دکوراسیون نشمین

سلام در حال خرید جهیزیه و چیدمان منزل هستم مبلمان و سریس ناهارخوری مدل راحتی مدرن و با رنگ پارچه یشمی و رنگ چوب گردویی روشن است که عکس آن را ارسال کرده ام برای خرید پرده سوال داشتم که مدل و رنگ پرده را چطور انتخاب کنم؟ پذیرایی متراژی حدود ۲۰ متر هست که دو پنجره کوتاه و یک در رو به تراس دارد البته عکس پنجره ها مربوط به طبقه دیگر است و فقط جهت ایجاد دید در خصوص نحوه ی جایگیری پنجره هاست در منزل ما بالای پنجره بدون لبه بوده و چوب پرده دیده میشود
مشاور: انستودیوز 14 مرداد 1395 پاسخ داده شده
14 مرداد 1395

سلام دوست گرامی

از حضور شما در انستودیوز بسیار خوشحالیم

هنگام انتخاب رنگ و مدل پرده باید به مسائل مختلفی دقت کنید که آن ها را به ترتیب برایتان ذکر کرده ایم:

با توجه به نقش پرده در کنترل نور فضا، توجه به نورگیری خانه تان یکی از مسائل مهم است، شما باید در نظر داشته باشید که به طور کلی فضا چقدر نورگیری دارد، و به طور جزء باید بدانید پنجره ای که میخواهید آن را بپوشانید از چه جهتی نور میگیرد.

اگر فضایی کم نور دارید و پنجره از شمال نور میگیرد، لازم است پارچه و مدل پرده ای انتخاب کنید که نور را از خود عبور می دهد و همچنین رنگی روشن دارد. اما اگر فضا پر نور است و نورگیری از جنوب است، می بایست انتخابی داشته باشید که ضخامت مناسبی داشته باشد و نور را کنترل کند و در عین حال باید رنگی انتخاب کنید که با تابش نور خورشید به آن، رنگ فضای داخلی خانه تان تغییر نکند، مثلا انتخاب پارچه ی نارنجی با ضخامت متوسط که نور را تا حدودی از خود عبور می دهد باعث می شود در طول روز خانه تان نارنجی به نظر برسد و رنگ بندی های داخل خانه درست دیده نشوند.مساله ی دیگر قرار گیری پنجره هاست، برای مثال در منزل شما پنجره ها و در با فاصله ی زیاد از هم قرار دارند و این امر انتخاب پرده را کمی دشوار کرده است. در این حالت انتخاب پرده ی مناسب بستگی به چیدمان مورد نظر شما و میزان رفت و آمدتان به تراس دارد.


اگر می خواهید فضا یک سره و بزرگ به نظر برسد بهتر است از پرده ای سرتاسری برای این قسمت استفاده کنید، یا اگر از چند پرده استفاده می کنید بهتر است پرده ها به رنگ دیوار نزدیک باشند، در غیر این صورت دیوار منزلتان با چند خط عمودی تکه تکه می شود و ممکن است یکپارچگی و وحدت فضا کم شود و نهایتا فضا کوچک به نظر برسد.
مشاوره انتخاب پرده ی مناسب

تاثیر رنگ پرده بر ادراک وسعت فضا


نکته ی بعدی سبک دکوراسیون مد نظر شماست، ممکن است شما به پرده های پارچه ای بلند علاقه داشته باشید، یا پرده های بالا رونده برایتان جذابیت داشته باشند. یا چیدمان فضای منزلتان به سبکی باشد که یکی از این دو حالت بیشتر به آن ها هماهنگی ببخشد. مخاطبی که فضایی رسمی و مجلسی لازم دارد بهتر است از پرده های پارچه ای استفاده کند، یا اگر به پرده های بالا رونده علاقه دارد از انواع رومن استفاده کند. اما اگر فضای مد نظر شما فضایی راحت تر است، انتخاب های بیشتری پیش روی شماست.
انتخاب پرده ی مناسب برای خانه و پذیرایی

پرده های رومن یا رومن شید


در فضای منزل شما بحث دیگری نیز مطرح است و آن وجود رادیاتور زیر پنجره است. معمولا در این مواقع بهتر است رادیاتور در گودی ای زیر پنجره قرار بگیرد که مشکلی برای نصب پرده ایجاد نشود، اما در حال حاضر شرایط شما این چنین نیست، اگر پرده ای ضخیم انتخاب کنید، احتمالا در شب های زمستان آن را می بندید و این پرده ی ضخیم روی رادیاتور را نیز می گیرد و مانع گرمایش مناسب خانه تان می شود، همچنین رادیاتور باعث می شود پرده ی بلند به شکلی نا مناسب بایستد و جلوه و زیبایی آن کاهش پیدا کند. از این رو انتخاب پرده ای کوتاه برای شما مناسب تر به نظر می رسد.


برای مدل پرده، پیشنهاد نهایی ما به شما، استفاده از ترکیب پرده های رومن و پرده های پارچه ای است، برای انتخاب رنگ مناسب نیز پیشنهاد می کنیم تصویری از روز و شب اتاق را برایمان ارسال کنید تا میزان روشنایی فضا و رنگ بخش هایی مثل پوشش کف و دیوار و قرنیز ها و... را مشاهده کنیم و پیشنهاد مناسبی را به شما ارائه کنیم. در این بین شما نیز می توانید رنگ های مورد علاقه تان را به ما اعلام کنید تا نظر نهایی ما به ایده آل شما نزدیک تر باشد.
مشاوره انتخاب پرده برای نشیمن منزل

ترکیب شید رومن و پرده پارچه ایامیدواریم پاسخ ارائه شده رضایت شما را جلب کرده باشد، اگر احساس می کنید این پاسخ نقائصی دارد، لطفا نقائص و مسائل دیده نشده در این پاسخ را به ما اعلام کنید تا با پاسخی کامل تر شما را همراهی کنیم.
14 مرداد 1395

سلام
از پاسخ و راهنمایی خوبتون خیلی متشکرم
سعی میکنم دوباره عکسهای کاملتری براتون بفرستم
باز هم از اینکه وقتتون رو در اختیار من قرار دادید بسیار ممنونم
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: