دیزاین

با سلام و ممنون از سایتتون، من برای خونمون که در حال آماده شدنه چندتا طرح و ایده میخواستم، برای آشپزخونه کابینت طرح رومی و رنگ سفید یا استخوانی در نظر دارم، و برای پذیرایی که اندازش 6 ×8 هستش چه مدل و رنگ پرده و مبل پیشنهاد میکنید? نمیخوام پرده و مبل قهوای باشه ، دوست دارم فضای خونه گرم و آرام بخش باشه، با توجه به فضای پذیرایی میشه دو دست مبل در نظر داشت ? یه قسمت برای پذیرایی و یه قسمت برای نشیمن?در ضمن مبل کلاسیکم خیلی دوست دارم.تصویر فضای نیمه آماده رو هم براتون میذارم.ممنوووون
مشاور: انستودیوز 25 بهمن 1394 تکمیل شده
25 بهمن 1394

صمیمانه سلام عرض میکنیم به شما
بسیار خوشحالیم از حضورتون در انستودیوز، و عذرخواهی میکنیم به خاطر تاخیر در پاسخگویی (به خاطر ترافیک کاری نزدیک نوروز کمی پاسخگویی مون با تاخیر همراه شد)


ابتدا در خصوص چیدمان دو ست مبل، با توجه به مساحت مناسب فضا و تقسیم بندی های صورت گرفته در سقف کاذب، این مساله شدنی به نظر می رسد. اما باید در نظر داشته باشید که آشپزخانه در کجا قرار میگیرد و میز غذاخوری را در چه قسمتی از خانه قرار خواهید داد. در صورتی که تمایل دارید می توانید تصاویر بیشتری از فضا با اندازه گیری مناسب برایمان ارسال کنید تا چیدمانی برای فضایتان به شما پیشنهاد کنیم.اما مدل های پرده، با توجه به این که ترجیح میدهید فضای منزلتان دو دست مبلمان داشته باشد، و از مبلمان کلاسیک استفاده کنید و سقف کاذب هم کار کرده اید، پیشنهاد نمیکنیم از پرده های خیلی پرکار و شلوغ استفاده کنید، چرا که پرده هایی که پرکار باشند در کنار مبل ها و سقف، فضای منزلتان را آشفته می کنند.(رنگبندی این تصاویر مهم نیست، بیشتر مدل ها مد نظر هستند، رنگبندی پیشنهادی در پایان پاسخ برایتان بیان شده است.)
مدل های پارچه و پرده ی پیشنهادی

مدل های پارچه و پرده ی پیشنهادیمدل های پارچه و پرده ی پیشنهادی

مدل های پارچه و پرده ی پیشنهادی


چند مدل مبل کلاسیک را در ادامه برایتان آورده ایم. با توجه به اینکه قصد دارید دو دست مبل داشته باشید و احتمالا کف خانه هم فرش پهن می کنید و پرده هم پشت مبل ها قرار می گیرد، پیشنهاد نمیکنیم از پارچه های شلوغ استفاده کنید، اینجا نیز بهتر است پارچه ها حتی الامکان ساده و کم نقش باشند، البته کوسن ها، یا پارچه ی بزرگترین مبل، می تواند کمی طرحدار باشد.
مدل های مبل کلاسیک پیشنهادی

مدل های مبل کلاسیک پیشنهادیمدل های مبل کلاسیک پیشنهادی

مدل های مبل کلاسیک پیشنهادی


برای داشتن فضای گرم و آرامش بخش، از کف خانه شروع می کنیم، بهتر است کفپوش های چوبی برای این بخش خانه انتخاب کنید، حس و روح این کفپوش ها خود به خود از سنگ گرمتر و آرامش بخش تر است.
در ادامه، سعی کنید از رنگ سبز یا صورتی برای مبلمان استفاده کنید، دیوار ها هم رنگی گرم اما روشن بزنید، مثلا شیری یا زرد خیلی روشن یا هلویی روشن.
به طور کلی رنگ هلویی به فضا و قصد شما نزدیک به نظر می رسد، بازی با تون های مختلف این رنگ به شما فضایی مناسب می دهد.
تون های روشن تر برای سطوح بزرگتر مثل دیوار، مبل و پرده، و تون های تیره تر برای لوازم دکوری مثل مجسمه و رومیزی و کوسن.
پالت رنگ پیشنهادی

پالت رنگ پیشنهادی


و نهایتا برای مدل های کابینت، بدون مشاهده ی آشپزخانه و آگاهی از مساحت و محل قرارگیری تجهیزاتی مثل گاز و سینک و یخچال، ارائه ی پیشنهاد در خصوص مدل کابینت چندان صحیح نیست. کابینت کلاسیک برای فضاهای کوچک زیبا نخواهد شد اما اگر آشپزخانه تان مساحت مناسبی دارد، استفاده از چنین کابینت هایی می تواند خوب باشد. فعلا در این حد به شما میگوییم که سعی کنید اگر کابینت های سفید انتخاب می کنید، رنگ صفحه رویی کابینت را متفاوت در نظر بگیرید، مثلا  چوب رنگ روشن با سطح سفید کابینت، فضا را گرم و زیبا جلوه می دهد.
امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان مناسب بوده باشد.اگر احساس می کنید پاسخی که ارائه کردیم ناقص است حتما از همین طریق به ما اطلاع بدهید تا نقائص را تکمیل کنیم، همچنین می توانید از طریق قسمت نظرسنجی سایت، نظرتان در مورد شیوه ی پاسخگویی را به ما اطلاع دهید.


در تلگرام و اینستاگرام نیز nStudioz را دنبال کنید تا با ایده های جدید و مطالب متنوع شما را در مسائل پیش رویتان همراهی کنیم.


 تلگرام:


اینستاگرام:

25 بهمن 1394

ممنون بابت راهنمایی، من تصاویر کاملتر از فضای خونه ندارم ولی عکس آشپزخونه رو میذارم تا نظرتون رو درباره کابینت بدونم چه مدلی براش خوبه? یه مدل هم کابینت هم میذارم ، و پنجره پذیرایی هم در همون راستای پنجره آشپزخونه هستش
25 بهمن 1394

در ابتدا خوب است برایتان از شرایط آشپزخانه تان بگوییم، یک ضلع آشپزخانه تان دو ستون و پنجره قرار گرفته است، در همان ضلع یک لوله برای فاضلاب
در ضلع روبرویی هم دو خروجی فاضلاب مناسب ظرفشویی و لباسشویی تعبیه شده، بر این اساس احتمالا ضلع بعدی در سمت راست، محل قرار گیری یخچال خواهد بود. فضایی هم برای اجاق گاز و هود باید در نظر گرفته شود، ضمن این که کف آشپزخانه از ستون جلو تر است.
این ها شرایط کلی ای است که در یک نگاه به چشم می آید.
بررسی کلیات آشپزخانه ی شما

بررسی کلیات آشپزخانه ی شما


زیبایی کابینت رومی به ریتم و نظمی و تکرار و تقارنی است که برخی عناصر ایجاد می کنند. مثلا ستونچه ها، در های کابینت هم اندازه ی تکرار شونده. این مسائل باعث نمود مناسب کابینت کلاسیک می شوند.
کابینت کلاسیک در آشپزخانه ی بزرگ و نمود بیشتر و بهتر آن

کابینت کلاسیک در آشپزخانه ی بزرگ و نمود بیشتر و بهتر آن


در فضای آشپزخانه ی شما، با وجود مسائلی که گفتیم، ایجاد این نظم و ریتم و تقارن کمی سخت به نظر می رسد، و احتمال دارد طرح اجرایی نهایی، با آنچه در تصوراتتان وجود دارد، متفاوت باشد و جذابیت و زیبایی مد نظرتان ایجاد نشود. البته اگر اصرار به استفاده از کابینت کلاسیک دارید، مدل های ساده تر آن، مانند تصویر زیر، سمت چپ، شاید بتوانند فضای مناسبی برایتان ایجاد کنند. اما نمونه های پرکار،در فضای کوچک، نمود مناسبی نخواهد داشت، مانند تصویر سمت راست.
سمت راست نمونه نامناسب کابینت کلاسیک در آشپزخانه کوچک و سمت چپ نمونه ای نسبتا مناسب برای آشپزخانه ی شما

سمت راست نمونه نامناسب کابینت کلاسیک در آشپزخانه کوچک و سمت چپ نمونه ای نسبتا مناسب برای آشپزخانه ی شما


کابینت کلاسیک در آشپزخانه ای بزرگ که محدودیت های عملکردی(گاز، سینک یخچال و...) کمتر به چشم می آیند مناسب تر خواهد بود.
اما برای آشپزخانه ی شما، به نظر می رسد استفاده از طرح های مدرن، مناسب تر باشد. چرا که محدودیت های فضایی را راحت تر حل می کنند و بهتر از فضایتان استفاده می شود. مدل هایی با استفاده از دورنگ متضاد، شاید جذابیت بیشتری هم به فضای خانه تان ببخشند، رنگ ها و مدل هایی مانند تصاویر زیر.
نمونه کابینت های مدرن پیشنهادی

نمونه کابینت های مدرن پیشنهادی

25 بهمن 1394

 با کمال تشکر و قدر دانی