درباره دکوراسیون داخلی و طراحی

سلام من 25 سالمه و علاقه مند به دکوراسیون داخلی هستم در قزوین زندگی میکنم و موفق نشدم در این زمینه از کسی جواب بگیرم، میخواستم بدونم برای این که طراح یا دیزاینر باشم حتما باید مدرک مربوط به معماری داخلی را داشته باشم ؟یا با باز کردن یه مغازه در قزوین میتونم کار طراحی رو انجام بدم؟؟ الان شرایط ثبت نام در دانشگاه رو ندارم برم ، و در ضمن باید 2 سال از وقتم رو صرف دانشگاه بکنم که مدرک کاردانی میده و به دردم نمیخوره کاردانی ، حالا نمیدونم باید چیکار کنم سردرگم موندم ممنون میشم راهنمایی کنین!!
مشاور: انستودیوز 14 شهریور 1395 پاسخ داده شده
14 شهریور 1395

سلام خانم فرهنگی مقام گرامی


بسیار خوشحالیم که شما به رشته ی معماری و طراحی داخلی علاقه مند هستید، دقت داشته باشید که گروه های طراحی داخلی بسیاری در سطح کشور فعال هستند و مخاطبان شما باید بتوانند به تخصص و توانایی تان اعتماد کنند تا بتوانید از رقبای کاریتان پیشی بگیرید و مشتریانی داشته باشید. فرض کنید مشتری شما میخواهد 15 میلیون تومان در منزلش هزینه کند تا فضای زیباتری داشته باشد، شما باید دانش و مهارتتان در سطحی باشد که او بتواند به شما اعتماد کند و این بودجه را صرف فکر و ایده هایتان نماید، در غیر این صورت مخاطب شما به سراغ طراحانی می رود که بتوانند اعتماد کافی را در او ایجاد نمایند.


طراحی داخلی کار آسانی نیست و شما باید دانش کافی در زمینه های مختلف مثل شناختن رنگ ها، شناختن پارچه ها و مصالح مختلف مثل رنگ ها، شیشه ها، پوشش های کف و دیوار، ملات های مختلف مثل ماسه سیمان، گچ و... داشته باشید. صرف داشتن سلیقه ی خوب، امکان کسب درآمد مناسب در این رشته را ندارید و به علاوه،معمولا برای افتتاح یک دفتر مناسب، باید مدرکی در ارتباط با رشته تحصیلی تان داشته باشید.


شما برای شروع می توانید به موسسه هایی که طراحی داخلی را به صورت آزاد آموزش می دهند بروید و نکات اولیه ای را در این خصوص فرا بگیرید و همزمان در یک دفتر مشغول به کار شوید، با این کار در زمانی کوتاه بیشتر با این رشته آشنا می شوید و می توانید بهتر برای آینده ی کاریتان تصمیم گیری کنید.


سه هفته ی قبل سوالی مشابه شما در سایت ثبت شد و به طور کامل برای ایشان توضیح دادیم که چطور می توانند در این رشته تحصیل کنند، پیشنهاد جدی ما به شما این است که این مشاوره را نیز مطالعه کنید و پس از بررسی آن، اگر سوال دیگری داشتید آن را با ما مطرح کنید تا پاسخگوی شما باشیم.


برای مشاهده ی این سوال روی این نوشته کلیک کنید.


امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: