بازسازی و چیدمان

سلام.ما در حال تعمیر منزلمون هستیم.و از این رو نیاز به کمک شما دارم.پذیرایی ما تقریبا 3در 4 می باشد.دیوار 1و 3 و نیز دیوار 2 و 4 رو به روی هم می باشند. طول دیوار 1 چهار متر و دیوار شماره 2 شش متر می باشد. چیدمان قبلی خانه بدین صورت بود که پرده بر روی دیوار شماره 1 نصب بود.مبل 3 نفره مقابل این دیوار و دو تا دو نفره و یک میزبان مقابل دیوارهای 2 و 4 و تلویزیون بر روی دیوار شماره 3 قرار داشتند. ستون قبلا سنگ و گچ بود که خراب شد تا پی وی سی باکس شود.نظرتون رو در این رابطه و در مورد رنگ پی وی سی بفرمایید. با توجه به عکس کاغذ دیواری رو کدوم دیوار طرح گل دار رو بزنیم و کدوم خطوط عمودی؟ با توجه به رنگ مبل و رنگ فرش چه رنگی و طرحی برای پرده پیشنهاد میکنید؟ برای کف منزل ما سرامیک بهتر یا پارکت؟اگه پارکت چه رنگی؟ چه وسایل دکوری با چه رنگی به خونه اضافه کنم؟
مشاور: انستودیوز 7 شهریور 1395 پاسخ داده شده
7 شهریور 1395

سلام خانم قاسمی گرامی

با توجه به پرسشی که مطرح کرده اید برایتان چیدمان زیر را در نظر گرفته ایم، به خاطر اهمیت رفت و آمد بین درها، در منزل شما امکان استفاده از میزی در وسط فراهم نیست و بهتر است از میزهای عسلی استفاده کنید.


به شما پیشنهاد میکنیم برای دیوار شماره 2 و3 از کاغذ دیواری گل دار استفاده کنید(دو دیواری که در زمان ورود به اتاق دیده می شوند.) دیوار شماره 4 را کاغذ راه راه کنید(با راستای عمودی ستون همخوان است و باعث می شود ستون کمتر در فضا به چشم بیاید.) و دیوار شماره 1 را ساده ترین طرح ممکن استفاده کنید.(روی این دیوار پرده قرار می گیرد و خود به خود طرح و نقش روی آن اجرا می شود و لازم نیست کار خاصی روی آن انجام شود.)
مشاوره طراحی داخلی و بازسازی منزل قدیمی

چیدمان پیشنهادی برای فضای فعلی


برای ستون به شما پیشنهاد میکنیم حتی الامکان از رنگی نزدیک به دیوارها استفاده کنید تا باعث شوید که ستون کمتر به چشم بیاید. (اگر ابعاد ستون اجازه می دهد حتی می توانید 4 طرف آن را آینه کنید تا زیاد در دید نباشد.)


شما می توانید از رنگ هلویی، سبز زیتونی یا صورتی گچی برای پرده و وسایل دکوراتیو استفاده کنید. دقت کنید که مساحت فضای شما محدود است و عمده رنگ هایی که انتخاب کرده اید رنگ هایی در طیف کرم هستند، شاید در ابتدای کار فضای خانه برایتان بسیار جذاب و نو به نظر برسد، اما با گذشت زمان احساس می کنید که فضا یکنواخت شده است، از این رو استفاده از رنگ هایی که پیشتر ذکر کردیم می تواند باعث شود فضای منزلتان از این یکنواختی خارج شود. خرید گلدانهای کوچک و بزرگ و نصب طبقاتی روی دیوار پشت تلویزیون، نور پردازی دیوار تلویزیون و خرید یک آباژور ایستاده از جمله گزینه های مناسب برای تزیین صحیح این فضاست.(با توجه به شرایط موجود خرید کوسن را چندان به شما پیشنهاد نمی کنیم، زیرا فضا را شلوغ و آشفته جلوه می دهد.)


در مورد پوشش کف، باید این مساله مشخص شود که ابعاد فرش شما چقدر است و چه میزان از سطح کف قابل مشاهده خواهد بود، اگر سطح قابل مشاهده ی کف زیاد نیست، پیشنهاد میکنیم هزینه ی زیادی برای پوشش آن نداشته باشید ولی اگر می خواهید سطح کف دیده شود، استفاده از کفپوش هایی با جلوه ی چوب گزینه ای مناسب برای منزل شماست. به نظر می رسد رنگ عسلی و سایر رنگ هایی که به تیرگی می روند برای انتخاب رنگ کف این فضا مناسب باشد.


امیدواریم به سوالات شما پاسخ مناسب را ارائه کرده باشیم، اگر احساس می کنید باید توضیحات بیشتری در خصوص مساله ای خاص ارائه کنیم این مساله را از همین طریق به ما اعلام کنید تا شمارا همراهی کنیم.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: