درخواست کمک برای کاغذ دیواری و چیدمان

با سلام اگه لطف کنید زودتر جواب بدین چون وقت زیادی ندارم برای اسباب کشی و قبلش باید کاغذ دیواری کنم ممنون از لطفتون واقعا قبل از هر چیز از سایت خوبتون که کمک بزرگی هست برای همه دوستان در دکوراسیون داخلی و زحمات کارشناسای عزیز تشکر میکنم خونه من 110 متر هست ولی سالن پرده خور نیست و نورگیر از آشپزخونه هست ..سالن شکل مستطیل پهن هستش (حدودا60متر)..مبلمانم 7 نفره و آبی -قهوه ایی و میز نهارخوریم 8 نفره و قهوه ایی ساده است. میخواستم دو تا دیوار رو کاغذ دیواری کنم که روبروی همن..یکی برای پشت تی وی و یکی روبروی اون...دوتا سوال دارم که مبلمانم و میز نهارخوری رو چه جوری در این فضا بچینم که مبل پشت به در ورودی نباشه که فضا دلگیر بشه و کاغذ دیواری چه رنگی انتخاب کنم...تصاویر خدمتتون ارائه میشه جهتی که عکس گرفته شده در تصویر 1 از طرف آشپزخانه هست....در تصویر 1 سمت چپ در ورودی و روبرو راهروی اتاقهاست...گوشه سمت چپ در ورودی (محل آیفن) و روبروی اون رو میخوام کاغذ دیواری کنم.. همچنین برای پرده آشپزخانه و در تراس داخل آشپزخانه از چه رنگ پرده و چه جنسی استفاده شود
مشاور: انستودیوز 30 فروردین 1395 پاسخ داده شده
30 فروردین 1395

سلام خانم نازنین گرامی


حضور شما در انستودیوز باعث خوشحالی ماست.


برای رسیدگی به کار شما باید نقشه ی حدودی خانه ترسیم شود و به همین دلیل به اندازه ی خط های ذکر شده در تصاویر نیازمندیم. لطفا در صورت امکان اندازه ی خطوط را برایمان ارسال کنید تا بتوانیم با رسم نقشه، چیدمان مناسب را به شما ارائه کنیم.
ابعاد مورد نیاز

ابعاد مورد نیاز

30 فروردین 1395

خط شماره 1 تقریبا 120 سانتیمتر

حط شماره 2 دقیقا 185

خط شماره 4 دقیقا 172

خط شماره 3 تقریبا 272 سانتیمتر

خط 5 تقریبا 5 متر

خط شماره 6 تقریبا 3 متر

خط شماره 7 تقریبا 6 متر

در ضمن خط شماره 4 کمددیواری و جاکفشی به عمق 40 سانت داره کار میشه

و دیواری که آیفن روی اون نصب هست از گوشه تا اپن آشپزخانه تقریبا 3متر و 20 سانت

ممنون از لطف شما
30 فروردین 1395

با سلام مجدد خدمت شما دوست گرامی


در مورد چیدمان منزل شما، دو گزینه زیر پیشنهاد می شود که هر کدام دارای معایب و مزایایی است. در گزینه اول مبلمان نزدیک آشپزخانه قرار گرفته است و روبروی در ورودی مبلی قرار نمی گیرد اما برای دسترسی به آشپزخانه لازم است از بین مبل ها عبور کنید و این یک عیب بزرگ است. ضمنا ناهارخوری نیز از آشپزخانه دور است.


اما گزینه پیشنهادی دوم که از نظر ما گزینه مناسب تری است دارای مزایای زیادی است از جمله اینکه: 1-رفت و آمد در خانه تداخلی با ست مبلمان ندارد ، 2-میز ناهارخوری در کنار آشپزخانه واقع شده است ، 3-طرح سقف کاذب فضای ست مبلمان را به خوبی تعریف می کند و 4-دیوار پشت تلویزیون که با قرارگیری کاغذدیواری زیبا می شود در بدو ورود در معرض دید قرار می گیرد.چیدمان پذیرایی


در خصوص رنگ کاغذ دیواری، از آنجا که فضای پذیرایی پنجره ای ندارد و نور از آشپزخانه وارد می شود توصیه می کنیم از کاغذهایی با زمینه روشن استفاده کنید تا فضا دلباز و روشن شود. رنگ های کرم، طلایی و آبی رنگ های مناسبی برای کاغذ دیواری هستند. تصاویر زیر نمونه هایی از رنگ های مورد نظر ما را نشان می دهد .


کاغذدیواری


برای پرده ی آشپزخانه پیشنهاد می کنیم از پرده های بالارونده استفاده کنید تا هم رفت و آمد از در بالکن برایتان راحت باشد و هم اینکه پرده مزاحم فعالیت های آشپزخانه نباشد. اثر چربی و لکه ها روی این پرده ها کمتر به چشم می آید و میتوانند گزینه های مناسبی باشند.برای این پرده ها رنگ های روشن مثل کرم یا قهوه ای روشن مناسب هستند. می توانید رنگ پرده را رنگی نزدیک به رنگ صفحه روی کابینت ها انتخاب کنید. یکی از مدل های موجود در بازار شِید زِبرا است. در تصویر زیر نمونه هایی از رنگ ها و مدل های پرده را مشاهده می کنید.


پرده شید زبرا


امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان مناسب بوده باشد.اگر احساس می کنید پاسخی که ارائه کردیم ناقص است حتما از همین طریق به ما اطلاع بدهید تا نقائص را تکمیل کنیم، همچنین می توانید از طریق قسمت نظرسنجی سایت، نظرتان در مورد شیوه ی پاسخگویی را به ما اطلاع دهید.


30 فروردین 1395

با تشکر از لطف شما و ایده و نظر بسیار صحیح، منطقی و زیبای شما در چیدمان

یه سوال داشتم خدمتتون ..من تصویری رو خدمتتون ارسال می کنم میخواستم ببینم نظرتون راجع به این چیدمان چیه ..توی همین فضای که شما نظرتون رو لحاظ نمودین

من هم چیدمان شماره 2 را می پسندم ولیکن پشت به در بودن دو مبل یکنفره در بدو ورود به خانه یه احساس دلگیری و خفه بودن فضا رو القا نمیکنه به آدم؟

نظرتون راجع به نصب تی وی در دیوار مقابل و گذاشتن یه کاناپه کوچک روبروی اون و جدا کردن فضای نشیمن مبلها و تی وی چی هست؟ البته فضای خیلی کمی وجود داره برای کاناپه و خیلی به میز نهارخوری می چسپه

ممنون از صبر و حوصله شما
30 فروردین 1395

با سلام
سپاسگزاریم از اینکه نظراتتان را در مورد پاسخ های ارائه شده بیان می کنید.
تصویر چیدمان مورد نظر شما را به صورت دقیق با اندازه های واقعی بر روی نقشه فضای منزلتان ترسیم کرده ایم. مشاهده می کنید که طبق ابعاد فضای پذیرایی و اندازه مبلمان شما چیدمان پیشنهادیتان در حالت واقعی و ترسیم با اندازه های صحیح، نتیجه ی رضایت بخشی نخواهد داشت. طبق ترسیم نرم افزاری، فضای تماشای تلویزیون فضایی کوچک و بدون هویت میشود و همانطور که خودتان اشاره کردید کاناپه به میز ناهارخوری بسیار نزدیک می شود و نظم آن قسمت نیز به هم می خورد، در ضمن کاناپه پشت به مبل تک نفره قرار می گیرد که این مساله هم طور دیگری نظم خانه را برهم می زند.


چیدمان پیشنهادی شما


در خصوص قرارگیری مبل جلوی در ورودی و احساس ناخوشایندی که ایجاد خواهد کرد ، با شما موافقیم اما توجه بفرمایید که شرایط منزل شما(محل در ورودی و راهرو و ورودی آشپزخانه و لزوم ارتباط به آن ها و ابعاد بزرگ مبلمان مورد نظر شما) ایجاب می کند که برای به دست آوردن برخی مزیت ها ، معایبی را قبول کنیم. حساسیت ما این بوده است که برای ست مبلمان شما کانون توجهی تعریف شود که در آن تلویزیون قرار دارد، لذا مبلمان پشت به در ورودی و رو به تلویزیون است. تلاش ما آن بوده است که در ورودی تبدیل به کانون توجه پذیرایی شما نشود. تصور کنید مهمانان دور هم نشسته اند و به در ورودی نگاه می کنند. این مساله به طور ناخواسته تا حدودی احساس عدم آرامش را القا میکند. با این حال می توانید با قرار دادن دو مبل تک نفره به صورت زاویه دار فضای جلوی در ورودی را باز تر کنید.مثل تصویر زیر:


چیدمان پذیرایی


راه دیگر آن است که دو مبل تک نفره را تعویض کنید و مبل های پایه دار و سبک تر همچون تصاویر زیر را تهیه کنید. مبل های بدون پایه باعث میشوند فضا پر نشان داده شود در حالی که مبل های پایه دار سبک فضایی بازتر و گشاده تر را ایجاد می کنند.


استفاده از مبل های پایه دار و سبک تر


طبق بیانات شما، متوجه شده ایم که علاقه مند به داشتن فضایی برای مهمان ها ، فضایی مجزا برای تماشای تلویزیون و فضایی برای غذاخوری هستید.


از نظر ما مشکلی که وجود دارد آن است که ابعاد مبلمان شما (تصویری که از مبل تک نفره برایمان ارسال کردید) و وجود غذاخوری 8 نفره برای فضای پذیرایی شما با مساحتی حدود 30 مترمربع ، بزرگ و بیش از ظرفیت است . پیشنهاد ما آن است که مبل هایی با ابعاد کوچکتر تهیه نمایید(عرض حدود 60 سانتی متر) و همچنین از میز غذاخوری 6 نفره به جای 8 نفره استفاده کنید تا بتوانید به نتیجه ی مناسب تری برسید و فضاهای مختلف مد نظر شما تعریف شود. تصویر زیر چیدمانی نزدیک تر به خواسته های شماست. (البته با این شرط که مبلمان و میز غذاخوری را تعویض نمایید.) در این چیدمان، فضایی برای تلویزیون با دو مبل دونفره ، یک میز غذاخوری 6 نفره نزدیک آشپزخانه ، دو صندلی برای صبحانه خوری در پیشخوان آشپزخانه و یک ست مبلمان 7 نفره حول یک قالی 6 متری ، در نظر گرفته شده است.


پلان چیدمان پذیرایی با میز 6 نفره


امیدواریم توانسته باشیم دغدغه ی شما را برای چیدمان منزلتان حل کرده باشیم. اگر احساس می کنید نقائصی در این توضیحات وجود دارد و لازم است مسائل دیگری نیز گفته شوند، حتما این نقائص را با ما در میان بگذارید، مشتاقانه آماده ی پاسخگویی به شما هستیم.


ارسال پاسخ