تغییر نمای داخل خانه

سلام من یک واحد از یک خانه 4 طبقه دو واحدی بیست سال ساخت با 80 متر بنای خانه 16 و 70 متر حیاط در اختیار در منطقه بلوار کشاورز خریده ام طرح داخلی خانه را قصد دارم تغییر دهیم نمی دانم چه کارکنم.
مشاور: انستودیوز 6 خرداد 1395 پاسخ داده شده
6 خرداد 1395

سلام خانم میرزایی پور گرامی
از اینکه شما را در جمع مخاطبان انستودیوز مشاهده میکنیم بسیار خوشحالیم


برای ایجاد تغییر در فضای داخلی خانه مسائل مختلفی مطرح هستند، سعی میکنیم با برشمردن این مسائل اطلاعات مناسبی به شما ارائه کنیم تا بتوانید تصمیم مناسب را اتخاذ کنید.


مساله ی مهمی که ابتدا مطرح است، این است که میخواهید چه میزان تغییر در فضای خانه ایجاد کنید؟ گاهی ممکن است کسی بخواهد تغییراتی جزئی در حد خرید کوسن و گلدان و تعویض عناصر کوچک انجام دهد تا خانه را متفاوت کند، ممکن است بخواهید با تغییر چیدمان مبلمان خانه تغییر ایجاد کنید یا تغییر رنگ دیوارها و خرید پرده و خرید مبلمان جدید دغدغه ی شما باشد. گاهی مساله از این فراتر می رود و شما قصد دارید تغییراتی در نقشه ی ساختمان ایجاد کنید، مثلا دیوار ها را تغییر دهید، اتاقی اضافه کنید یا اتاقی کم کنید... پس مساله ی مهم اول این است که میخواهید چه سطحی از تغییرات را برای فضای داخلی خانه داشته باشید.شماره سطح تغییر مثال
1 خیلی کم خرید لوازم دکوراتیو مثل کوسن و رومیزی و تعویض روکش مبل
2 کم  تغییر چیدمان وسایل داخل خانه
3 متوسط تغییر رنگ دیوارها و خرید مبلمان و پرده ی جدید
4 زیاد تغییر نقشه ی خانه و کم و زیاد کردن اتاق ها و تخریب دیوار ها و تعویض کفپوش و ...

پس از مشخص شدن این مساله، شما باید بودجه تان را در نظر بگیرید، چرا که هر سطح از این کارها، با توجه به بودجه ی شما میتواند به طرق متفاوتی اجرا شود، مثلا در ساده ترین حالت که خرید لوازم دکوراتیو است، شما می توانید این کار را با 200 هزارتومان یا 2 میلیون تومان انجام بدهید. پس در نظر بگیرید که میخواهید چه مقدار برای این کار هزینه کنید.


در ادامه اگر قصد شما انجام اقداماتی در سطح متوسط یا زیاد است، بهتر است که با متخصصین مشورت کنید و بخواهید به شما کمک کنند، چرا که خانه محل حضور شما و عزیزترین افرادتان (خانواده) است. همچنین وقتی میهمانی را به آنجا دعوت میکنید، فضای خانه ی شماست که در نگاه اول اطلاعات بسیاری را به ایشان انتقال می دهد و معیاری برای قضاوت ذهنی شان ایجاد می کند. پس مناسب تر است که تغییرات آن را به افرادی بسپارید که متخصص این کار هستند. برای این کار می توانید به دفاتر طراحی مختلفی که در سطح شهر وجود دارند مراجعه کنید، بسیاری از دفاتر این روزها سایت های خوب و زیبایی دارند که با جستجوی اینترنتی می توانید به سایت هایشان رفته و با مشاهده ی اطلاعات تماسشان، با آنها تماس بگیرید و قراری برای انجام کارها بگذارید.


همچنین اگر زمان کافی برای حضور در دفاتر ندارید، می توانید از خدمات آنلاین معماری که در وبسایت ما ارائه می شود استفاده کنید، خدمات آنلاین در قالب مشاوره ی دکوراسیون (مناسب برای حالت هایی با سطح تغییر خیلی کم و کم) و خدمات طراحی آنلاین (مناسب برای سطح تغییر متوسط و زیاد) ارائه می شوند.


پاسخگویی مشاوره ی دکوراسیون همانند سوالی که پرسیده اید می باشد و ما به همین صورت در سایت پاسخگوی شما هستیم. خدمات طراحی نیز از این صفحه قابل مشاهده هستند و لیست قیمت خدمات طراحی در این بخش قرار دارد.


امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان راهگشا بوده باشد. اگر احساس میکنید پاسخ ارائه شده نقائصی دارد حتما آن را با ما در میان بگذارید، همچنین در صورت تمایل حتما سؤال خود در مورد فضای خانه را با ارسال تصاویر مناسبا در سایت مطرح کنید یا اگر قصد ایجاد تغییراتی جدی را دارید فرم متناسب با فضای مورد نظرتان را پر کنید، در هردو صورت ما تلاش می کنیم به بهترین شکل پاسخگوی شما باشیم.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: