاست.

گزینه ی قابل استفاده ی بعد، درهای جمع شونده ی آکاردئونی هستند، این در ها گزینه هایی با تنوع در طرح و رنگ هستند که می توانند برای فضای منزل شما مناسب باشند.

در تصاویر زیر می توانید ایده هایی برای دیوار متحرک تاشو ویا ساده و یا قفسه دار و درهای آکاردئونی و پرده های جدا کننده را مشاهده نمایید.

مشاوره دکوراسیون داخلی

دیوارهای متحرک با ضخامت کممشاوره دکوراسیون داخلی

انواع دیوارهای متحرک تاشو و قفسه ایمشاوره دکوراسیون داخلی

نمونه هایی از دبوارهای پرده ایدر نهایت امیدواریم پاسخ ارایه شده دید بهتری از دیوارهای متحرک به شما داده باشد اگر سوالهای دیگری در این مورد در ذهن شما شکل گرفته است خوشحال میشویم آن را با ما در میان بگذارید همینطور می توانید با ارسال تصاویری از آپارتمان خود، شما را  بهتر و جامع تر همراهی کنیم .
9 مهر 1395

باسلام خسته نباشید خدمت شما  ماقصد داریم  خونه رو به چند قسمت تقسیم کنیم واز تصویر دوم که دیوار قابلیت جمع شدن داره خیلی خوشمون اومده وقصد خریدشو داریم لطفا راجع به قیمت هاش یکم توضیح بدین ممنون
9 مهر 1395

با سلام خدمت شما همرا گرامی و با سپاس از اعتمادتان به انستودیوز، باید به اطلاع برسانیم که ارائه این خدمات در حیطه کار انستودیوز نمی باشد و در حال حاضر امکان ارائه قیمت و معرفی شرکت مورد نظر وجود ندارد. با سپاس از همراهی شما، در صورت وجود هرگونه سوال در خصوص چیدمان و دکوراسیون، خوشحال می شویم آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما دوست عزیز باشیم.