بازسازی در قدیمی

سلام منزل پدرم خونه ی قدیمی 30 سال ساخت هستش که اتاق خوابش از پذیرایی و هال با در های قدیمی چوبی که شیشه های رنگی دارند جدا شده طول این در 3 متر هستش که نگران هستیم اگه دیوار باشه نشیمن خیلی خفه بشه چون از درب ورودی به خونه ابتدا این دیوار پیدا میشه پیشنهاد دیگه ای دارید که جایگزین این درها رو بشه
مشاور: شمیم اخوان 9 مهر 1397 پاسخ داده شده
9 مهر 1397

با سلام خدمت خانم مهشید گرامی


متشکریم که سوال خود را در انستودیوز مطرح کردید.در پاسخ به سوال شما درباره ارائه پیشنهادی بجای در قدیمی موجود در میان فضای خانه باید گفت، فاکتورهایی همچون ابعاد و تناسبات فضاها، فاصله در کنونی از سایر دیوارها، نورگیری و روشنایی هر کدام از فضاهای خواب، نشیمن و پذیرایی و محل دقیق ورودی و دید از فضای ورودی به درکنونی، برای انتخاب مصالح بنا و ارائه ایده متناسب بسیار تاثیرگذار می باشد،که هیچ کدام از این موارد در مشاوره شما مطرح نشده است.توصیه اکید ما این می‌باشد که پیش از ارائه با یک مهندس عمران باتجربه در زمینه بارگذاری ها مشورت و مجوز لازم گرفته شود.حال با توجه به توضیحات شما مبنی بر دید از ورودی به این قسمت مورد نظر و جداسازی فضای خصوصی اتاق خواب از هال و پذیرایی توسط این فضا (در کنونی)، ما پیشنهادهایی برای شما ارائه نموده ایم:


1- اگر نورگیری و روشنایی دو فضای خواب و نشیمن –پذیرایی مناسب می باشد، می توانید به جای در کنونی، دیوارچینی نمایید.در صورت علاقه شما می توانید در هنگام ایجاد دیوار با طراحی قفسه ها و نورپردازی مناسب بر روی آن، علاوه بر فراهم کردن فضای کاربردی برای نشیمن و پذیرایی، از طویل جلوه نمودن دیوار جلوگیری نمایید.
ایده برای ساخت دیوار تلویزیون

ایده برای ساخت و استفاده بهینه از دیوار تلویزیون


2- اگر نورگیری و روشنایی دو فضای خواب و نشیمن –پذیرایی مناسب می باشد، می توانید به جای در کنونی، دیوارچینی بصورت ساده نمایید.شما می توانید بمنظور کمتر جلوه دادن طول دیوار، در قسمت میانی دیوار، آیینه ای با طرحی شاخص به همراه میز کنسول با عرض کم قرار دهید و در دو طرف آن تابلوهایی با رنگ های روشن بر روی دیوار نصب نمایید.
ایده برای دکور دیوار طویل در خانه

ایده دکور دیوار طویل در سالن شما


در صورت علاقه می توانید به جای آویختن تابلو در دو طرف میز کنسول با ایجاد دو طاقچه در دو طرف دیوار، فضایی برای قرارگیری دکوراتیو ها ایجاد نمایید.
ایده برای دیوار پذیرایی و نشیمن

ایده دکور دیوار طویل درپذیرایی


3-در صورتیکه اتاق خواب یا پذیرایی مشکل دریافت نور وجود دارد، می توانید برای بخشی از دیوار، از بلوک شیشه ای استفاده نمایید.این بلوک های شیشه ی ضمن عبور نور، محرمیت بصری را کاملا رعایت نموده و با قیمت های مناسب در بازار موجود می باشند.در تصویر زیر نمونه شماتیکی از ترکیب بلوک شیشه ای بر روی دیوار برای شما طراحی نموده ایم.
ایده دکور دیوار طویل درپذیرایی

دیوار شاخص و چشم نواز در پذیرایی


امیدواریم مجموعه پیشنهادات مورد رضایت شما واقع گردد. در پایان پیشنهاد می کنیم در صورت علاقمندی برای راهنمایی بیشتر بمنظور طراحی دقیق و متناسب برای فضای شما می توانید از مشاوره حرفه ای موجود در سایت بهره ببرید. (اینجا کلیک کنید)


ارسال پاسخ