تلویزیون و پرده

1- در یک پذیرایی 6*8 که پنجره عرض سه متر در ضلع 6 متری و رو به جنوب واقع شده ( نور کافی) و حدود یک متر از گوشه همین دیوار هم شومینه است ( از سمت چپ ا مت شومینه 1 مت دیوار 3 متر پنجره و 1 متر دیوار ) بهتر است پرده به عرض کامل دیوار (5 مت) باشد یا به اندازه عرض پنجره ؟ از طرفی پرده بزرگ قشنگتر است و از طرفی وجود دیوار اضافه در کنار اتاق می تواند به چیدمان کمک کند. لطفا راهنمایی کنید 2- در همین سالن با فرض اینکه ضلع 8 متری غربی اوپن و آشپزخانه و ضلع 6 متری جنوبی پنجره است بهترین مکان برای تلویزیون کجاست؟ برای نقاشی دیوار با یک رنگ روشن بجز استخوانی چه رنگی را پیشنهاد میکنید ( میز ناهارخوری شیشه ای با صندلی سفید و مبل آمریکایی قهوه ای. فرش زمینه کرم. سرامیک کف سفید) 3- برای اطراف شومینه چه مصالحی برای تزیین بکار رود مثلا ستگ آنتیک یا همان رنگ دیوار یا...؟ از راهنماییتون ممنونم. ترجیحا به دکوراسیون مدرن فکر کنید.
مشاور: انستودیوز 26 تیر 1395 پاسخ داده شده
26 تیر 1395

سلام خانم آقابیگی گرامی


از حضور شما در انستودیوز بسیار خوشحالیم. لازم به ذکر است که برخی مسائل باعث شدند مدتی امکان ارائه ی مشاوره را نداشته باشیم و پاسخگویی این سوال دچار تاخیر شد و از این بابت صمیمانه از شما عذرخواهی می کنیم.برای انتخاب اینکه عرض پرده به چه صورت باشد، با توجه به توضیحاتی که ارائه کرده اید احتمالا پرده ای با عرض پنجره برای منزل شما مناسب تر است، چرا که شومینه باعث شده امکان ایجاد تقارن را نداشته باشید و نصب پرده به عرض کل دیوار ممکن است باعث شود فضا بسته به نظر برسد.


اما اگر دو طرف پرده دیوار داشته باشید این مساله فضای خانه را بازتر جلوه می دهد.


پیشنهاد نهایی ما این است که اگر مالک خانه هستید و شومینه برایتان استفاده ی خاصی ندارد، شومینه را تخریب کنید و سپس پرده ای 4 متری نصب کنید که از هر طرف 1 متر فاصله دارد و جلوه ای متقارن به فضا می دهد. در این حالت می توانید چیدمان ایده آلی داشته باشید و به فضایی جذاب و کارآمد دست پیدا کنید.


برای چیدمان و محل قرار گیری تلویزیون، بر اساس اطلاعاتی که ارائه کرده اید توانستیم پلان زیر را ترسیم کنیم، به نظر می رسد قرار گیری تلویزیون در سمت راست پایین نقشه انتخاب مناسبی باشد، در این حالت از آشپزخانه و غذاخوری به تلویزیون دید دارید و به این سبب این حالت از زمانی که تلویزیون روی دیوار سمت چپ قرار بگیرد بهتر است.


ممکن است گزینه ی قرار دادن تلویزیون پشت به پنجره نیز به ذهن شما خطور کند، این حالت را نیز به دو دلیل پیشنهاد نمی کنیم، ابتدا اینکه نور جنوبی که از پشت می تابد باعث می شود در طول روز تماشای تلویزیون راحت نباشد و مساله ی دیگر این که وجود پرده، شومینه، و تلویزیون روی یک دیوار باعث شلوغی بیش از حد این دیوار می شود و سایر دیوارهای خانه خالی و ساده به نظر می رسند و به همین سبب تمرکز تمام عناصر روی یک دیوار را پیشنهاد نمی کنیم.
تلویزیون را کجا قرار بدهم

چیدمان کلی پیشنهادی و محل قرار گیری تلویزیونبرای اینکه رنگ مناسبی به شما پیشنهاد کنیم و بگوییم چه مصالحی برای تزیین دیوار کنار شومینه مناسبتر است بهتر است تصویری از فضای منزلتان برای ما ارسال کنید. تصاویری که در آن ها بتوانیم کابینت آشپزخانه، کف خانه و قرنیزها، شومینه، مبلها و فرش ها را مشاهده کنیم و بر اساس اطلاعات تصویر رنگ ها و مصالح مناسب را به شما پیشنهاد کنیم.

امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان راهگشا بوده باشد. اگر احساس می کنید پاسخ ارائه شده به توضیحات بیشتری نیاز دارد لطفا این مساله را با ما در میان بگذارید تا با نکات تکمیلی لازم پاسخگوی شما باشیم. مشتاقانه در انتظار دریافت تصاویر بیشتر جهت ارائه ی پیشنهادات بیشتر به شما هستیم.


امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: