تغییر دکوراسیون و رنگ

سلام، ما میخواستم یه تغییر دکوراسیون تو این دو قسمت انجام بدیم. میخواستم پیشنهاد شما رو بگیرم؟ و البته نظر شما رو راجع به این موارد بپرسم اینکه اگر رنگ طلایی والان پرده و کوسن ها رو به سبز زیتونی تغییر بدیم خوب میشه؟ یا استفاده از گلهای سبز خوب هستش؟ ما دوست داریم یکم انرژی دار تر و شاد بشه. ممنون از لطف شما
مشاور: انستودیوز 21 مهر 1395 پاسخ داده شده
21 مهر 1395

سلام خانم الهام گرامی


متشکریم که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید. برای پاسخگویی به شما و ارائه ی مشاوره ای مناسب نیازمند اطلاعات تکمیلی زیر هستیم:


از نزدیک پنجره عکسی به سمت دیوار تلویزیون بگیرید که فضا و مبلمان به طور کلی مشخص باشد


طول عرض فضا را اندازه بگیرید و برایمان ارسال نمایید تا بتوانیم نقشه ی فضا را ترسیم کنیم و چیدمان مناسب را برایتان مشخص کنیم.


مشتاقانه در انتظار دریافت اطلاعات تکمیلی هستیم تا شما را با مشاوره ای مناسب همراهی نماییم.

21 مهر 1395

 

سوال های شما در دو دسته ی چیدمان و انتخاب رنگ مطرح شده است، ابتدا به موضوع چیدمان پرداخته سپس در خصوص رنگ توضیحاتی ارائه می شود، در پایان نیز به چند نکته که بهتر است در فضا رعایت کنید میپردازیم، پس با ما همراه باشید.

چیدمان فعلی منزل شما به این علت  که مسیر ایجاد شده برای رفت و آمد خطی و راحت است چیدمان قابل قبولی است، اما نحوه ی چیدمان به گونه ایست که مبلمان در طول خانه به صورت ردیف چیده شده اند و  فضایی با طول زیاد و راهرو مانند ایجاد کرده است. بنابراین در چیدمان های پیشنهادی تصویر زیر از طریق تقسیم فضا به دو حوزه، از راهرویی بودن و طول زیاد آن کاستیم و فضا پذیرایی به فضایی اختصاصی تر تبدیل شده است.

مشاوره آنلاین دکوراسیون منزل

چیدمان های پیشنهادیالبته به دلیل وجود مبل ال امکان ارائه ی گزینه های متنوعی برای چیدمان فضای نشیمن نخواهیم داشت چرا که حالت های دیگر قرار گیری مبل مانع حرکت آسان مابین فضا ها میشود، بنابراین در گزینه های ارائه شده تنها با تغییر اندک چیدمان پذیرایی سعی در ایجاد تنوع در فضا شده است. به این شرح که در چیدمان اول فرض بر این است که صندلی ها برای میز ناهارخوری بوده و قرار گرفتن آن در پذیرایی ضروری نمی باشد، اما چنانچه بخواهید از صندلی های ناهارخوری بعنوان صندلی میزبان استفاده کنید، چیدمان پیشنهادی دوم مناسب خواهد بود.

به یاد داشته باشید که چیدمان مبلمان به فضا از لحاظ بصری شکل داده و متناسب با هر شکل، شخصیت و ویژگی های خاصی را به آن فضا میدهید، در چیدمان های پیشنهادی زیر با جداسازی نشیمن و پذیرایی، پذیرایی به فضایی  رسمی تر تبدیل شده که با فضای نشیمن ارتباطی ایجاد نمیشود، در حالی که چیدمان فعلی شما در نشیمن و پذیرایی یکپارچگی دیده شده و تفکیک فضا ها تنها از طریق تفاوت شکل مبل ها در دو فضا صورت گرفته است.

حال می توانید برای تفکیک بیشتر فضا و  جان بخشیدن و ایجاد تنوع، در قسمت ورودی و دیوار تلویزیون و دیوار پشت مبل ال تا ستون کنار بوفه، کاغذ دیواری به کار ببرید. چرا که به دلیل قرار گیری پریز ها و آیفون بر روی دیوار تلویزیون امکان تغییر گسترده ای نبوده و نصب طبقه های دکوری نیز با محدودیت همراه است، پس با نصب کاغذ دیواری در این قسمت هم دیوار تلویزیون تعریف میشود، هم دیوار ورودی خانه -که اولین فضاییست که دیده میشود- در نگاه اول جذاب میشود و هم فضای نشیمن و پذیرایی تفکیک میشود.

در خصوص انتخاب رنگ، همانطور که می دانید دیوارها، مبلمان، پرده و فرش و لوازم دکوراتیو هستند که رنگ فضا را به صورت عمده مشخص می کنند و شما تنها با تغییر رنگ والان و قرار دادن کوسن نمی توانید تغییر عمده و چشمگیری در فضا ایجاد کنید چرا که رنگ های قهوه ای و کرم در همه ی فضا به کار رفته است. با این حال همانطور که در تصاویر زیر میبینید رنگ های پیشنهادی در دو دسته ی سرد و گرم برای شما ارائه شده تا امکان مقایسه و انتخاب رنگ برای شما آسان تر شود.

مشاوره ی حرفه ای آنلاین انتخاب رنگ پذیرایی

رنگ های گرم پیشنهادی برای والان پردهمشاوره ی حرفه ای آنلاین دکوراسیون منزل

رنگ های سرد پیشنهادی برای والان پردهرنگ صورتی: به دلیل هماهنگی با رنگ فرش پیشنهاد شده، به فضا آرامش می دهد اما به دلیل نزدیک بودن به تناژ رنگ فعلی تغییر چشمگیری در فضا ایجاد نمی شود.

رنگ نارنجی مایل به قرمز: در فضا هیجان بیشتری ایجاد کرده و به آن جان می بخشد.

رنگ فیروزه ای: امروزه استفاده زیادی در کنار رنگ قهوه ای داشته و به فضا چاشنی چشم نوازی را اضافه میکند و رنگ و لعابی خاص به آن میبخشد، اما سلیقه ای بوده و ممکن است مورد پسند همگان قرار نگیرد.

رنگ بنفش بادمجانی: این رنگ از دوران قدیم جزو رنگ های سلطنتی بوده که در کاخ ها و همچنین لباس پادشاهان بسیار مورد استفاده قرار میگرفته، بنابراین به کاربردن این رنگ در کنار رنگ طلایی مبلمان حالتی با شکوه و رسمی به فضا می دهد.

رنگ سبز زیتونی: با رنگ قهوه ای همنشینی خوبی داشته اما همانند رنگ صورتی از دسته رنگ های گرم، تغییر چندانی ایجاد نمی کند و همچنان فضا بی جان باقی میماند.

با توجه به ویژگی های گفته شده برای هر رنگ می توانید ببینید به دنبال ایجاد چه ویژگی ای در فضا هستید و آن ویژگی در کدام یک از رنگ های گفته شده وجود دارد و آن رنگ را انتخاب کنید، زیرا شمایید که در این فضا زندگی می کنید و از توقع خود نسبت به یک فضا بیشتر از هر شخص دیگری اطلاع دارید.

در ادامه نکات کوتاهی را ذکر می کنیم که در سوال به آن اشاره کرده اید یا در عکس های ارسالی توسط شما مشاهده کردیم.

1- لوازم دکوراتیو چاشنی طراحی هستند و نقش مهمی در طراحی ایفا میکنند بنابراین جانمایی آنها نباید به گونه ای باشد که لوازم اضافی تلقی شود. به هر کدام فضای خاص خود را اختصاص دهید، برای مثال آباژور که در چیدمان پیشنهادی آنرا در کنار بوفه در نظر گرفتیم

2- تابلو ها جزییات طراحی هستند اما سایز آنها می بایست متناسب با جایی که نصب میشوند و لوازم اطراف آن باشد، تابلوهای کوچک در فضای بزرگ، کوچکتر شده و مانند لکه روی دیوار جلوه میکند بنابراین بهتر است برای دیوار پذیرایی تابلویی متناسب با ابعاد دیوار و مبل زیر آن قرار دهید.

3- از گیاهان طبیعی در فضا استفاده کنید هم برای سلامت فضا و افراد مناسب است هم زیبایی طبیعی را به خانه هدیه می دهد. در سوال هم به این موضوع اشاره کردید و راهکار ما همین نکته ایست که بیان کردیم. می توانید گیاهان را روی اپن آشپزخانه یا به صورت آویز از سقف بالای اپن استفاده کنید تا هم نور کافی داشته باشند، هم تا حدودی دید به سمت آشپزخانه را محدود کنند.(البته اگر سطح کار کافی در آشپزخانه دارید.)

تجربه ی ما طی بیش از 300 مشاوره نشان داده است مواردی که خانه ها دچار یکنواختی رنگ هستند (مثلا همه چیز کرم رنگ است) خانواده ها در انتخاب جدید دچار تردید بسیار هستند. از این رو برای کمک به تصمیم گیری شما خدمات جدیدی با عنوان مشاوره ی حرفه ای را راه اندازی کرده ایم که در آن به صورت نرم افزاری رنگ ها و طرح های مختلف روی عکس های ارسالی شما قرار می گیرد(چیزی شبیه به تغییر رنگ پرده های منزل شما در این مشاوره اما بیشتر و کامل تر) به شما پیشنهاد میکنیم در صورتی که اطمینان ندارید باید چه رنگی را به چه صورت رنگ را وارد فضا کنید، به قسمت مشاوره رنگ حرفه ای انستودیوز مراجعه نمایید. امیدواریم راهنمایی های ما پاسخگوی دغدغه های شما بوده و به شما در ایجادفضایی زیباتر کمک کرده باشد.