تغییر در دکوراسیون و شادتر کردن فضا

سلام من دختری ۱۸ ساله هستم و از وضعیت فعلی اتاقم اصلن راضی نیستم میخاهم تغییری در اتاق ایجاد کنم که کمی فضا بازتر و شادتر شود اتاقم واقعن در وضع روحی من تاثیر منفی گذاشته است
مشاور: انستودیوز 12 خرداد 1395 پاسخ داده شده
12 خرداد 1395

سلام دوست گرامی


از حضور شما در جمع مخاطبان سایت بسیار خوشحالیم.برای پاسخگویی به سوالتان باید بدانیم شما می توانید چه تغییراتی در اتاق ایجاد کنید؟ آیا امکان تغییر رنگ دیوار ها را دارید؟ امکان تعویض موکت، روتختی، پرده... به ما اطلاع بدهید که با چه تغییراتی موافق هستید یا بگویید حدود هزینه ای که میخواهید انجام بدهید چقدر است؟


 در حال حاضر ممکن است ما به شما بگوییم با تعویض موکت و تغییر رنگ دیوار ها فضا را بهتر کنید، اما شما اجرای این تغییرات را نداشته باشید. لذا بهتر است ابتدا این توضیحات از جانب شما ارائه شود تا ما پاسخ مناسب تری به شما ارائه کنیم.

12 خرداد 1395

هزینه ی زیادی نمیتوانم بکنم و من خیلی به باز سازی وسایل علاقه دارم


ترجیح میدهم در وسایل فعلی تغییری ایجاد شود مثل چیدمان وسایل یا تغییر در خرده ریز ها اضافه و کم شدن تابلو و چیزهای تزیینی

12 خرداد 1395

سلام خدمت شما و خوشحالیم که سوالتان را با ما در میان گذاشتید


برای اتاق های کوچکی مانند اتاق شما می توان تغییراتی زیادی ایجاد کرد که ممکن است کوچک و کم هزینه باشند و یا تغییرات بزرگ و هزینه بیشتری را در بر بگیرند . به این ترتیب تعدادی از این راه حل ها را برای شما شرح می دهیم.


راه حل های کم هزینه


نظم دادن به وسایل


سعی کنید برای همه وسایل خود محلی را برای نگهداری در نظر بگیرید و هیچ کدوم از آن ها جلوی دید نباشند همچنین پیشنهاد ما به شما این است که وسایلی که بیشتر مورد نیاز است را در درسترس خود قرار  داده و آن هایی که کمتر استفاده می شوند در در دیگر جاها جابه جا کنید. راه دیگر برای مرتبط نشان دادن اتاقتان ایجاد درب برای کمد یا قفسه ها است . این راه حل به شما کمک می کند تا اتاقتان کمتر شلوغ به نظر برسد.


استفاده از گیاهان در اتاق


این روش به شما کمک می کند می اتاقتان روحی تازه بگیرد وبه شادابی فشا و شما کمک خواهد کرد پس سعی کنید حداقل یک یا دو گلدان از گیاهان آپارتمانی مانند گیاه شفلرا، بنجامین و یا کاکتوس و ... را در اتاقتان نگهداری کنید. رنگ سبز گیاهان باعث ایجاد نشاط در شما خواهد شد.


استفاده کمتر از وسایل تزیینی


به دلیل کوچک بودن اتاقتان سعی کنید وسایل کمتری را برای دکور رو طبقات خود قرار دهید و همچنین از آویزان کردن تعداد زیاد تابلو و قاب عکس و وسایل در اندازه های کوچک دوری کنید. اگر قصد داشتن تابلو یا اثر هنری روی دیوار اتاقتان را دارید بهتر است تعداد آن یکی باشد و  نمونه ای را انتخاب کنید که ساده تر بوده و اندازه بزرگتری داشته باشد. این کار به منظم دیده شدن اتاقتان کمک خواهد کرد.
گیاهان در اتاق خواب ، تابلو های هنری در اتاق کوچک

راه های کم هرینه برای تغییر اتاق خواب


راه حل هایی با هزینه بیشتر


بکار بردن رنگ های شاد در پرده و مبلمان


پرده اتاق یکی از عناصری است که نقش اصلی را در ظاهر اتاق شما دارد بنابراین با تغییر آن می توانید اتاقی متفاوت داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که حداقل از طرح ها ساده و روشن بهره ببرید و اجازه ورود نور به اتاقتان را بدهید. همچنین استفاده از رنگ سفید برای پرده به بزرگتر شدن اتاقتان کمک خواهد کرد. راه دیگر برای تغییر ظاهر اتاق تغییر روکش و چهره رو تختی می باشد .انتخاب رو تختی هایی با رنگ های شاد مانند صورتی و  سفید باعث خواهد شد که فضای اتاقتان لطیف تر شده و شما احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.


 استفاده از آینه ها قدی
وجود آینه در اتاق فضای آن را بزرگتر نشان خواهد داد و باعث خواهد شد نور انعکاس بیشتری در اتاقتان داشته باشد بنابراین محیط روشن تر می شود . همچنین آینه های قدی این اثر را بیشتر می کند . بنابراین شما می توانید تعدادی یا همه درهای کمدتان را با آینه عوض کنید تا محیط اتاقتان بزرگتر جلوه کند.


تغییر رنگ کف و دیوار اتاق


رنگ های تیره باعث خواهند شد محیط های کوچک، کوچکتر دیده شوند و دلگیر به نظر بیایند . بنابراین با تغییر موکت و انتخاب رنگی روشن برای آن می توانید تا حد زیادی این بی نظمی را از اتاقتان بکاهید و محیط شاد تری داشته باشید. دیوار ها نیز مانند کف در اتاق های کوچک بهتر است روشن تر باشند و از رنگ هایی مانند سفید و استخوانی استفاده شوند  زیرا هرچه رنگی خنثی تر و روشن تر باشد کمتر خسته کننده خواهد بود ( البته توجه کنید در کنار آن می بایست از رنگ های  شاد در روتختی و وسایل تزیینی استفاده کنید.)
استفاده از آینه و رنگ هایی شاد در اتاق

راه هایی با هزینه بیشتر برای تغییر اتاق خوابامیدواریم که از پاسخ ما رضایت داشته باشید. چنانچه که سوال دیگر ی در مورد نحوه انجام هر کدام از راه حل های ذکر شده دارید می توانید با ما مطرح کنید تا بتوانیم شما را به شیوه ای بهتر راهنمایی کنیم.
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: