ترکیب رنگ ها و چیدمان

سلام من در انتخاب رنگ و مدل پرده و همچنین مبلمان و فرش پذیرای مشکل دارم واقعا" نمیدونم چه رنگی و چه مدلی انتخاب کنم که همه چی با هم همخوانی داشته باشه با توجه که من از طرح های شلوغ خوشم نمیاد و سبک مدرن رو بیشتر دوست دارم ودر مورد اشپز خانه چون کابینت و یخچال ، ماشین لباسشویی ، سفید هست باید چه رنگی برای اشپزخانه استفاده کنم لطفا" اگه امکان داره منو راهنمایی کنید ابعاد پذیرایی 22 متر به شکل مربع جنوبی
مشاور: انستودیوز 4 آبان 1395 پاسخ داده شده
4 آبان 1395

دوست گرامی، خانم سارا


با سلام و خوش آمد گویی خدمت شما بابت حضور در انستودیوز.


باتوجه به تصاویر ارسالی و البته سلیقه ی شما که فاکتور اصلی برای ما در طراحی و پیشنهاد آن به شما است، مناسب دیدیم تا گزینه های متنوعی را برایتان معرفی کنیم تا نهایتا این شما باشید که صحیح ترین انتخاب را انجام می دهید.


با توجه به علاقه تانبه سبک مدرن،چند نمونه فضای داخلی با رنگبندی های مختلف را به شما ارائه کرده ایم.


در نمونه های اول مشاهده می کنید که زمینه ی فضا به رنگ سرد است و با کمک عناصر دکوراتیو به رنگ گرم تعادل بصری و روحی در فضا به وجود آمده است. در این فضاها شما دیوار را به رنگی سرد مثل سبز و آبی در میاورید و مبلمان و فرش و... رنگی گرم مثل قرمز، نارنجی، هلویی و... دارند.
نمونه هایی از طراحی فضای نشیمن با مبلمان گرم در کنار دیوارهایی با رنگ سرد

ترکیب بندی فضایی با تنالیته ی گرم با مبلمانی با رنگ سرد


در نمونه ی دوم فضا دارای زمینه ای به رنگ گرم است و برعکس مورد قبل، طراح با بهره گیری از عناصری به رنگ سرد، تعادل را در محیط به وجود آورده است.
نمونه هایی از طراحی فضای نشیمن با مبلمان سرد در کنار دیوارهایی با رنگ گرم

ترکیب بندی فضایی با تنالیته ی سرد با مبلمانی به رنگ گرم


پتانسیل پذیرایی شما در این است که در ماه های سرد سال میتوانید از نور آفتاب در فضا بهره برده و به هرچه صمیمی تر و گرمتر شدن خانه تان بیافزایید. در نمونه هایی که در ادامه آمده، می توانید شاهد نور خورشید و تاثیر آن در  زیباتر شدن محیط خانه تان باشید. همانطور که مشاهده میکنید پرده های استفاده شده در فضا مانعی برای حضور نور خورشید نیستند و می توانید با کنار زدن آن ها احساس متفاوت و خوبی را در ساعاتی از روز داشته باشید. پس بهتر است پرده هایی که انتخاب می کنید خیلی ضخیم نباشند، البته می توانید لایه ی پشتی پرده ها را از جنسی انتخاب کنید که به شما امکان کنترل نور را بدهد، ولی پرده ی اصلی را از جنس های صخیم انتخاب نکنید.
گرم و صمیمی شدن فضای نشیمن با توجه به حضور نور خورشید

جذاب تر شدن فضای پذیرایی و نشیمن با حضور نور خورشید


شاید مهمترین دیوار در پذیرایی و نشیمن خانه ی شما دیواری است که در پشت تلویزیون قرار دارد. این دیوار درواقع میتواند کانون توجه خانه تان باشد. برای طراحی آن گزینه های مختلفی وجود دارد. اگر امکان رنگ کردن یا پوشش با کاغذ دیواری وجود دارد، به شما پیشنهاد میکنیم (با توجه به سلیقه تان مبنی بر علاقه مندی نسبت به سادگی در فضای منزل) همین تک دیوار را از سایرسطوح متمایز کنید و یک کانون بصری جذاب در محیط خانه تان ایجاد کنید. راه های مختلفی برای این طراحی وجود دارد که نمونه های آن را مشاهده میکنید.
نمونه ای از طراحی حای دیوار پشت تلویزیون

معرفی نمونه های طراحی فضای تماشای تلویزیون


پیشنهاد دیگر ما برای شما (مجددا باتوجه به سلیقه ی شخصی تان) انتخاب فضایی یک دست سرد، گرم و یا خنثی است. در اینجا میتوانید نمونه های آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید.
رنگبندی های مختلف برای نشیمن منزل و دکوراسیون

استفاده ازرنگ های گرم، سرد، خنثی در نشیمن


اما در خصوص فضای آشپزخانه، در حال حاضر رنگ خنثای سفید بر این فضا حاکم است و شما امکان تعویض کابینت ها و کاشی ها را ندارید، اما می توانید با وسایلی مثل فرش های فانتزی کوچک، گلدان ها، چراغ آویز ها و پرده، رنگ مورد علاقه تان را وارد فضای آشپزخانه کنید، در تصاویر زیر مشاهده می کنید چگونه رنگ قرمز با این وسایل وارد آشپزخانه هایی به رنگ خنثی شده و جانی تازه به فضاها بخشیده است.
مشاوره انتخاب رنگ برای آشپزخانه با کابینت سفید

روش های استفاده از رنگ هایلایت در آشپزخانه ای با رنگ خنثی


امیدواریم توانسته باشیم پاسخگوی سؤالات شما باشیم. اگر سوال دیگری دارید از همین طریق آن را برایمان بیان کنید تا در اولین فرصت شما را راهنمایی کنیم.


 

 

 

 

 

 

 

 

 
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: