باسازی خانه قدیمی

با عرض سلام و تشکر از سایت خوبتان . قصد داریم منزل پدر خود را بازسازی کنیم با توجه به این که می خواهیم یک سری دیوا رها را خراب کنیم . قدمت خانه به 50 سال پیش می رسد . و سازه از دیوار های باربر تشکیل شده . سوال من این است که چگونه دیوار باربر از غیر باربر تشخیص داد و در صورت تخریب چه خطراتی دنبال دارد با توجه به این که منزل دو طبقه است و می خواهیم فقط طبقه همکف را بازسازی کنیم . با تشکر
مشاور: انستودیوز 15 شهریور 1395 پاسخ داده شده
15 شهریور 1395

سلام جناب آل طه گرامی


با سپاس از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید باید به اطلاعتان برسانیم که در صورت تخریب اشتباه دیوار باربر ممکن است کل ساختمان شما دچار ریزش شود، از این رو بهتر است انجام این کار را به مهندسین با تجربه بسپارید.


برای تشخیص دیوار بابر می توانید به ضخامت آن دقت کنید، احتمالا دیوارهایی که ضخامتی در حدود 35 سانتی متر دارند باربر هستند و دیوارهای 11 سانتی متری یا کمتر، دیوارهای غیر باربر می باشند. دیوار های پیرامونی و دیوارهایی که در آن ها بازشو(در یا پنجره) وجود ندارد هم می توانند باربر باشند، با این حال با توجه به اهمیت مساله و درخطر بودن امنیت شما، پیشنهاد می کنیم حتما با مشاوره ی متخصصین اقدام به برداشتن دیوار ها کنید و از هرگونه اقدام غیر تخصصی پرهیز نمایید.


(لازم به ذکر است در صورتی که اقدامات حرفه ای و صحیحی انجام بدهید، حتی در صورتی که دیوارها باربر باشند، امکان برداشتن آن ها و تقویت سازه ی خانه با روش های نوین وجود دارد.)

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: