ترکیب رنگ

سلام وقت بخیر، من سالن خونه م رو با دوتا فرش زمینه ی مشکی و گلهای شلوغ کرم طلایی پر کردم، میخوام مبل بگیرم لطفا در ترکیب رنگ مبل و کوسن ها و دکور راهنماییم کنید میخوام قهوه‌ای نباشه و رنگ متفاوت و خاص باشه ، ممنونم
مشاور: انستودیوز 3 مهر 1395 پاسخ داده شده
3 مهر 1395

سلام خانم رها  گرامی


بسیار خوشحالیم که شما را در جمع مخاطبان انستودیوز می بینیم. نظر به تصویر و توضیحاتی که برای ما ارسال نمودید، ابتدا بهتر است شناختی از رنگ های به کار رفته شده در فرش شما داشته باشیم و در ادامه به شناخت تونالیته رنگهای سازگار با رنگ های مدنظر می پردازیم و در گام نهایی پیشنهادهایی را در این زمینه ارائه می کنیم.


رنگ مشکی: مشكي به دليل خنثي‌بودن با هر رنگي قابل استفاده بوده و بر جذابیت فضا می افزاید. فقط باید مطمئن شوید که رنگ مشکی غالب نباشد و بر دکور اصلی سایه نیفکند. دیگر مشکل استفاده از رنگ سیاه در دکوراسیون آن است که سبب می شود فضا تنگ تر به نظر رسد.


رنگ طلایی: ترکیب ماهرانه رنگ طلایی در اتاق پذیرایی موجب مجلل به نظر رسیدن آن می شود که در این میان ترکیب رنگ طلایی با رنگ های خنثی مانند مشکی و سفید، و یا رنگ های سردی همچون آبی وفیروزه ای و رنگ های گرمتر مثل قهوه، قرمز، ارغوانی، زرشکی و … ترکیبات خوبی بوده که می توان در طراحی پرده، کوسن ها، فرش، تابلو و دیگر وسایل تزئینی از آن استفاده کرد. ترکیبی از این رنگ ها را در زیر مشاهده می کنید.


در زیر ترکیبی از رنگ هایی که هماهنگ با رنگ مشکی و زرد (طلایی) می باشند را نمایش داده ایم.


مشاوره انتخاب پالت رنگی مناسب برای منزل

مشاوره انتخاب رنگ مبلمان منزل


هر چند که شما به دنبال رنگ خاص در فضای منزلتان هستید اما با توجه به تجربه مشاوران این مجموعه در مواقع بسیاری می توان گفت رنگ های خنثی  نیز سازگاری مناسبی با فضای منزل پیدا خواهند کرد بنابراین ما در ادامه استفاده از رنگ های خنثی را در کنار رنگ های خاص به شما پیشنهاد داده ایم.


حالت اول: پیشنهاد می شود که از رنگهای روشن و خنثی استفاده نمایید که این امر باعث می شود که پذیرایی شما روشن تر و بزرگتر جلوه دهد. بدیهی است رنگ سفید می تواند به عنوان اولین گزینه پیشنهادی مورد توجه قرار گیرد. بنابراین ما در این حالت به شما استفاده از مبل های سفید و یا روشن را توصیه می کنیم. رنگ گرم کرم نیز یک گزینه ی عالی دیگر می باشد که انعطاف پذیری بالایی دارد. کرم یک رنگ کلاسیک است که با مشکی و نیز آبی، قرمز و طوسی جفت می شود. لازم به ذکر است که در ارائه این پیشنهاد رنگ سفید دیوار در عکس ارسالی مورد نظر مشاوران این مجموعه قرار گرفته است.


اگر می خواهید در عین سادگی فضای شما دارای تنوع باشد می توانید  از دو راهکار زیر استفاده نمایید.


1- راهکار اول: استفاده از ست مبلمانی که رنگ قالب آن تک رنگ روشن بوده و تنها روکش یک یا دو مبل تک نفره آن دارای الگوی سازگار با دیگر اجزای ست باشند. چند نمونه از این طرح را در زیر مشاهده می نمایید.


چگونه از طرح های متفاوت در چیدمان فضا استفاده نماییم
چگونه از طرح های متفاوت در چیدمان فضا استفاده نماییم

نمونه هایی از کاربرد طرح های متفاوت و هماهنگ در چیدمان فضا


2- راهکار دوم : می توانید از ست ساده و تک رنگ استفاده نمایید و برای جلوه بیشتر آن، از تنوع رنگ و طرح در کوسن ها، تابلو ها، مجسمه ها، آباژور و یا گلدان منطبق با ترکیب رنگ های ارائه شده در بالا استفاده نمایید تا به هارمونی مناسبی در فضای خود دست یابید.

چگونه انتخاب کوسن مناسب موجب تنوع فضایی می شود

نمونه هایی از تاثیر استفاده از کوسن هایی با رنگ متفاوت و تابلو در زیبایی فضا


چگونه انتخاب کوسن مناسب موجب تنوع فضایی می شود


نکته دیگری که باید در اینجا به آن اشاره کرد این است که در صورتی که فضای شما کوچک باشد، پیشنهاد می شود تلاش کنید تا از مبلمان کم جا تر استفاده نمایید یا می توانید از مبلمان هایی که پایه بلندی دارند استفاده نمایید تا بتوانید کف زمین و یا فرش زیر مبل را ببینید که این خطای دید موجب بزرگتر به نظر رسیدن فضای شما می شود.
آیا پایه های بلند در مبلمان موجب بزرگ به نظر رسیدن فضا می شود

نمونه هایی از استفاده از مبلمان با پایه بلند برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا


حالت دوم : استفاده از مبلمان تیره:


همانطور که در بالا اشاره شد، رنگ تیره می تواند موجب کوچکتر به نظر رسیدن فضا گردد. اگر فضای سالن شما کوچک می باشد استفاده از رنگ تیره پیشنهاد نمی شود.  از جمله رنگ هایی که می توان برای فضای شما پیشنهاد داد استفاده از قهوه ای تیره، طوسی یا فیلی و یا مشکی می باشد.


بهتر است در صورت استفاده از مبلمان تیره از میز وسط رنگ روشن یا میزی با پایه های سبک مانند تصاویر زیر استفاده کنید.
آیا می توان از ترکیب مبلما تیره و رنگ طلایی در چیدمان استفاده کرد
آیا می توان از ترکیب مبلما تیره و رنگ طلایی در چیدمان استفاده کرد

نمونه هایی از کاربرد مبلمان تیره و ترکیب آن با رنگ طلایی در چیدمان فضا


حالت سوم: استفاده از رنگ طلایی یا قهوه ای روشن به عنوان رنگ غالب برای انتخاب مبلمان. این حالت با توجه به حضور رنگ طلایی در فرش منزلتان، می تواند گزینه ی مناسبی باشد.
مبلمان طلایی در ترکیب با چه رنگی زیبا تربه نظر می رسد

نمونه هایی از انتخاب مبلمان طلایی رنگ و ترکیب آن با مشکی


حالت چهارم: با توجه به ترکیب رنگ هایی که به آن اشاره گردید، از رنگ جگری یا زرشکی که از زیر مجموعه های رنگ قرمز است می توان استفاده نمود.
چگونگی ترکیب رنگ مبلمان جگری با رنگ طلایی و مشکی

ترکیب مناسب رنگ جگری در کنار رنگ طلایی و مشکی


لازم به ذکر است پیشنهادات ارائه شده برمبنای اطلاعات داده شده توسط شما انجام شده، که تنها تصویری از فرش وکف اتاق بوده است. بدیهی است مشاوران این مجموعه در صورت داشتن اطلاعات کافی و مناسب از فضای منزل شما از جمله نور پردازی، ابعاد و تناسبات و رنگ دیوار، مشاوره و پیشنهاد دقیقتری را می توانند ارائه نمایند.


امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: