دکور پذیرایی

با سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان..من با دکور پذیرای خیلی مشکل دارم و نمیتونم تصمیم بگیرم که چه رنگ فرش و آینه و کنسول بگیرم همینطور برای دیوار پذیرایی نمیدونم تابلو بهتره یا آینه و کنسول کافیه ..چون میخوام برای دیوار خالی نشیمن دو تا تابلوی بزرگ با رنگ های شاد و زنده بگیرم..برای کاغذ دیواری چیکار کنم ..خواهش میکنم راهنمایی کنید سمت پذیرایی خیلی خالیه و نمیتونم تصمیم بگیرم ..متراژ پذیرایی حدود 40 متر با نشیمن هست
مشاور: 25 آبان 1395 پاسخ داده شده
25 آبان 1395

با سلام خدمت خانم جعفری گرامی


از اینکه سوال خود را در انستودیوز مطرح نمودید بسیار خوشحالیم.


در نگاه اول یکی از مشکلات اصلی در منزل شما که موجب خالی نشان دادن آن نیز می شود استفاده از فرش با ابعاد نا مناسب است . همانند تصویر زیر با استفاده از فرش با ابعاد مناسب بطوری که پایه های جلویی مبل برروی فرش قرار گیرند و انتخاب رنگ های شاد وگرم و نقوش درشت در آن می توانید تغییر قابل توجهی در فضای منزل خود ایجاد کنید.


مشاوره دکوراسیون داخلی تاثیر فرش با ابعاد مناسب در نشیمن


در مورد منزل شما با توجه با اینکه رنگ سنگ زمینه آجری می باشد بهتر است که از رنگهایی استفاده شود با زمینه تضاد ایجاد کند تا فرش بتواند خود را نشان دهد به عنوان مثال می توانید از رنگ های روشن مانند زمینه کرم و گل های صورتی و یا آبی و همینطور می توانید از زمینه آبی روشن با گل های صورتی و قرمزاستفاده کنید در هنگام خرید فرش به کادر دور فرش هم توجه داشته باشید که از رنگ های روشن در آن استفاده شده باشد.


مشاوره دکوراسیون داخلی نمونه هایی از فرش با رنگ های شاد و روشن


دلیل دیگر برای خالی نشان دادن فضای منزل ، خالی بودن دیوارهای پذیرایی می باشد ودر کل برای پر کردن دیوارها و فضاهای اطراف منزل راهکارهای متفاوتی وجود دارد که ما آنها را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید تصمیم درستی برای پر کردن فضای منزلتان بگیرید :


راهکار اول همانطور که خودتان هم اشاره نمودید استفاده از تابلوهایی بزرگ با رنگ های شاد و یا متناسب با رنگ سایر لوازم بر روی دیوارهای خالی می باشد . شما می توانید از این رنگ های شاد در سایر لوازم خانه مانند کوسن ها و یا گلدان ها و سایرعناصر دکوراتیو استفاده کنید اما باید توجه داشته باشید استفاده از این رنگ ها فضا را تا حدودی از حالت رسمی خارج می کند و به فضا صمیمیت بیشتری می دهد. برای منزل شمابا توجه به رنگ های موجود تابلوهایی با رنگ های بنفش و زرد و قرمز پیشنهاد می شود هیمنطور می توانید پس از خرید فرش از رنگ های موجود در فرش در تابلو استفاده کنید .با مشاهده تصاویر زیر می توانید تاثیر تابلو های بزرگ با رنگ های شاد را در منزل تصور کنید:


مشاوره و طراحی داخلی نمونه هایی از کاربردتابلوهای بزرگ و رنکی در منزل


راهکار دوم استفاد از عناصر دکوراتیو بر روی دیوارهای خالی می باشد، این عناصر می توانید به صورت الگوهای سنتی و یا مدرن که مطابق تصاویر زیرمی باشد و به فضا جلوه و اصالت خاصی می بخشد.


مشاوره دکوراسیون داخلی نمونه هایی از استفاده از عناصر دکوراتیو بر روی دیوار


راهکار سوم نصب طبقه هایی بر روی دیوارمی باشد. این طبقه ها محل مناسبی برای قرار دادن وسایل دکوری و یا عکس های خانوادگی می باشد. یعنی علاوه بر پر کردن فضاهای خالی به عنوان میز خاطره و با یک بوفه نیز عمل می کند و همچنین هزینه زیادی برای اجرای آن نیاز نمی باشد و خیلی سریع و ساده اجرا می شود.تصاویر زیر نمونه هایی از این نوع طبقه ها را نشان می دهد:


مشاوره داخلی نشیمن نمومه هایی از کاربرد قفسه برای پر کردن فضاهای خالی


راهکار چهارم استفاده از کنسول های مدرن در منزل می باشد. این کنسول ها راهکار مناسبی برای فضاهای شیک و رسمی می باشد و با قرار دادن آباژور و یا وسایل دکوری شیک بر روی آن به فضا جلوه ی خاصی می بخشد. از این کنسول ها می توانید در نقاط مختلفی از منزلتان استفاده کنید، مثلا در کنار دیوار، در کنار پنجره و حتی در پشت مبل ها. تصاویر زیر نمونه هایی از این نوع کنسول ها را نشان می دهد، همانطور که مشاهده می کنید می توانید به صورت ترکیبی از تابلوهایی در بالای این بوفه ها  وقتی که درکنار دیوار قرار داده می شوند استفاده کنید.


مشاوره داخلی نشیمن کنسول های مدرن در پذیرایی


راهکار پنجم استفاده از کنسول بهمراه آینه می باشد. باتوجه به سبک چیدمان منزلتان که مدرن می باشد ما کنسول و آینه های مدرن را به شما پیشنهاد می کنیم:


مشاوره دکوراسیون داخلی نمونه هایی از کاربرد کنسول و آینه


در مورد کاغذ دیواری نیز شما می توانید از ترکیب کاغذ دیواری های ساده و طرحدار در دیوارهای منزل خود استفاده کنید اما پیش از همه باید تصمیم بگیرید از کدام راهکار می خواهید استفاده کنید به عنوان مثال اگر مایل به نصب تابلوهای رنگی و یا طبقه هستید بهتر است که از کاغذ دیواری های طرحدار استفاده نکنید تا فضا زیاد شلوغ نشود. همینطور انتخاب رنگ کاغذ دیواری بستگی زیادی به رنگ سایر لوازم خانه از جمله فرش دارد بنابراین برای ارایه مشاوره دقیقتر لازم از زوایای مختلف منزلتان و حتی سقف تصاویری داشته باشیم تا رنگ و محل چیدمان لوازم شما اعم از کابینت های آشپزخانه و محل تلویزیون و ... مشخص شود همینطور بهتر است ابعاد فضا را نیز در نقشه ای برایمان ارسال کنید تا بتوانیم محل نصب کاغذ دیواری را بر روی نقشه برایتام مشخص کنیم.


در نهایت امیدواریم با ارایه راهکارها و نمونه تصاویر، درک بهتری از هرکدام از این راهکارها پیدا کرده باشید ، شما می توانید از یک یا تعدادی از راهکارهای بالا برای پر کردن فضاهای خالی منزلتان استفاده کنید توجه داشته باشید محل قرار دادن این عناصر شاید نیازمند تغییر چیدمان در منزلتان باشد. پیشنهاد کلی ما این است در ابتدا فرشی با ابعاد بزرگتر و با رنگ های شاد ترو روشنتر مانند قرمز انتخاب کنید و در مرحله بعد یکی و یا همه راهکارهای 3 و 4و 5 را انتخاب کنید مثلا می توانید طبقه ها را در کنار میز تلویزیون خود نصب کنید و هم از کنسول و آینه در دیوار روبرو و از کنسول و آباژور و تابلو در دیوار سمت چپ استفاده کنید چنانچه بخواهید از کنسولهای پشت مبلی استفاده کنید نیازمند قرار دادن مبل های چند نفره به جای مبل های تک نفره بنفش در تصویر می باشید.تصویر زیر محل مناسب هریک از عناصر مورد نظر را نشان می دهد.


مشاوره دکوراسیون محل مناسب قرارگیری لوازم تزیینی


در انتها اگر تصور این لوازم در منزل برایتان دشوار است به شما پیشنهاد می کنیم از مشاوره حرفه ای ما بهره ببربد. همکاران ما در این نوع مشاوره با ارایه تصاویری سه بعدی از فضای منزل شما با لوازم و رنگ های مورد نظر تصور فضا را برایتان آسان می کنند. با تشکر از توجه شما.