درخواست راهنمایی

باسلام. من دانشجوی ترم یک مهندسی معماری (کارشناسی پیوسته) هستم. میخواهم مرا راهنمایی کنید چکار کنم که درسطح جهانی کارهایم مطرح شود و به چشم جهانیان بیاید و چگونه باید عمل کنم تا برایم از امریکا دعوتنامه بیاید؟ (رفتن به امریکا برایم خیلی مهم است. دلیلش هم شخصیست اما بزرگترین دلیلش، عشق و علاقه ذاتی من به امریکاست بدور از بحث های سیاسی و مذهبی که با آن کاری ندارم. و میخواهم از طریق درس و رشته و کار آیندم به آن برسم.) یکی از عللی که میخواهم از امریکا برایم دعوتنامه بیاید، این است که من مشتاق طراحی شهری و طراحی هتل در لاس وگاس هستم. باتشکر.
مشاور: انستودیوز 5 آبان 1395 پاسخ داده شده
5 آبان 1395

سلام محمدرضای عزیز

خوشحالیم که شما را در میان مخاطبان انستودیوز و علاقه مندان به معماری مشاهده می کنیم.

با توجه به این که در ابتدای مسیر آموزش معماری هستید و اهداف بزرگی در سر دارید، پیشنهاد ما به شما این است که 2 سال اول تحصیلی تان را صرف یادگیری کنید، تلاش کنید که اقلا در این 2 سال، 20 کتاب تخصصی رشته تان را عمیق و صحیح بخوانید تا درک بهتری از معماری داشته باشید. از اوایل سال دوم به سمت یادگیری نرم افزارهایی مثل راینو و رویت و فتوشاپ بروید و سعی کنید مهارت های نرم افزاری تان را نیز افزایش بدهید. با شروع سال سوم خوب است که کمی تجربه ی کاری کسب کنید و مطالعات و مهارت های نرم افزاریتان را به کار بگیرید و در عین حال به طور کامل روی طرح های دانشگاهی تان متمرکز باشید و طرح 3 و 4 و 5 و طرح نهایی تان را با بهترین کیفیت ممکن و در سطحی بین المللی ارائه کنید تا بتوانید پس از فارغ التحصیلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی شانس داشته باشید.


در کنار این ها یادگیری زبان انگلیسی در سطحی عالی لازمه ی کار شماست و خوب است برنامه ای ویژه برای آن داشته باشید تا بتوانید در رقابت برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های معتبر از رقبای بین المللی تان پیشی بگیرید.


در حال حاضر لازم است اطلاعات خودتان را در این موارد کمی بیشتر کنید، جستجو در سایت هایی مثل:


applyabroad.org


می تواند برای شما راهگشا باشد. امیدواریم توانسته باشیم به بخشی از سوالات شما پاسخی مناسب ارائه کرده باشیم.